Akşener 'Eve Dön' Çağrısına Yanıt Verdi: 'Erdoğan'ın İlgisi Azaldıkça Bahçeli Bize Sardırıyor, Bıktık'

84PAYLAŞIM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "evine dön" çağrısına yanıt verdi. Akşener, "Erdoğan'ın ilgisi azaldıkça Bahçeli bana ve partime sardırıyor, biz bundan bıktık" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin "evine dön çağrısına Nevşehir'de yanıt verdi. Akşener gelen bir soru üzerine "Erdoğan'a bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ortağıyla ilgilensin. Ne zaman Erdoğan'ın ilgisi azalsa sayın Bahçeli başta ben olmak üzere partime sardırıyor. Biz bundan bıktık" dedi.

"Ekonomik problemler varken siyasi magazinle meşgul olmasını doğru bulmuyorum"

Akşener şöyle devam etti:

"Diğer taraftan siyasi magazin konularından konuşmayı, siyasi nezaketle hiç bağdaştırmadığımı söylemek isterim. Sayın Bahçeli'nin en önemli özelliği, kendisinin altını ısrarla çizdiği nezaketidir ama ekonomik problemler olduğu dönemde, salgın yaşadığımız bir dönemde, esnafımızın, işsiz gencimizin, tarımımızın pek çok sorunu varken, milletin sesini duymak yerine, o sese cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını hiç hoş bulmadığımı ifade etmek isterim. Bir kez daha söyleyeyim sayın Erdoğan, ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın. Bizim derdimiz millettir."

Ne olmuştu?

Bahçeli'den Meral Akşener'e Çağrı: 'Kısa Süre İçinde Evine Dönmesi Doğru Bir Davranış Olacaktır' - onedio.com
Bahçeli'den Meral Akşener'e Çağrı: 'Kısa Süre İçinde Evine Dönmesi Doğru Bir Davranış Olacaktır' - onedio.com

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Ayasofya'ya gitmesiyle "CHP ve HDP'den ayrıştığını" belirterek "evine dön" çağrısı yapmıştı. Bahçeli, "İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır" demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir