Görüş Bildir

Bahçeli'den Meral Akşener'e Çağrı: 'Kısa Süre İçinde Evine Dönmesi Doğru Bir Davranış Olacaktır'

Haberler
> Bahçeli'den Meral Akşener'e Çağrı: 'Kısa Süre İçinde Evine Dönmesi Doğru Bir Davranış Olacaktır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddiasıyla ilgili olarak değerlendirmede bulundu. Bahçeli, 'CHP'de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz' dedi. Bahçeli ayrıca açıklamasında Meral Akşener'e 'Derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır.' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemde yer alan konularla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. 

Sözlerine Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasına değinerek başlayan Bahçeli, 'Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’in ibadete açılması inanç özgürlüğümüzün, irade gücümüzün, istiklal hükmümüzün tarihsel bir gereğidir. Hamdolsun Müslüman Türk milletinin 86 yıldır bir sır gibi vicdanında mahfuz tuttuğu ikamesi imkansız olan haklı beklentisi gerçekleşmiştir' dedi.

CHP'ye Ayasofya üzerinden yüklendi

CHP'ye Ayasofya üzerinden yüklendi

Bahçeli, muhalefet partilerine de birtakım eleştiriler yönelttiği açıklamasına şöyle devam etti:

'Yunanistan ne dediyse CHP tekrarladı. Yunan bayrağı yarıya indi, CHP yönetiminin yüzü asıldı, yelkenleri suya düştü. Ne üzücü bir durumdur ki, Türkiye’nin inanç ve egemenlik haklarını kullanmasına dış odaklarla birlikte CHP de tepki gösterdi. İleri düzeyde rahatsızlık yaşadı.'

"Zillete düşmektense Evde olmak isabetli bir tercihtir"

"Zillete düşmektense Evde olmak isabetli bir tercihtir"

'Fakat İYİ Parti Genel Başkanı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek iki rekât Tahiyyetü’l-mescid namazı kıldı. Tahiyyetü’l-mescid namazı mescidin selamlanması, saygı gösterilmesi demek ise de, esasen Yüce Allah’a şükür, saygı ve tazimdir. Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin. Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır.

Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır.

Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense Evde olmak isabetli bir tercihtir.'

"Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor"

"Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor"

'CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz. CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor.

Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor. 37. Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor.

CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
196
121
70
34
15
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
rcpbyrm

senin de yaşın geldi git evde dinlen o zaman ! doymadınız paralara hala bırakmıyorsunuz !

Hakan Bulut

Demek ki gerçekten çok kötü çuvallayacaklar belli ettiler kendilerini bayağı.

Dean Winchester

Adamlar adeta koltuğa yapışmışlar lan. Yok mu biri sıcak su neyim getirsin dökelim de artık koltuklardan kalkabilsinler.

rcpbyrm

o kadar kolay olur mu sanıyorsun :)