Görüş Bildir
Haberler
AA Muhabirine Silah Doğrultan Polis Açığa Alındı

AA Muhabirine Silah Doğrultan Polis Açığa Alındı

adem kara
21.08.2014 - 13:43

Ferguson'daki olayları takip ettiği sırada AA muhabiri Bilgin Şaşmaz'a silah doğrultan ve ölümle tehdit eden polis memuru süresiz açığa alındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

St.Louis Polis Sözcüsü Brian Schellman, kimliğini açıklamadığı polis memurunun süresiz açığa alındığını bildirdi.

Sözkonusu polis memurunun Ferguson yakınlarındaki St. Ann polis müdürlüğünde çalıştığı bilgisini veren Schellman, amirlerinin, polis memurunun sergilediği davranışların uygunsuz olduğu yönünde güçlü hisler taşıdıklarını belirtti.

Açığa alınan polis memuru, Ferguson'daki olaylar sırasında, AA muhabiri Bilgin Şaşmaz'a silah doğrultmuş 'Bir daha benim üzerime flaş doğrultursan seni öldürürüm' sözleriyle tehdit etmişti. Çevrede bulunan gazetecilere ''kaldır ellerini'' ve ''geri çekil'' diyerek silahını doğrultmaya devam eden polis memuru daha sonra meslektaşları tarafından olay yerinden uzaklaştırılmıştı.

AA muhabiri Şaşmaz, ölüm tehdidi almasından 3 dakika sonra gözaltına alınmış ve yaklaşık 6 saat gözaltında tutulmuştu.

Muhabir: Mehmet Ö. Toroğlu | AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/dunya/376564-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hakan a

ne işi var orada gazetecinin. vurup geçselermiş. az ble yapmışlar. başını yakmışlar polisin. biber gazını bol sıksalarmış keşke.

Kara Kedi

Demek ki neymiş, ABD' de biber gazı kullanıp, gazeteci dövüp-tehdit edip, ellerindeki gülleri atan halka ateş açabiliyormuş.. Görmek isteyene...