Görüş Bildir
Haberler
Aksiyonun Yükselen Yıldızlarından Biri! Ünlü Aktör Ryan Reynolds'ın Mutlaka İzlemeniz Gereken 13 Filmi

Aksiyonun Yükselen Yıldızlarından Biri! Ünlü Aktör Ryan Reynolds'ın Mutlaka İzlemeniz Gereken 13 Filmi

Dale Cooper
10.07.2019 - 11:34 Son Güncelleme: 10.07.2019 - 18:50

Son dönemde gerek evliliği ve gerek mizah anlayışıyla adeta bir internet fenomenine dönüşen Ryan Reynolds, 1991 yılında profesyonel olarak başladığı oyunculuk kariyerinin üzerinden geçen bunca yılda sayısız filmde yer aldı. Kariyerinin ilk dönemlerinde romantik komedilere ağırlık veren ünlü aktör, son dönemde aksiyon-komedi birleşimi filmlerdeki başarısıyla türün önde gelen yıldızlarından biri olmaya devam ediyor.

Ryan Reynolds'ın 28 yıllık kariyerinden mutlaka izlemeniz gereken filmleri sizler için derledik.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. The In-Laws (2003)

1. The In-Laws (2003)
aroundmovies.com

1979 yapımlı klasik filmin 2003 yapımlı yeniden uyarlamasında kızı evlenme arifesinde olan başarılı bir ortopedistin, CIA ajanıyla bir dünürle karşı karşıya kalışının konu edilirken; kariyerinin bu erken döneminde Ryan Reynolds'a Micheal Douglas ve Albert Brooks gibi usta isimler eşlik ediyor.

2. Blade: Trinity (2004)

2. Blade: Trinity (2004)
www.cheatsheet.com

Vampire avcısı Blade'in son ve en meşakkatli göreviyle avcılığa devam ettiği serinin final filmi Blade: Trinity, Ryan Reynolds'ın erken dönem kariyeri için sürpriz bir hamle gibi görünse de sonraki yıllarda domino taşı etkisi yaratacak başarılı bir çıkışın ta kendisiydi.

3. Just Friends (2005)

3. Just Friends (2005)

Roger Kumble'ın yönetmenliğini üstlendiği filmde, zamanında kilolu ve sıradan bir öğrenciyken hoşlandığı en yakın arkadaşı tarafından reddedilen Chris'in zaman içerisinde, bir Noel tatilinde, eve bu kez tümüyle değişmiş biri olarak geri dönüşünü ve en yakın arkadaşıyla arasında yeniden gelişen ilişki dinamiğini konu ediniyor.

4. Definitely, Maybe (2008)

4. Definitely, Maybe (2008)

Ryan Reynolds'ın başrolü Rachel Weisz'la paylaştığı Definitely, Maybe; siyasi danışman olan Will'in boşanma sürecini kızıyla paylaşması, ona durumu en doğru ve anlayacağı şekilde açıklaması çevresinde gelişiyor. Seyirciler tarafından oldukça güzel eleştirilerle karşılanan filmde Reynolds'ın oyunculuğu bilhassa dikkat çekiyor.

5. Adventureland (2009)

5. Adventureland (2009)

1980'li yıllarda, küçük bir kasabadaki eğlence parkında geçen Adventureland filminde Reynolds, müzik kariyerindeki büyük çıkışını bekleyen uçarı bir karaktere başarıyla hayat veriyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. X-Men Origins: Wolverine (2009)

6. X-Men Origins: Wolverine (2009)

Hugh Jackman'ın sevilen karakteri Wolverine'in ortaya çıkış hikâyesini anlatan bu film aynı zamanda Deadpool'un da derin kökenlerine iniyor. Reynolds'ın kılıç kullanabildiği kadar iyi espriler yapabilen karakteri ilk kez kendini hissettirmeye başlayarak sonraki yıllarda artık Deadpool'a dönüşecekti.

7. The Proposal (2009)

7. The Proposal (2009)

Kariyerinin ilk yarısı boyunca çoğu kez romantik komedilerle seyircisinin karşısına çıkan Ryan Reynolds'ın bugün hâlâ en başarılı romantik komedisi olarak kabul edilen The Proposal, ülkesinden gönderilme tehdidiyle karşı karşıya gelen bir kadının bu durumdan kurtulmak için yaptığı plana asistanını da dahil edişini konu ediniyor.

8. Buried (2010)

8. Buried (2010)

Irak çevresinde tır şoförlüğü yapan genç bir adamın kendini gömülü bir tabutun içinde bulması ve ansızın sonu gelmeyecek bir hayat mücadelesinin pençesini düşmesini anlatan bu oldukça ses getiren filmin yönetmen koltuğunda Rodrigo Cortes oturuyor.

9. The Voices (2014)

9. The Voices (2014)

Bir fabrikada işçi olarak çalışan ve genetik olarak gelen kişilik bozukluğundan mustarip olan Jerry'nin, kedi ve köpeğinin seslerine kulak vererek yaşadığı sıradan hayatı bir kız arkadaş edinmesiyle tepetaklak ve oldukça kanlı bir hal alır.

10. Woman in Gold (2015)

10. Woman in Gold (2015)

Ülkesinden uzakta, mülteci olarak geçirdiği 60 yılın ardından ülkesine dönerek aile mirasına sahip çıkma mücadelesi veren bir kadının hikâyesinin anlatıldığı Woman in Gold'da, usta isim Helen Mirren ile başrolü paylaşan Ryan Reynolds, ana karakterin avukatı olarak seyirci karşısına çıkıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Deadpool Serisi

11. Deadpool Serisi

X-Men Origins: Wolverine ile ilk izlerini hissettiren ve 2016 yılında başlayan Deadpool Serisi, kahramanlıkta biraz geri kalan bir anti-kahramanın gündelik hayatı ve görünüşüyle başa çıkmaya çalışmakla beraber büyüyen ekibiyle beraber karşılarına çıkanlarla mücadele edişlerini anlatıyor.

12. Life (2017)

12. Life (2017)

Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal ve Rebecca Ferguson'ın başrolleri paylaştığı Life, bir uzay istasyonunda çalışan ekibin, Mars'ta yeni bir canlının varlığından haberdar olmalarının çevresinde gelişen hikâyeyi ele alıyor.

13. The Hitman's Bodyguard (2017)

13. The Hitman's Bodyguard (2017)

Kariyerinin son yıllarında kendi güvenli alanının aksiyon ve komedi birleşimi filmler olduğuna kanaat getiren Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson'la başrolü paylaştığı The Hitman's Bodyguard, azılı bir tetikçi ve mahkemesine kadar onu koruması gereken bodyguardın maceralarını anlatıyor.

Sizin en sevdiğiniz Ryan Reynolds filmi hangisi? 🥰

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
108
46
14
5
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?