Akşam Gazetesi Gülay Göktürk'ün İşine Son Verdi

 > -

Eylül 2014'ten bu yana Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapan Gülay Göktürk'ün işine gazete yönetiminin aldığı karar ile son verildi.

Göktürk, 9 Ocak tarihinde "Başkanlık bu pespayeliği de düzeltir mi?" başlığıyla kaleme aldığı yazısında, Etyen Mahçupyan ile Yiğit Bulut arasındaki 'faiz' tartışmasına dahil olarak Mahçupyan'a destek vermiş ve Bulut'un cevabı için "pespayelik" ifadesini kullanmıştı.

Bu yazısı ile tartışma yaratan Gülay Göktürk'ün gazete yönetimi tarafından işten çıkarılacağı iddia edilmişti.

Gülay Göktürk daha önce 10 yıl boyunca Bugün gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştı.

‘Bu kadar toleranssız olduklarını bilmiyordum’

Medyaradar’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Göktürk, işine son verilmesinin nedeninin söz konusu yazı olduğunu doğrularken,“Doğrusu bu kadar çabuk olacağını sanmıyordum. Beklemiyordum da. Bu kadar toleransız olduklarını da hiç bilmiyordum. Benim için çok önemli değil de gidişat açısından önemli. Demek ki artık en ufak eleştiriye bile tahammül ve tolerans yok. Bu çok acı, çok da tehlikeli… Bu gidişat gidişat değil” diye konuştu.

Artık bu konu üzerine daha fazla konuşmak istemediğini belirten Göktürk, “Durum ortada artık bunu herkes kendi yorumlasın. Nasıl bir vahim tabloyla karşı karşıya olduğumuz belli” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Yiğit Bulut
Görüş Bildir