Ankara, İstanbul ve İzmir Belediye Başkanlarından 'Panik Yapmayın' Mesajı: 'Gıda Sıkıntısı Yaşanmayacak'

 > 
68PAYLAŞIM

İçişleri Bakanlığı'nın 31 ildeki sokağa çıkma yasağı kararıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ankara, İstanbul ve İzmir belediye başkanları yasak boyunca vatandaşların gıda sıkıntısı yaşamamaları için önlemlerin alındığını duyurdu. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş karara ilişkin şunları söyledi:

"Kıymetli hemşehrilerim, Ankara Büyükşehir Belediyemize bağlı Halk Ekmek fabrikamız iki gün boyunca üretim yapmaya ve bayiilere dağıtıma devam edecektir. Lütfen panik yapmayın, endişe etmenize gerek yok, bu karar hepimizin sağlığı için. Merak etmeyin.

"Değerli Ankaralılar, Ankara Valiliği ile irtibat halindeyiz. Ekmek dahil tüm acil ihtiyaçlarınız için Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Lütfen evlerinize dönün, biz sizin için görev başında olacağız."

İmamoğlu: Halk Ekmek ve Hamidiye Su %100 üretime geçti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da şu açıklamayı yaptı:

"11 Nisan Cumartesi itibariyle İBB'nin tüm hizmetleri sokağa çıkma serbestisi olanlar için devam edecek. Halk Ekmek ve Hamidiye Su yüzde 100 üretime geçti. İBB, tüm İstanbul'un gıda ihtiyacına yetecek kapasitededir. Halkımız sakin olsun ve güvende hissetsin. Lütfen herkes evine dönsün."

İmamoğlu bu açıklamasından önce yasa kararının ansızın alındığını ve kendilerinin bilgilendirilmediğini söylemişti 👇

İmamoğlu 'Bilgilendirilmedik' Dedi: 'Yarın İstanbul’da Hangi Hizmetleri Verip Vermeyeceğimizi Bile Bilmiyoruz' - onedio.com
İmamoğlu 'Bilgilendirilmedik' Dedi: 'Yarın İstanbul’da Hangi Hizmetleri Verip Vermeyeceğimizi Bile Bilmiyoruz' - onedio.com

Tunç Soyer: Kimseyi ekmeksiz bırakmayacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Bakanı Tunç Soyer ise Twitter'dan, 

"Haftasonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle İzmirli hemşehrilerimiz hiç endişelenmesin. İzmir Büyükşehir Belediyesi görevinin başındadır. Belediye’nin tüm olanakları İzmirlinin emrindedir. Halk Ekmek Fabrikası tam kapasite ile çalışacak. Kimseyi ekmeksiz bırakmayacağız" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir