AKP'li Milletvekili Yeneroğlu: 'Bugün Levent Gök'e Yapılan Saldırı Yarın Bana da Yapılabilir'

107PAYLAŞIM

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin gündemine oturan şehit cenazesindeki saldırıya ilişkin değerlendirmede bulundu. Yeneroğlu, "Başkalarını hedef göstermek yerine özeleştiri yapmalıyız” dedi. Yeneroğlu ayrıca Levent Gök'e yönelik linç girişimi için "Bugün Levent Gök'ün başına gelebiliyorsa, yarın öbür gün benim de başıma gelebilir" yorumunu yaptı. 

Kübra Par'ın sunduğu ve Habertürk ekranlarında yayınlanan Açık ve Net programının bu haftaki konuğu AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu oldu. Yeneroğlu gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"Avrupa'da almadığım kadar ölüm tehdidi ve hakareti Türkiye'de aldım" 📹

Türkiye'de kutuplaşmanın hat safhada olduğunu ifade eden Yeneroğlu, "Ben bile üzülüyorum. Her kesimden destekler de alıyoruz ama bazen ciddi manada utandığım hakaretler küfürler de alıyorum. Ben dört yıldır Türkiye'deyim. Ben Avrupa'da İslam düşmanlığı ile 30 yıldır mücadele eden birisiyim. Ama üzülerek ifade ediyorum. Bu kadar ölüm tehdidi, hakaret ve küfrü Avrupa ülkelerinde almamıştım" dedi. 

Bu açıklama üzerine Par'ın "Son günlerdeki paylaşımlarınızdan dolayı ölüm tehdidi mi alıyorsunuz?" sorusuna Yeneroğlu'nun yanıtı şu oldu: 

"Sosyal medyada takip eden insanlar bunu rahatlıkla görebilirler. Bunu bizim sorgulamamız lazım. Ben bir milletvekili olarak görüşlerimi ifade ettiğim için bu durumdaysam, benim popülariteme sahip olmayan başka insanların durumunu ben dikkate almak durumundayım."

"Hepimizin bu süreçle ilgili kabahati, eksikleri var" 📹

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na cenazedeki linç girişimi sırasında darp edilen isimlerden biri de CHP'li Levent Gök olmuştu. Yeneroğlu'nun Levent Gök'e yönelik linç girişimini kınadığını hatırlatan Par, "Bu noktaya nasıl geldi Türkiye?" sorusunu yöneltti.  Levent Gök'e yönelik saldırının görüntülerini izlediğinde çok irkildiğini ve endişe duyduğunu belirten Yeneroğlu, şöyle devam etti:

"Böyle bir şey olamaz. Bugün Levent Gök'ün başına gelebiliyorsa, ki Meclis başkanvekilimiz. Yarın öbür gün benim de başıma gelebilir. Ve sosyal medyada küfürlerin hakaretlerin uçuştuğu bir ortamda da, bu ortamların çok da uzak ihtimal olduğunu da iddia etmememiz gerektiğini düşünüyorum."

Görüntülerini izledikten sonra Levent Gök'ü aradığını aktaran Yeneroğlu, "Levent Bey'i dinledikten sonra kendisine dedim. Hepimizin bu süreçle ilgili kabahati, eksikleri var. Sonuç itibari ile ortak bir Türkiye hayalimiz var ama. Bu Türkiye hayalimizi gerçekleştirmek için artık kendi ortamlarımızda da meselelerimizi çıplak bir biçimde, öz eleştiriden uzak durmadan ifade etmemiz lazım. Bir başkasını hedef olarak göstermekten ziyade bizim nerede eksiğimiz var... Tabii burada en büyük sorumluluk da bize ait, çünkü biz iktidar partisiyiz. Bunun da bilincindeyim" ifadelerini kullandı.

Çubuk'taki Cenazede, TBMM Başkanvekili Levent Gök'e Saldırı Görüntüleri Ortaya Çıktı - onedio.com
Çubuk'taki Cenazede, TBMM Başkanvekili Levent Gök'e Saldırı Görüntüleri Ortaya Çıktı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir