AA'ya İhbar Mektubu Gelmiş: Adil Öksüz'ün Almanya’da Görüldüğü İddia Edildi

 > -

FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri İmamı" olduğu belirtilen ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kayıplara karışan firari Adil Öksüz’ün Almanya’nın başkenti Berlin'de örgüte ait bir evde saklandığı öne sürüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Çavuşoğlu, "Biz Almanya nezdinde temasa geçtik. Almanya Adil Öksüz ile ilgili arama kararı çıkarttı" dedi.

Anadolu Ajansı’na ulaşan bir ihbar mektubunda, Adil Öksüz’ün Almanya’nın başkenti Berlin’in Neukölln ilçesinde Friedelstr 48. 12047 adresinde, S. Yaşar adına kayıtlı bir evde saklandığı belirtildi.

Bu ihbar üzerine, söz konusu adrese giden AA muhabirleri, firari Öksüz’ün izini sürdü.

Evin kapı zilinde "Yaşar" isminin yazılı olduğu belirtildi.

AA’nın görüntülediği ve zilini çaldığı dairede kimsenin kapı açmadığı aktarıldı. Apartmanın sakinleri de S. Yaşar adında bir kişiyi tanımadıklarını söyledi.

'Kilit isim firari Ali A.'

Haberde Öksüz'ü saklayan kilit ismin, Berlin'deki FETÖ yapılanmasının etkili unsurlarından firari Ali A. olduğu ve bu kişinin yardımıyla dikkat çekmeyecek şekilde Almanya içinde seyahat ettiği aktarıldı.

Çavuşoğlu: "Almanya Öksüz'ü vermezse ABD'nin durumuna düşer"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘Adil Öksüz konusu AA'ya yapılan bir ihbar. Almanya'daki yetkililerin evine gittiği bir olay değil. Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk. Almanya Öksüz'ü vermezse ABD'nin durumuna düşer. Yakalandıktan sonra Almanya'yla tabi ki anlaşmamız var. Eğer yakalanırsa iade talebi yapacağız. Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, FETÖ'yü vermeyen ABD durumuna düşer. Almanya olsun, ABD olsun bu hainleri bize vermelidir. Hem darbe girişiminde bulunacaksanız, ondan da sonra hesap vermeden elini kolunu sallayarak gezeceksiniz’ dedi.

'Almanya arama kararı çıkarttı'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yaptığı ilk açıklamanın ardından "Biz Almanya nezdinde temasa geçtik. Almanya Adil Öksüz ile ilgili arama kararı çıkarttı. Almanya'nın bulduktan sonra yapacağı şey, anlaşmalar ve hukuk çerçevesinde bize teslim etmesidir" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir