Görüş Bildir

Adnan Öztürk Hedeflerini ve Planlarını Anlattı

Haberler
> Spor
> Adnan Öztürk Hedeflerini ve Planlarını Anlattı

Galatasaray'da Mayıs ayında yapılacak olan seçim öncesinde kazan kaynamaya başladı. Başkan adayı Adnan Öztürk, TRT Spor'da yayınlanan Futbol VIP programında açıklamalarda bulundu.

Ünal Aysal'ı sert bir dille eleştiren Öztürk, hiçbir adayla birleşme yapmayacağını ifade ederek; 'Ünal Aysal, İnan Kıraç'ı da yanına alarak başkan adayı olsun' dedi. Başkan olması durumunda yeni projelerinden de basheden Öztürk, yönetimine Londra'dan bir CEO alacağını belirterek, 'Bizim yönetimimizdeki CEO'muz çok önemli bir isim. Londra'dan gelecek' şeklinde konuştu.

'BENİM DERDİM TRİBÜNDE OTURANLA...'

Yıldız futbolcuları satmayı düşünmediğini ifade eden Öztürk, 'Benim derdim işini yapan futbolcular ile değil. İşini yapmayan ve gereksiz yere kulüpten para kazanan yabancı futbolcularla. Benim derdim işini yapan Muslera, Sneijder ile değil, tribünde oturanlarla. Yıldızlarımı neden satayım?' ifadelerini kullandı.

'TERİM OLDUĞU YERDE İYİ...'

Fatih Terim ile yeniden çalışıp çalışmayacağı yönündeki soruyu da cevaplayan Öztürk, 'Fatih hoca şu anda futbol anlamında Türkiye'nin en büyük misyonuna sahip. Bugüne kadar kimseye verilmemiş yetkiler ile milli takımın başında ve büyük beklentiler var, uzun yıllar var. Terim şu anda olduğu yerde iyi.' dedi.

'KÜÇÜLME SÖZ KONUSU DEĞİL'

Galatasaray'da futbol ve basketbol şubelerinde herhangi bir küçülme olmayacağını da vurgulayan Öztürk, 'Bizim basket takımı parasını alamadığı için antrenmana çıkmadı. Parasını alamayan bir takım amatör değil, profesyoneldir. Futbol da basketbol da profesyoneldir, diğer branşlar amatördür. 52 milyon dolarlık bir amatör şube olabilir mi? Basketbolda küçülmek yok, akıllıca büyümek var' ifadelerini kullandı.

'KRİZİ YÖNETEMEDİLER..'

Galatasaray Yönetimi'nin Ergin Ataman krizini iyi yönetemediğini belirten Öztürk, 'Ergin hocaya bu psikolojiye götüren Galatasaray üst yönetim. Burada hatalı olan üst yönetimdir, hocamı kendim kaosa sürüklemişim, burada hocanın suçu ne? Ben hocayı çıldırtmışım, hoca da gitmiş altındaki bir oyuncuya reaksiyon göstermiştir. Galatasaray burada Ergin Ataman'a da oyuncuya da ceza verecekti, kınama yazısı geçecekti. Yapamadı. Başkan olursam tabii ki Ergin Ataman ile yola devam etmek isterim.' şeklinde konuştu.

Sporx

Kaynak: http://www.sporx.com/g-saraya-ingiliz...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?