Görüş Bildir

ABD'de Jeb Bush Yarıştan Çekildi

Haberler
> ABD'de Jeb Bush Yarıştan Çekildi

ABD'de başkanlık yarışında Cumhuriyetçi aday adaylarından Jeb Bush, Güney Carolina'daki ön seçimin ardından yarışı bıraktı.

ABD'de devam eden başkanlık yarışında ön seçim süreci sürerken 20 Şubat'ta Cumhuriyetçilerin Güney Carolina'da gerçekleştirdikleri ön seçimin ardından eski Florida Valisi Jeb Bush yarıştan çekildiğini bildirdi.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre yüzde 8 oy alan Bush, kampanyasını sona erdirdiğini beyan ederek, 'İnsanlar Iowa ve New Hampshire'dan sonra Güney Carolina'da da tercihlerini ortaya koydular, bu sebeple bugün itibariyle kampanyamı sonlandırıyorum' dedi.

İlk ön seçimlerin yapıldığı Iowa eyaletinde yüzde 2,8 oy alan Bush, sonraki durak New Hampshire'da ise yüzde 11 oy alabilmişti. Güney Carolina'da da umduğunu bulamayan Bush, yarıştan çekildi.

'ABD'nin güçlü bir başkana ihtiyacı olduğunu ve bunu ancak Cumhuriyetçi bir adayın gerçekleştirebileceğini' ifade eden Bush, eski ABD Başkanı George W. Bush'un da kardeşiydi.

Bu sonuçla Cumhuriyetçi aday adaylarının sayısı beşe inmiş oldu. Cumhuriyetçilerde yarışı önde götüren emlak milyarderi Donald Trump'ı Teksas Senatörü Ted Cruz, Florida Senatörü Marco Rubio, Ohia Valisi John Kasich ve beyin cerrahı Ben Carson takip ediyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
3
3
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Fatih Albayrak

Bush soyadını görünce iyi ki dedim

zender-one

O değilde Ben Carson gibi adamı harcıyolar aq