Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Göksu: 'Biz Suyu Getirmeseydik, İmamoğlu İndirimden Bahsedebilir miydi?

etiket AKP'li Göksu: 'Biz Suyu Getirmeseydik, İmamoğlu İndirimden Bahsedebilir miydi?

AKP İBB Meclis Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, 'İstanbul'da çeşmelerden su akmasaydı, Ekrem İmamoğlu su indirimden bahsedebilir miydi? Bu şehre suyun, ulaşımın altyapısını biz getirdik' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İmamoğlu, nisan ayında konutlarda tüketilen suyun ilk 20 metreküpünde yüzde 40 oranında indirime gidilmesi talimatını vermişti.

Hane bazlı tarifede su faturalarında yüzde 40 indirim sağlaması beklenen değişiklik İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oybirliğiyle kabul edildi. RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan AKP İBB Meclis Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İmamoğlu'nun vaatlerini Binali Yıldırım'ın sahiplendiği ile ilgili eleştirileri cevapladı.

"2070 yılına kadar İstanbul'un bütün su altyapısını bitirdik"

"2070 yılına kadar İstanbul'un bütün su altyapısını bitirdik"

Göksu, 'Biz 2070 yılına kadar İstanbul'un bütün su altyapısını bitirdik. İstanbul'da çeşmelerden su akmasaydı, Ekrem İmamoğlu su indirimden bahsedebilir miydi? Bu şehre suyun, ulaşımın altyapısını biz getirdik' dedi.

İndirimlerin daha önce değil de neden şimdi indirim yapıldığına ilişkin de konuşan Göksu, 'Çok basit bir hesap var. Siz bir işletme açsanız önce amortisman giderlerini çözersiniz sonra müşterinize daha fazla konfor sağlayacak imkanlar sunarsınız' şeklinde konuştu.

"Öğrenci pasosundaki indirim süreç içinde çözülebilecek bir şeydi, çözüldü"

"Öğrenci pasosundaki indirim süreç içinde çözülebilecek bir şeydi, çözüldü"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ulaşımla ilgili indirimleri de ilk önce AKP'nin yaptığını söyleyen Göksu, 'İstanbul'da en fazla yatırım yapılan alan ulaşımdır. Bütçemizin büyük bölümü ulaşıma gidiyor zaten. Öğrenci pasosundaki indirim süreç içinde çözülebilecek bir şeydi, çözüldü. Bayramlarda indirimi zaten AK Parti başlatmıştı. Dini bayramlarda, özel günlerde ulaşım ücretsizdi. Biz buna 19 Mayıs'ı ve sınav zamanlarını da ekledik' ifadelerini kullandı.

AKP'li Göksu'nun sözleri sosyal medyanın da gündeminde...

AKP'li Göksu'nun sözleri sosyal medyanın da gündeminde...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
628
201
154
29
10
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ozlem akbora

Lidyalılar parayı bulmasa,siz neye tapacaktınız,bunu konuşan yok...

Kdr clkts

Oooo bu çok iyi👍🏽

Pasif Kullanıcı

hesabı öyle yapacaksak,sende o koltukta ATATÜRK sayesinde oturuyorsun

Kzlt

Neyse ki gün bitmeden gerizekalı rezervi tamamlandı. Roma ve Bizans döneminden kalma İstanbul'un su kemerleri olmasa suyu da getiremezdiniz allam ya