Aladağ'da Bir Skandal Daha: Yanan Yurtta Kaçak Kreş Varmış

 > 
67PAYLAŞIM

Adana Aladağ'daki yurtta 11'i çocuk 12 kişi ihmaller sonucu çıkan yangında can vermişti. Yürütülen soruşturma kapsamında yurda dair yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Alınan ifadeler doğrultusunda, yurtta kaçak kreş hizmeti verildiği tespit edildi.

Geçtiğimiz günlerde facianın yaşandığı yurdun müdürünün savcılığa verdiği ifade ortaya çıkmıştı. Müdür yaşanan faciadan itfaiye ekiplerini sorumlu tutmuştu. Daha önce bilirkişi tarafından, yangının elektrik panosunun eski olduğundan kaynaklandığı ve yangın merdivenine açılan kapı kolunun olmadığı tespit edilmişti.

Aladağ'da Yangın Faciasının Yaşandığı Yurdun Müdürü İtfaiyeyi Suçluyor - onedio.com
Aladağ'da Yangın Faciasının Yaşandığı Yurdun Müdürü İtfaiyeyi Suçluyor - onedio.com

Yaşanan facianın ardından yurda dair yeni skandallar da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son olarak yurtta 5 kişinin kaçak çalıştırıldığı ve kaçak kreş hizmeti verildiği kayıtlara geçti

'Hocalarımız dışarıdan getirilen dört - beş yaşındaki küçük çocuklara din dersi vermekteydi'

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre; yurt müdürü Cuma Ali Genç’in kızı olan 22 yaşındaki Rümeysa Genç ve Sümeyye Tanrıverdi’nin ‘kreş öğretmeni’ olarak nitelendirildikleri de saptandı. Yangından yaralı kurtulan Büşra Güneş adlı çocuk ifadesinde “Hocalarımız Rümeysa ve Sümeyye kreş hocalarıydı. Rümeysa ve Sümeyye hoca dışarıdan getirilen dört-beş yaşındaki küçük çocuklara din dersi vermekteydi” dedi.

Yangın sırasında evde bulunan kadınlardan Betül Kocagöz de “Sümeyye ve Rümeysa öğretmen benim çocuklarımın da kreş öğretmenleridir” diye ifade verdi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir