Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara Gar Saldırısı İçin 36 Sanığa 100'er Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

 > -

Ankara'da 103 kişinin hayatını kaybettiği 'gar saldırısı'yla ilgili iddianame hazırlandı. İddianamede, 36 sanık için 100'er kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor. İddianamede 36 sanıktan 14'ü patlamadan sorumlu tutulurken, diğer 22 sanık 'IŞİD terör örgütü üyeliği' ile suçlanıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 10'u tutuklu 36 kişi hakkında hazırlanan 571 sayfalık iddianame, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

571 sayfalık iddianamede 36 şüpheli hakkında suçlamalar bulunuyor. İddianamenin ilk sırasında örgüt yöneticisi olarak İbrahim Ballı yer alıyor. İddianamede, sanıklar hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'kasten adam öldürme', '391 kişiyi öldürmeye teşebbüs' suçlarından 100'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi isteniyor.

İddianamede, aralarında Gaziantep'te kendini patlatan örgütün Antep Emiri Yunus Durmaz ve Halil İbrahim Durgun ile birlikte toplam 17 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi.

103 kişi can vermişti

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilen terör saldırısında 103 kişi hayatını kaybederken yüzlerce kişi de yaralanmıştı.

İddianame kabul edilirse 36 kişinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak

Mahkemenin iddianameyi incelemesi için 15 gün süresi bulunuyor. Mahkeme, iddianameyi kabul ederse 36 kişinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Ankara'da başlanacak.

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraGaziantepIŞİDTerör
Görüş Bildir