Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aldatmayla İlgili 10 Tuhaf Gerçek

-
Abone ol

Erkekler kadar kadınlar da aldatıyor...

Erkekler kadar kadınlar da aldatıyor...

İlişki terapistleri ve uzman psikologlardan edindiğimiz bilgilere göre günümüzde erkeklere yakın bir oranda kadınlar da aldatıyor. Özellikle sosyal medya ağlarının sağladığı kolay ulaşılabilirlik tanışma süreçlerini hızlandırarak sanal ortamları daha cazip kılıyor. Yapılan araştırmalar uzun süreli ilişkilerde yitirilen heyecan, gizem ve tutku gibi hislerin partnerlerini aldatarak kısa süreli de olsa yeniden tattıklarını göstermektedir. Peki, nedir aldatmayla ilgili o tuhaf gerçekler?

Testisleri Büyük Olanlar Dikkat

Testisleri Büyük Olanlar Dikkat

Evet, doğru okudunuz! Oslo Üniversitesinin yapmış olduğu araştırmaya göre kadınlar testisleri büyük olan eşlerini veya sevgililerini aldatıyor. Tuhaf bir gerçek olsa da erkekler için üzücü bir durum olduğu kesin.

Ses Tonu

Ses Tonu

Ne kadar çok testosteronu varsa o kadar ses tonu puslu ve kısık geliyor bu da erkekleri aldatmaya daha meyilli kılıyor. Nasıl mı? Testosteron seviyesi yüksek olan erkeklerde cinsel dürtüler fazladır ve cinsel yönden tatmin edilmeye önem verirler. Bu nedenle eğer partnerinize uyum sağlayamıyorsanız sizi aldatabileceği ihtimalinin yüksek olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Sarışınlar

Sarışınlar

Sarışınların esmerlere oranla daha çok aldattığı yapılan araştırmalarca kanıtlanmış ancak elbette bu her sarışın için geçerli olabilecek bir önerme değil. Ancak aldatmayla ilgili 10 tuhaf gerçek listemize girdi bile!

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Facebook, twitter ve instagram gibi günümüzde en çok tercih edilen ağlar aldatmayı tetikleyen faktörler arasında yer alıyor. Özellikle ilişkilerinde ilgi eksikliği duyan kadın ve erkekler bu sanal ortamlarda saatlerce vakit geçirmekten çekinmiyorlar. Bu internet ağlarının insanlar tarafından tercih edilmesinin bir diğer sebebi de kullanıcıların istekleri gibi bir profil yaratabilecek özgürlükte olmaları, kendi benliklerinden uzak hayal ettikleri gibi bir karakter kurgulayabilmeleri onları günlük yaşamdaki sıkıcı gerçeklikten uzaklaştırıyor.

Özgürlük

Özgürlük

İlişkilerde denge kurmak zor gibi görünse de aslında oldukça basittir. Eğer karşınızdaki insanı sürekli olarak sizin birlikte olmak için zorluyorsanız veya tam tersi varlığınızı hissettirmiyorsanız işlerin bu şekilde yürümeyeceğini biz size şimdiden söyleyelim. Zira aldatmaların temelinde yatan problem de ilgi dengesini kuramamaktır. Aşırı ilgilenmek veya hiç ilgilenmemek yerine ölçülü bir şekilde sevmek ve saygı duymak sağlıklı bir birlikte olması gerekenlerdir.

Zincir Restoranlar

Zincir Restoranlar

Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız yapılan araştırmalar şöyle bir öneride bulunuyor: Onu bulabileceğiniz yer zincir restoranlar! Tuhaf bir gerçek olsa da aldatanların çoğu karşılaşılma ihtimalinin düşük olduğu fast-food restoranları veya kafeleri tercih ediyor.

Şaplak Atıyorsa

Şaplak Atıyorsa

Eğer partneriniz vurmaktan veya şaplak atmaktan zevk alıyorsa bu alışkanlık onun aldatmaya meyilli bir insan olduğunu gösterir.

Kapris

Kapris

Sürekli memnuniyetsizlik göstermek, şikayet etmek, kapris yapmak ve kıskanmak partnerinizi sizden uzaklaştırabilir. Sizin yanınızda kendini huzursuz hissettiği için onu mutlu edecek başka bir insan bulma arayışları da kaçınılmaz olacaktır.

Kaybetme Korkusu

Kaybetme Korkusu

Yalnız kalmaktan, terkedilmekten veya kaybetmekten korkan insanların aldatmaya daha meyilli oldukları düşünülmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hikmett

Şaplak tutmamış. Uymamış...

Görüş Bildir