Görüş Bildir
Haberler
ABD Polisi Bir Siyahı Daha Öldürdü

ABD Polisi Bir Siyahı Daha Öldürdü

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ABD'de silahsız siyah genç Michael Brown'ı öldüren polisin aklanmasının üzerinden bir hafta geçmeden bu kez Georgia'da 27 yaşındaki Anthony Hill polis tarafından öldürüldü.

Polis, silahsız bir genci öldürmesine, 27 yaşındaki Anthony Hill'in çıplak dolaşarak kapıları çaldığını ve tuhaf davranışlar sergilediği açıklamasını getirirken, 'Hill'in akli dengesinin yerinde olmadığı' belirtildi. Olay duyulduktan sonra sosyal medyada büyük tepki çekti. #AnthonyHill etiketiyle atılan tweet'lerde Amerikan polisinin siyahlara yönelik ayrımcılık yaptığı suçlaması getirildi.

Associated Press'in haberine göre, Georgia Emniyeti olay hakkında soruşturma başlatırken, Robert Olsen isimli 7 yıllık beyaz polisin Hill'e en az iki kez ateş açtığını açıkladı.

Georgia Polisi, 911 yardım hattını arayan bir kişinin civarda bir yabancı dolaştığı yönündeki ihbarının ardından polisin bölgeye intikal ettiğini belirtip, 'Arayan kişi çıplak bir erkeğin dengesiz hareketlerle kapıları çaldığını ve yerlerde süründüğünü söyledi' açıklamasını yaptı.

  • Kaynak: AP
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/abd...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam