Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Acun Ilıcalı Yunanistan'da TV Kanalı Satın Almayı Planlıyormuş

 > 
1PAYLAŞIM

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, Acun Ilıcalı'nın Yunanistan'da bir televizyon kanalı satın almayı planladığını, temasa geçtiği bir kanal olduğunu ve Acun Medya'nın Yunanistan ayağını kurmayı hedeflediğini yazdı.

Yunanistan Başbakanı Çipras, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelmişti. Acun Ilıcalı, Çipras ve Başbakan Davutoğlu ile birlikte çektirdiği fotoğrafı Instagram hesabından paylaşmıştı:

Bu fotoğrafın sırrı

Acun Ilıcalı'nın Başbakan Davutoğlu aracılığıyla Çipras'la tanıştığını söyleyen Cengiz Semercioğlu'nun bugünkü köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Geçen hafta Acun Ilıcalı’nın Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile çektirdiği bu tek kare fotoğraf çok konuşulmuştu. Hatta Ahmet Hakan bu fotoğraftan analizler yapıp ezber bozduğunu falan söylemişti. Hayır Ahmet, bu fotoğrafın ezber bozduğu falan yok, tamamen ‘duygusal’ bir kare. Çünkü Acun Ilıcalı, Yunanistan’dan televizyon kanalı almayı planlıyor...

‘Acun Medya'nın Yunanistan ayağını kurmayı hedeflediğini, orada Survivor, O Ses, Yetenek Sizsiniz gibi programlar yapmak istediğini kendisi açıklamıştı’

Zaten Yunanistan pazarına girmek istediğini, Acun Medya’nın Yunanistan ayağını kurmayı hedeflediğini, orada Survivor, O Ses, Yetenek Sizsiniz gibi programlar yapmak istediğini kendisi açıklamıştı...

'Ekonomik krizle boğuşan Yunan kanallarından birini alıp, zirveye taşımak istiyor...'

Hatta Acun’un gözüne kestirdiği, temasa geçtiği bir-iki kanal bile var. Ancak bir Türk’ün Yunanistan’da kanal sahibi olması sadece ticari yatırımla, parayla pulla, televizyonculuk bilgisiyle olacak iş değil. İşin siyasi ayaklarının olurunu almadan olamaz. İşte bu tek kare fotoğraf da tüm bu anlattıklarımın özetidir. Acun, Davutoğlu aracılığıyla Çipras’la tanışmıştır. Acun’un Yunanistan’da kanal alabileceği siyasi bir zemin var mıdır, yoksa sadece programlar mı yapabilir, göreceğiz...

TV8’i aldığı ilk günden beri, bir sonraki hedefinin başka bir ülkede kanal satın almak olduğunu defalarca söyledi Acun. Bunun ilk ciddi adımını atmıştır. Umarım sonlandırmayı da başarır. Bir Türk televizyoncunun yurtdışında kanal sahibi olup başarı kazanması bizi ancak gururlandırır..."

Cengiz Semercioğlu, Hürriyet

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir