Görüş Bildir

Adana'da Hayatını Kaybeden 3 Kişide Domuz Gribi Şüphesi

Anasayfa > Gündem

Adana'da H1N1 virüsü (domuz gribi) şüphesiyle tedavi altına alınan 2'si Suriyeli 3 kişi hayatını kaybetti. Adana Valisi Mustafa Büyük, ölen 3 kişiden alınan numunelerin incelendiğini, şu anda kesin olarak domuz gribi denilemeyeceğini söyledi.

Adana’daki Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçen hafta yüksek ateş şikayetiyle 45 hasta başvurdu. Yapılan kontrollerde, hastalardan 6’sının domuz gribi taşıdığı şüphesi ile yatışı yapıldı. Hastanenin intaniye servisinde özel birimler oluşturuldu. Ayrıca 112 Acil Servis’ten acil hasta kabulü de durduruldu.

Hastanenin acil servisinde görev yapan personel de maske kullanmaya başladı.

Domuz gribi şüphesiyle tedavi edilen Türk vatandaşı 4 aylık hamile L.B. ile 2 Suriyeli, geçen hafta hayatını kaybetti. Ölen 3 kişiden alınan örnekler de incelenmek üzere Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı’na gönderildi.

Adana Valisi Mustafa Büyük, ölen 3 kişiden alınan örneklerin incelendiğini, şu anda ölüm nedenleri için domuz gribi denilemeyeceğini söyledi. Ölenlerin domuz gribi şüphesiyle tedavi edildiğini, ancak başka hastalıkların da tetiklenmiş olabileceğini belirten Vali Büyük, “Raporlar çıktıktan sonra kesinleşecek. Şu anda grip vakalarının yaygın olması nedeniyle hastanelerde titiz bir çalışma yürütüyoruz “dedi. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
deli-sabit

Yine mi hortladı ya...Hem de Adana'da...

Pasif Kullanıcı

Bu aralar bir değişik grip çeşidi var. Domuz gribi mi acaba?