Altıncı Aydan Önce Su Bile Verilmemesi Gereken Bebeklere Neler Yedirildiğini Okuyunca Ufak Çaplı Bir Şok Yaşayacaksınız!

758PAYLAŞIM

El kadar bebeğe turşu suyu verilir mi ya?

Twitter'dan sena nur, nöbetteyken gelen 22 günlük bebeğe hazır gıdalardan verildiğini söyledi.

twitter.com

Bunun üzerine pek çok kişi altı aydan önce su bile verilmemesi gereken, sadece ama sadece anne sütü ya da formül mamayla beslenmesi şart olan bebeklere neler verildiğini paylaştı.

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Bütün uzmanlar ortalıkta anne sütünün önemini anlatırken ve yokluğunda yalnızca formül mama kullanılması gerektiğini belirtirken bu gıdaların bebeklere verilmesi gerçekten de çok ama çok tehlikeli...

Peki anne sütü neden önemli, neden mucizevi? Hemen anlatalım...

Anne sütünde hiçbir canlı türünün sütünde bulunmayan ve laboratuvar ortamında üretilemeyecek yüzden fazla bileşen vardır. Emzirme süresince bebeğin ihtiyaçlarına göre şekil değiştiren süt, bebeği en iyi şekilde beslemek üzerine yapılanır. Yani bebeğiniz doğduğunda gelen ilk sütle, yedinci ayında gelen süt birbirinden epey farklıdır.

Kısacası, uzmanları dinleyin ve altı aydan önce bebeklerinize doktor herhangi bir şey söylemediği sürece su bile vermeyin.

Daha detaylı bilgi için: 👇

Anne Sütü Mucizedir! Bebeğin İhtiyaçlarına Göre Üretilen Anne Sütünün Faydaları Saymakla Bitmiyor! - onedio.com
Anne Sütü Mucizedir! Bebeğin İhtiyaçlarına Göre Üretilen Anne Sütünün Faydaları Saymakla Bitmiyor! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ashirogi-muto

Sağlık personeli her doğumdan sonra aileyi bilgilendirmeli, aile anladığını onaylamalı ve bu konuşmanın ses kaydı alınıp tutulmalı. Sonra içlerinden bu tweetlerdeki gibi gerizekalılar çıktığında da bu aileler yargılanmalı.

ashirogi-muto

Olmayan beyninizi kullanmak için neden bu kadar ısrarcısınız anlamıyorum. Daha da acısı bunların nesillerini sürdürüyor olması. Soyu kuruyasıcalar.

vii

lan nasıl cahil bir toplumda yaşıyoruz arkadaş? insan şunları okuyunca "lütfen yalan/uydurulmuş şeyler olsun" diyor içinde. ama gerçek olduğunu görünce kahroluyor.

kemal43

cok güzel bi içerik olmuş evli deilim cocugumda yok hiç cocuk büyütmedim ben cocuk doğunca istediğin yemeyi verebiliyosun sanıyodum ilkkez duydum faydalı bir bilgii cocuk doğmadan önce eğitim verilmeli teşekkürlerr

aaabbbcccddd

yemeyi değil yemeği.

panik-anne

Çok şükür 2,5 yaşına getirdim ama 1 yaşına gelene kadar verdiğim savaşı, ettiğim çemkirmeyi, terslediğim akraba, konu komşu sayısını bi ben bilirim. kayınvalideciğim durup durup bebemin saçını kesmeye kalktı gür çıkarmış (kocam kel), ızgara tavuk,mangal,soğan salata yedirmeye çalıştılar (istahı hiç kesilmezmiş kocam zapzayıf),kola kahve şalgam abuk subuk ağzına damlatmaya çalıştılar,tuza yatırmaya çalıştılar, göbek bağına tuz basmaya çalıştılar, emziğine pul biber doldurmaya çalışıyor bu aralar. ben tabiki asi gelin,pis gelin,çok bilmiş gelin,kitapla bebe büyüten gelin izin vermiyorum. ohhh iyi ediyorum.

eray-cakar

Bebeği 50 tane adetlere uydurmaya çalışmak aşırı kanser ediyor beni. Bence haklısın panikmom

panik-anne

inan gelenek görenek alerjim yok, ama minişime zararlı olacağını bildiğim birşeye bile bile razı gelemem. kimse razı gelmemeli ki yavaş yavaş yok olsun bu garip şeyler.

bookworm

Resmen akraba terörü.

Görüş Bildir