Görüş Bildir
Haberler
Ankara'da Foruma Polis Engeli: 13 Öğrenci Darp Edilerek Gözaltına Alındı

Ankara'da Foruma Polis Engeli: 13 Öğrenci Darp Edilerek Gözaltına Alındı

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’nde öğrencilerin ekonomik krizle ilgili yapmak istediği forum polis tarafından engellendi. 13 öğrenci darp edilerek gözaltına alındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’nde polis öğrencilerin forum yapmasını engelledi.

Ülkedeki ekonomik kriz ile öğrencilerin geçinememe, barınamama sorununa ilişkin bir forum düzenlemek isteyen öğrencilere polis saldırdı. Gaz sıkılan öğrencilerden 13'ü darp edilerek gözaltına alındı.

O anlar 🎥

Forum yapmak isteyen yüzlerce öğrenci, polisin müdahalesini alkışlayarak protesto etti. Öğrenciler adına yapılan konuşmada şunlar ifade edildi:

'650 TL'lik KYK ile geçinmemiz bekleniyor. Yapamıyoruz, geçinemiyoruz. Tek yapmak istediğimiz bunu dile getirmek. Bütçe görüşmeleri devam ederken, yokmuşuz gibi davranıyorlar ama biz buradayız. Forum düzenlemek istediğimiz için arkadaşlarımız işkenceyle gözaltına alındı. Ne bu yoksulluğu ne bu açlığı ne de arkadaşlarımızın yaka paça gözaltına alınmasını kabul ediyoruz. Ne tarikat yurtlarına ne yoksulluğa mecburuz. En demokratik hakkımızı kullanmak forum yapmak istedik bize müdahale eden polis elinde bıçakla öğrencilere saldıran çetelere ses çıkarmıyor. Biz buradayız, arkadaşlarımızla dayanışmaya, korku kültürüne karşı çıkmaya devam edeceğiz.'

Bıçaklı saldırıyı hatırlattılar

Bıçaklı saldırıyı hatırlattılar
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Öğrenciler ayrıca geçen hafta düzenlemek istedikleri forumda yaşanan bıçaklı saldırıyı hatırlattı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki bir grup öğrenci geçtiğimiz günlerde 'ekonomik kriz ve öğrencilerin geçinememe' sorunları üzerine bir forum düzenlemiş ancak ülkücü olduğu iddia edilen bir grup forumu engellemek istemişti. Karşıt görüşlü grup ellerinde bıçakla forum düzenleyen öğrencilere saldırmıştı. Bıçaklı kişilerin fotoğrafı sosyal medyaya yansırken okul içine bıçakla girilmesine izin verilmesi büyük tepki çekmişti.

BirGün

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
13
5
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın