Akşam 'Sümeyye Erdoğan'a Suikast' Haberi Nedeniyle Mahkum

 > 
140PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a Gülen Cemaati aracılığıyla suikast düzenleneceğini öne süren ve haberi manşetten duyuran Akşam gazetesi tazminata mahkum oldu.

20 Şubat 2014 tarihinde çıkan Akşam, Güneş ve Star gazeteleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik suikast planlandığını yazmıştı. Emre Uslu ile Umut Oran arasında twitter üzerinden yapılan özel yazışmayla Sümeyye Erdoğan'a suikast planlandığı iddia edilmişti.

Diken'in haberine göre; Umut Oran söz konusu haberleri yapan gazetelere ayrı ayrı açtığı tazminat davalarından birinde, Akşam’ın asılsız ve iftira içerikli yayınları nedeniyle 6 bin TL manevi tazminata hak kazandı.

Savcılık iddialarla ilgili bilgi istemiş, Emniyet gazete kupürü göndermişti

Suikast iddiaları kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT ve Ankara Emniyet İstihbarat ve Terör Şube Müdürlüğü’nden bilgi istemiş Emniyet ise gazete kupürlerinden oluşan bilgi notu göndermişti.

Savcılık yazışmaların sahte olduğunu tespit edip, iddiaları yayımlayan iki gazete hakkında “yayın yoluyla zincirleme hakaret ve iftira” suçlamasıyla toplam 5 ayrı dava açmıştı.

Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte Çıktı - onedio.com
Sümeyye Erdoğan'a Suikast Konuşmaları Sahte Çıktı - onedio.com

Erdoğan ise, 21 Şubat 2014 tarihinde yaptığı konuşmada 'Dün gazetelerde görmüşsünüzdür. Tehditler alıyoruz diye. Ailece tehditler aldığımızı söylemiştim. Ben ailem hepsi. Şimdi şeyler dökülmeye başladı. Kızımla ilgili, şahsımla ilgili tehditler ortaya çıktı. Biz bu yola çıktığımızda bir şey söyledik. Kefenimizi giyerek yola çıktık' demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir