Görüş Bildir

ABD'den 'Soykırım' Açıklaması

Haberler
> ABD'den 'Soykırım' Açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Marie Harf

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Marie Harf, 1915 olaylarını Papa Françesko gibi soykırım tanımlaması üzerine yerleştirmeyi reddetti ancak Obama yönetiminin 1,5 milyon Ermeni'nin katledildiğini tarihi bir gerçek olarak kabul ettiğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığının günlük olağan basın toplantısında sözcü Marie Harf’e Papa Françesko’nun Vatikan’da yaptığı ve 1915 olaylarını soykırım olarak tanımladığı konuşmasıyla ilgili görüşü soruldu.

Papa gibi soykırım deyimini kullanmayan bakanlık sözcüsü Marie Harf, Başkan Barack Obama ve yönetimin üst düzey yetkililerinin, “Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerinde 1 buçuk milyon Ermeni’nin katledildiğini ve ölüme yürüdüğünü” tarihi bir gerçek olarak kabul ettiğini söyledi.

Harf yetkililerin, gerçeklerin tam, dürüst ve adil bir şekilde kabulünün Türkiye’nin, Ermenistan’ın ve Amerika’nın çıkarlarına olacağı görüşünde olduklarını vurguladı.

Amerika Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Marie Harf ayrıca şöyle devam etti: “Uluslar geçmişlerinin acılı unsurlarını kabul ederek, onlarla hesaplaşarak güçlenir ve ilerler. Yönetimimiz bu ilkeden hareket eder. Bu yönde hareket etmek, farklı ve daha hoşgörülü bir gelecek inşa edilmesi sağlar. Bu ve diğer konulara bu şekilde bakıyoruz.”

Voice of America

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
bootstrap will

Kızılderili soykırımını kabul ettiniz mi, her şeyden önce ?

fırat can

Ne aptalsın ya valla.Adamların umrunda mı kızıl derili soykırımı.Ah ah aptal türkiyem sen adam olmazsın

ulan milletin derdi biziz mk

KoelBloedig

alemin derdi biz olmuşuz demek ki zamanında iyi koymuşuz.s.s

abd bu konuda en son konuşabilecek ülke