Görüş Bildir
Haberler
AKP Milletvekili Çamlı İmamoğlu'na 'Pattadanak Önümüze Çıktı' Dedi ve Ekledi 'Horolop Şorolop Bir Zihniyet'

etiket AKP Milletvekili Çamlı İmamoğlu'na 'Pattadanak Önümüze Çıktı' Dedi ve Ekledi 'Horolop Şorolop Bir Zihniyet'

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, geçtiğimiz gün katıldığı bir programda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 'horolop şorolop zihniyet' ifadesini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Biz10TV Youtube kanalında gazeteci Zeynep Uzun’un konuğu AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı oldu. Gündeme ilişkin ve kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap veren Çamlı'nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için 'Horolop şorolop zihniyet' demesi dikkat çekti.

"Nereden ve nasıl atıldığı belli olan biri"

AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı, Recep Tayyip Erdoğan ile İmamoğlu’nu kıyaslayarak, 'Tayyip Erdoğan’ın 1970’lerdenberi bir background'u var adamın. Ama bu öyle değil ki. Bu pattadanak önümüze çıktı. Nereden ve nasıl atıldığı belli olan biri' dedi.

Çamlı, sunucunun “Nereden ve nasıl atılmış” sorusuna ise 'Stratejik bir şehir olan İstanbul’un milli bir zihniyetten alınıp horolop şorolop bir zihniyete teslim edilmesi demek' cevabını verdi.

Literatüre birçok kelime soktuğunu söyleyen Çamlı ‘Horolop şorolop zihniyeti’in tanımını şöyle yaptı:

Literatüre birçok kelime soktuğunu söyleyen Çamlı ‘Horolop şorolop zihniyeti’in tanımını şöyle yaptı:
İçeriğin Devamı Aşağıda

'Ne demek bu horolop şorolop zihniyet. Ben kendisini bir ihanetle suçlamıyorum. Horolop şorolop adamın derdi şudur. Benim bu şekilde literatüre soktuğum çok kelimeler var. Horolop şorolop zihniyet adam günü birlik adam, yevmiyeci yani, günlük adam, derinliği olmayan adam, ilerisi olmayan, backgroundu olmayan, basit kar için her şeyi yapabilecek adam.'

"İstanbul'a bir daha belediye başkanı bile olamaz"

"İstanbul'a bir daha belediye başkanı bile olamaz"

'Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı adayı olur mu?' sorusuna ise Çamlı, 'bu pazar seçim yapılsa İstanbul'a bir daha belediye başkanı bile olamaz' cevabını verdi. İmamoğlu'nun yüzde 25 oy alamayacağını ama o dönem bir rüzgar estirildiğini söyleyen Çamlı, İstanbul ve Ankara’da yaşanan durumun bir reklam arası olduğunu ve AKP’nin bu illeri tekrar geri alacağını, İmamoğlu'nun 5-6 aylık bagajının kendisini Beylükdüzü'ne başkan bile yapamayacağını söyledi.

"Atatürk’e saygı duyuyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil"

"Atatürk’e saygı duyuyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil"

Mustafa Kemal Atatürk’ü seviyor musunuz? Sorusunu cevaplayan Çamlı, 'Ben Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duyuyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Yapılan işleri yanlış görüyorsak bunu söylemeliyiz. Ben harf inkılabını yanlış buluyorum. Kıyamet gibi bir hata. Bunu söylemek gerekiyor. Ama milli mücadele dönemindeki Atatürk’e sözüm yok. 1924 sonrasını tartışmalıyız. İtirazlarımız orada bizim' diye cevapladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Kendi hesabım var, neden fake bir hesap kullanayım?'

'Kendi hesabım var, neden fake bir hesap kullanayım?'

Sosyal medyada sürekli gündem olan Yeliz sahte hesabını kullandığı iddiaları hakkında ilk kez açıklama yapan Ahmet Hamdi Çamlı, 'Yok öyle bir şey. Benim zaten kendi hesabım var. Neden fake bir  hesap kullanayım? Zaten oradaki görüntüler başka bir videoda var. Yani benim olmadığım, hesabın bana ait olmadığı çok açık' dedi.

Çamlı'nın açıklamaları sosyal medyanın da gündeminde👇

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
366
201
144
15
14
8
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
feyk

bu "kalitede" adamlarin degil devletde mevki almalari herhangi bir nedenden gundemimize girebiliyor olmasi bile ulke icin cok buyuk aci.

M CAN

Seni aday yapan partiye mi kızayım, sana oy verip vekil yapan dingillere mi kızayım, sana mı kızayım bilemedim şimdi...