Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Başkan Tarih Bilgisini Konuşturdu: 'Petrol Bulduk, Lozan Antlaşması Yüzünden Çıkaramadık'

AKP'li Başkan Tarih Bilgisini Konuşturdu: 'Petrol Bulduk, Lozan Antlaşması Yüzünden Çıkaramadık'

AKP’li Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 15 yıl önce Şuhut ilçesi Kayabelen Köyü’nde gravite değeri çok yüksek petrol bulunduğunu ancak petrolün Lozan Antlaşması nedeniyle çıkarılmadığını öne sürdü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Afyon Postası’ndan Nail Azbay’ın haberine göre, Rahmiye Sare Palalı Okulu’nun Kariyer Günleri etkinliğine katılan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, burada yaptığı konuşmada ilginç iddialarda bulundu. İddialarını isim vermediği bazı ‘bilim adamları’na dayandıran Zeybek’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

2023 Lozan Anlaşması’nın hükümlerinin son bulduğu dönem. Dünya’da ender bulunan toryum madenine sahibiz biz. Bilim adamı bir şehri ısıtabilmek için milyarlarca ton kömüre ihtiyaç var ama toryum madeni ile bir el arabası kadar şeyle koskoca şehri ısıtabilirsiniz diyor. Şu anda dünyanın en zengin toryum madeni yataklarına sahibiz. Yine dünyanın en zengin bor madenlerine sahibiz. Bor madeni 1 ton alçıdan daha ucuza ihraç ediliyordu. İşlenmemiş halde. İngiltere bunu Manş Denizi’nde stokluyor. Bor madeni olmadan uzay araştırmaları yapmak mümkün değil. Çünkü atmosferi geçince güneş ışınlarını araçlar eriyor.

"Türkiye petrol okyanusunun üzerinde oturuyor"

"Türkiye petrol okyanusunun üzerinde oturuyor"

Rus bilim insanı söylüyor. Bende düşünürdüm. Allah bize öyle güzel bir arazi vermiş ki, Karadeniz’de petrol var, Rusya’da var, Azerbaycan’da var, Suriye’de var, İran’da var, Akdeniz’de var, Ege Denizi’nde var, haşa derdim burayı görmeden mi geçti derdim. Rus bilim adamı diyor ki, bırakın Türkiye’yi petrol okyanusunun üzerinde oturuyor diyor. Ama maalesef bu anlaşmalar ile elimiz ayağımız bağlanmış, yer altı zenginliklerimizi çıkaramaz hale gelmişiz.

"15 yıl önce petrol bulduk, üzerini betonla örttük" 🎥

İçeriğin Devamı Aşağıda

Şuhut Kayabelen Köyümüz var. Bundan 15 yıl önceydi. 5-6 tane sondaj yapıldı. Burada gravite değeri çok yüksek petrol bulundu. Ama anlaşmalar neticesinde çıkarıp işletemiyorsun. Ben şu anda kapalı olan bir beton firmasının müdürü her birine 25’er tonluk kapak yaparak üzerlerini örttük dedi. İnşallah tüm dünyanın çırpınışı 2023’ü bu ülkeye, bu ülkeyi seven insanlara yaşatmayalım tek mücadeleleri bu. Yoksa Tayyip başta kalmış, AK Parti iktidar kalmış onların umrunda değil. Okulunuzu tebrik ediyorum. Yedek parça üretir hale geldiniz. Türk insanına güvendiğiniz zaman üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yok.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
79
53
26
5
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
White Troll

Lozan da şöyle buyuruyor; Şuhut Kayabelen Köyünde petrol var 2023 yılına kadar çıkartanın anasını bacısını gondiklesinler

DdmD

asdkldajlksadljadljdas

Erkan Ekşi

Bu yalana çoğu insan inanıyor ne yazık ki.milletin umudunu bile çalıyorlar.2023 bitti 2053 çıktı 2071 çıktı

Bozkurt

Şimdi tarihçi sıfatı almış şarlatanlara biat eden meczup kesimin dilinden düşürmediği Lozan / 2023 / yeraltı zenginlikleri ile ilgili olan yalan iki şekilde ... Devamını Gör