Görüş Bildir

ABD'li Meclis Üyesinin Yolsuzluğu Instagram’da Deşifre Oldu

Haberler
> ABD'li Meclis Üyesinin Yolsuzluğu Instagram’da Deşifre Oldu

ABD'li meclis üyesinin vergiler üzerinden yaptığı usulsüz harcamalar Instagram hesabı üzerindeki takiple ortaya çıktı.

ABD – Illinois meclis üyesi Aaron Schock, vergiler ve kampanya bağışlarını izinsiz olarak kullanarak şahsi isteklerini gerçekleştirdi. Associated Press tarafından ortaya çıkarılan skandalın çözüm noktası ise sosyal medya mecrası Instagram oldu. AP, Schock’un Instagram hesabını takip etti, diğer yandan ise resmi olarak yapılan “uçuş ve kampanya programları” ile karşılaştırdı.

Meclis üyesinin bu araştırma sonucunda 2011 yılında 40 bin dolarlık uçuş yaptığı, hatta geçtiğimiz yıl Katy Perry‘i izlemek için 1,928 dolar harcadığı ortaya çıktı. İsmin bu harcamayı ise bağış kampanyası etkinliği olarak belgelediği ortaya çıktı.

Bir başka kanıt ise Schock’un aynı anda farklı yerlerde olduğunu gösteren kayıtlar oldu. Kasım 2013 tarihinde Capitol oy işlemleri için kampanya bağışçısı Jeff Green’in pilotluğunu yaptığı uçak ile Washington Reagan National Airport’a inen isim, kısa bir süre sonra Peoria’da çekilmiş bir fotoğrafını Instagram’a yükledi. Bu süreçte meclis üyesi yol harcamaları için 11 bin 433 dolarlık fatura kesti.

2013 yılında değişen yasa ile vergilerle özel uçuşların yapılması yasal hale gelmiş olsa da, Aaron Schock’un bu yasadan çok önce benzeri yolculuklar yaptığı not edildi. Schock özellikle de lükse düşkünlüğü ile tanınan bir isim.

TechInside

Kaynak: http://www.techinside.com/meclis-uyes...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?