Ankara'daki Tren Kazasını 'Çarpışma' Dizisine Bağlamıştı: Nihat Genç Hakkında Suç Duyurusu

 > -
Abone ol

Oda TV yazarı Nihat Genç, Show TV'de yayınlanan Çarpışma dizisinde FETÖ'cülerin gizli işaret ve mesajları olduğunu ileri sürmüştü. Genç şimdi de dün Ankara'da meydana gelen tren kazasının şifrelerinin 'Çarpışma' isimli dizide yer verildiğini belirterek, trenlerin çarpışmasının 'suikast' olduğunu iddia etti. 

Genç'in iddiaları üzerine harekete geçen dizinin yapımcı şirketi Ay Yapım, Genç hakkında 'hakaret, iftira ve suç uydurma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Ankara'da meydana gelen kazada Yüksek Hızlı Tren kılavuz lokomotif ile çarpıştı ve 9 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren, Kılavuz Lokomotif ile Çarpıştı: '9 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti' - onedio.com
Ankara'da Yüksek Hızlı Tren, Kılavuz Lokomotif ile Çarpıştı: '9 Vatandaşımız Hayatını Kaybetti' - onedio.com

Türkiye'yi yasa boğan kaza sonrasında Oda Tv yazarı Nihat Genç sosyal medya hesabı üzerinden bazı iddialarda bulundu👇

Daha önce de Çarpışma dizisiyle FETÖ arasında bağlantı olduğunu iddia eden Nihat Genç hakkında dizinin yapımcı şirketi harekete geçti.

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Ay Yapım'ın avukatları, Nihat Genç'in sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı iddialar hakkında 'Hakaret, İftira ve Suç Uydurma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Genç daha önce de 'Dizilerdeki FETÖ şifrelerinde son durum' başlıklı yazısında Çarpışma dizisinde FETÖ'nün izlerinin olduğunu iddia etmişti.

Nihat Genç bir süre önce, geçtiğimiz yıllarda yayımlanan 'Ezel' dizisi hakkında da benzeri bir iddiada bulunmuştu. Yapımcısının yine Ay Yapım olduğu dizide FETÖ'ye ilişkin gizli mesajlar verildiğini öne sürmüştü.

'Akıl dışı, soyut, paranoyadan ibaret'

Yapılan suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye'de 2005 yılından beri yapımcılık işini kusursuz ve eksiksiz bir biçimde sürdüren müvekkil şirketin hain FETÖ terör örgütü ile irtibatı olduğu şeklinde somut, gerçek ve akla uygun hiçbir dayanak olmaksızın akıl dışı, soyut, paranoyadan ibaret ima ve iddialarla bu şekilde algı oluşturup kamuoyu nezdinde itibarının zedelenmesine sebebiyet vermiştir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir