AKP'den Açıklama Geldi: İstanbul Sözleşmesi'ni Savunan Kadınlara 'Fahişe' Diyen Dilipak'a Dava Açılıyor

 > 
174PAYLAŞIM

AKP,  bir yazısında kadınlara yönelik hakaret içeren ifadeler kullanan Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'a dava açmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Genel Sekreteri Şahin, gerekli hukuki ve cezai müracaatlarda bulunarak yasal süreçlerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, kadına yönelik fiziki veya sözlü, her türlü şiddetin karşısında durmanın bir insanlık vazifesi olduğunu belirtti.

"Her türlü şiddetin karşısında durmak bir insanlık vazifesi"

Fiziki veya sözlü kadına yönelik şiddeti asla kabul etmeyeceklerini vurgulayan Şahin, "Asla tolerans göstermeyeceğimiz insanlık dışı bir eylemdir, vicdansızlıktır." dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Ayrımcı ve bayağı söylemler yaptırımsız kalmamalıdır"

"Yargısal süreçlerin takipçisi olmak her zaman öncelikli görevimizdir"

Dilipak: "Benim şahsımda AKP'nin kurucu iradesi yargılanıyor"

Abdurrahman Dilipak katıldığı bir yayında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hakkında dava açılacağı bilgisinin AKP Sözcüsü tarafından paylaşıldığını, bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bilgisi ve onayının olmamasının mümkün olmadığını belirten Dilipak, "Benim şahsımda bu partinin kurucu iradesi yargılanıyor" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okuduğu bir şiir nedeniyle tutuklandığı dönem destek vermek için imza kampanyası düzenlediklerini ve 70 bin imza topladıkladıklarını anlatan Dilipak, "Benim bu yazımın altına da 70 bin insan imza atar gerekirse" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İstanbul Sözleşmesi'ni Destekleyen Kadınlara 'Fahişeler' Diyen Dilipak'a Tepki Yağdı - onedio.com
İstanbul Sözleşmesi'ni Destekleyen Kadınlara 'Fahişeler' Diyen Dilipak'a Tepki Yağdı - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir