Abdullah Gül'den Siyasilere Centilmenlik Uyarısı

-

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 7 Haziran seçimleri öncesinde siyasi parti liderlerinin konuşmalarında dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, "Elbette eleştiriler olacak, muhakkak ki farklı sesler demokrasinin demokrasinin, çoğulculuğun gereği. Ama bunlar ne kadar kırıcı olmazsa, seçim sonrası hep beraber Türkiye için çalışma ortamını, TBMM'de daha da kolaylaştırır" dedi.

Kendi adını taşıyan üniversitede açılışa ve toplantıya katılmak için Kayseri'ye giden Gül, bir gazetecinin "Seçim öncesi gerginliği nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna: "Tabii ki her seçimin kendine göre bir heyecanı vardır. Bu heyecanın getirdiği bir gerginlik olabilir. Ama hepimizin herkesin dikkat etmesi gerektiği, seçim öncesi herhangi bir gerginliğin seçim sonrasını esir almaması lazım. Seçimden sonra Türkiye muhakkak kendi gündemine dönecek."

"Herkesin centilmenliğe riayet etmesi gerek"

"Şüphesiz ki TBMM bütün halkın birliğini, beraberliğini temsil eden yer olduğuna göre, oradaki çalışma ortamını da en iyi şekilde sağlamak için seçim öncesi de herkesin tabii centilmenliğe riayet etmesi gerekir. Elbette ki, eleştiriler olacak, muhakkak ki farklı sesler demokrasinin demokrasinin gereği, çoğulculuğun gereği. Ama bunlar ne kadar kırıcı olmazsa, seçim sonrası hep beraber Türkiye için çalışma ortamını, TBMM'de daha da kolaylaştırır." yanıtını verdi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir