Görüş Bildir
Haberler
ABD'den Erdoğan'a YPG Yanıtı: 'Bize Göre Terör Örgütü Değil'

ABD'den Erdoğan'a YPG Yanıtı: 'Bize Göre Terör Örgütü Değil'

Ulaş
10.02.2016 - 23:16 Son Güncelleme: 11.02.2016 - 10:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'PYD de YPG de bal gibi terör örgütüdür. PKK nasıl terör örgütü ise onlar da terör örgütüdür. Ey Amerika! Size kaç kere söyledim. Siz bizimle beraber misiniz yoksa bu terör örgütü PYD ve YPG ile mi berabersiniz. Biz hepsini tanıyoruz. Ama siz tanıyamadığınız için bölge kan gölüne döndü. Bu nasıl ortaklık anlamak mümkün değil' sözlerine, ABD'den 'PKK ile YPG arasında açık ve net bir fark var. PKK terör örgütü ama, YPG ile ilgili Türkiye ile aynı görüşte değiliz. YPG bize göre terör örgütü değil' yanıtı geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, ABD'nin YPG'yi terör örgütü olarak görmediği konusundaki açıklamaları tekrarladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine ilişkin değerlendirmeleri sorulan Toner, 'PKK bize göre bir terör örgütüdür. Ancak PKK ile YPG arasında açık fark var. YPG konusunda Türkiye ile aynı görüşte değiliz. Suriye'nin kan gölüne dönmesinin sorumlusu ve nedeni Esad rejimi ve İŞİD'dir' diye konuştu.

'PKK ile YPG arasında bağ görmüyoruz'

'PKK ile YPG arasında bağ görmüyoruz'

YPG'nin İŞİD'e karşı sahada başarılı bir mücadele verdiğini savunan Toner, 'Türkiye, PKK ile YPG arasında bir bağ görüyor. PKK'nın terör örgütü olduğu konusunda biz çok açık olduk. Ancak biz PKK ile YPG arasında bir bağ görmüyoruz' dedi.

ABD ile Türkiye'nin iki dost ve müttefik ülkeler olduğunu, bunu kimsenin sorgulamaması gerektiğini söyleyen Toner, Türkiye'nin kaygılarını anladıklarını ve bu konudaki görüşmelerin sürdürüleceğini belirtti.

  • DHA
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
171
168
72
20
16
14
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Hangi ABD? Almanya'ya fosfor bombası atan, Hiroşima ve Nagasaki'ye atom bombası atan, İran, Küba,Kolombiya ve Arjantin'de ajanları sayesinde iç karışıklık çı... Devamını Gör

Dawkins06

Bu şahısa göre Kabataşta başörtülü bacısına da saldırılmıştı , kamera görüntüleri ellerindeydi, Cuma günü açıklayacaklardı.. Kaç cuma geçti hala görüntü yayı... Devamını Gör

tatlış penguen

başınızı yer inşallah