Görüş Bildir
Haberler
Akıllı Telefon Kullanıcıları Windows Phone'u İstemiyor

Akıllı Telefon Kullanıcıları Windows Phone'u İstemiyor

Caner
27.08.2014 - 00:31
İçeriğin Devamı Aşağıda

Akıllı Telefon Kullanıcıları Windows Phone'u İstemiyor

Microsoft hala bazı büyük üreticileri Windows Phone ile çalışan cihazlar geliştirmeye ikna edemiyor. Üstüne üstlük, bu üreticiler Android'e alternatif aradıkları halde Windows Phone'u yetersiz buluyor.

Huawei'nin üst düzey yöneticilerinden Richard Yu , Wall Street Journal'a yaptığı açıklamada, Huawei'nin farklı işletim sistemleriyle çalışan telefonlar üretmek istediğini fakat bunu şu an yapmanın bir anlam ifade etmediğini çünkü müşterilerin Windows Phone'lu cihaz satın almak istemediklerini söyledi.

' Windows Phone'u kullanmaya çalıştık ' diyen Yu, şöyle devam ediyor: 'Ama müşterileri Windows Phone almaya ikna etmek çok zor oluyor. Bizim için kârlı değildi. İki yıl boyunca bu telefonlar yüzünden para kaybettik. Bu yüzden tüm Windows Phone projelerimizi askıya aldık. Android'in tek seçenek olmaya başladığı yönünde bir endişemiz var fakat başka çaremiz yok.'

Yu daha önce, Samsung'un Tizen platformu hakkında konuşurken, ' başarılı olma şansı yok ' demişti. Windows Phone açıklamaları da, en az Tizen'e yaptığı kadar sert. Huawei cephesi böyle düşünürken, HTC en yeni amiral gemisi One M8 'in Windows sürümünü ABD'de satışa sundu ve bu teknoloji çevrelerinde heyecan yarattı.

teknolojioku

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/aki...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aysel Toykan

Ben kullanıyorum çok da memnunum, bedava verseler kullanmam iphone samsung vs...