9 Yaşındayken Tecavüze Uğrayan Yekta'nın Başına Gelenleri Özellikle Çocuk Sahibi Olan Herkesin Bilmesi Lazım

2bPAYLAŞIM

Anneler ve babalar, lütfen ama lütfen çocuklarınıza anlayışlı ama bir o kadar da koruyup kollayan bir aile olun!

YouTube'daki Soramazsın isimli programda bir tecavüz mağdurunun röportajı var. Röportaj sahibi Yekta 21 yaşına ve Balıkesir'de yaşıyor. Başına gelen bu korkunç olayla ilgili verdiği cevaplara hep birlikte bakalım.

Tecavüzcünü tanıyor muydun?

Hepsini tanımıyordum, toplam 4 kişilerdi. Birisi komşumuzun oğluydu. Tekrarlanınca arkadaşları da dahil oldu.

Kaç yaşındaydın?

Ben o zaman 9 yaşındaydım. 2007 yılında oldu 3 Temmuz tarihinde.

Nasıl oldu?

Ben mahalle kültüründe büyüdüm. Daha küçükleri koruyup kollayan abiler dediğimiz bazı kişiler oluyor. O bir gün beni eve çağırdı gel bilgisayar oynayalım diye. Ben de tabii 9 yaşındaydım, kandım bu olaya. Oynama giderken benim elimi bağladı, ağzımı bağladı, ayaklarımı bağladı aynı zamanda. Bu şekilde başladı. Sonra videoya aldı. Beni aileme söylemekle ve öldürmekle tehdit etti o zaman. Ben de tabii korkunca hiç kimseye bir şey söyleyemedim. Bu bir sene boyunca devam etti aşağı yukarı.

Şimdi nerdeler?

Bir tanesinden haberim var, öldü uyuşturucudan. Diğerlerinden hiçbir şekilde haberim yok.

Ailen bir terslik olduğunu fark etti mi?

Sanırım fark etmediler, fark ettilerse bile bana hiçbir şekilde yansıtmadılar. 

Şimdi biliyorlar mı?

Hayır

Polise gitmeyi düşündün mü?

Şu anki aklım olsaydı kesinlikle giderdim. Tabii o zaman 9 yaşında korkuyor insan, o zaman gidemedim. Bu benim aklıma 16-17 yaşında dank etti. Niye gitmedim diye kendimi suçladım tabii.

Önce tacizle mi başladı?

Önce beni koruyup kollamaya başladılar gibi gösterip arkasından kendilerine güvendirdiler. "Benden sana zarar gelmez" mesajını verdikten sonra ben de onlara güvenerek her istediklerini yapmaya çalıştım. Şurda buluşalım, bugün bunu yapalım gibi haberleştik birbirimizle. Arkasından bu olay oldu maalesef bilgisayar oynama bahanesiyle.

Suçu tecavüz edilenlerde bulanlara ne demek istersin?

Beyinleri yok, akılsızlar çünkü tecavüz zorla olan bir şey. Tecavüz edilen isteyerek yaşamaz bunu. Yok efendim mini etek giyiyormuş, yok saçı başı dağınıkmış. Bunların yanında mesela ceza hukukunda indirimler oluyor ya onları saçma buluyorum. Yok efendim erken boşaldım ceza indirimi, yok iyi giyindim ceza indirimi, zaten bakire değildi ceza indirimi. Hatta tecavüzcülere ağır bir ceza verilmeli ama idam değil bu.

Hadım edilmelerini ister miydin?

İsterdim çünkü bu karaktersiz insanların çocuklarının da böyle olacağını düşünüyorum. Birken ikiye, üçe çıkabilirler.

Ailene bu olayı anlattın mı?

Anlatmak istedim ama iki şeyden ötürü anlatamadım. Birincisi zaten aileme söylemekle tehdit edildim. İkincisi ailem kapalı görüşlü insanlar oldukları için Münevver Karabulut cinayetinde Münevver'i suçlu olduğunu düşündükleri için konuyu açmamaya karar verdim.

Bu olay sekse bakış açını değiştirdi mi?

9 yaşındaki bi insanın seksle hiçbir alakası olamaz, onu hepimiz biliyoruz. O zamanlar travmatik olarak birçok şey yaşadım. Seks hayatım aktif olunca bunun artık zararlı bir şey olmadığını öğrendim. O zamanlar babam ve öğretmenim dışında kimsenin yanına yaklaşamıyordum. Hiçbir erkeğin yanına yaklaşamadım çünkü korkuyordum.

Sen o dönem nasıl bir destek görmek isterdin?

Ailemin daha açık görüşlü olmasını, onlara itiraf etmeyi ve bana sevgiyle yaklaşmalarını isterdim. Psikolojik tedaviler görmek isterdim ailemin yanımda olduğunu gördüğümde. 

Psikolojik tedavi gördün mü?

Hayır ama başka bir hastalıktan dolayı gördüm. Dikkat dağınıklığı ve hiperaktiviteden gördüm.

Tecavüzden dolayı sağlık problemleri yaşadın mı?

İlk zamanlar anüsümde kanamalar oldu. Ondan sonra ailemden sakladığım için iç çamaşırımı çöpe attım sürekli.

Bu konuyla ilgili hangi sorular sana kötü hissettiriyor?

"Nasıl yaptı?" efendime söyleyeyim "zevk aldın mı?" "sen bi şey yapamadın mı?" bu gibi sorular benim canımı sıkıyor. Bi şey yapabilseydim o 30-40 değil, 1-2 de kalabilirdi. Kendime zaten o konuda kızıyorum. Keşke birisiyle paylaşsaydım ve o kişi de polise gidip ihbarda bulunsaydı en azından ben de daha fazla travmadan kurtulurdum. Onun için kendime bu konuda biraz kızıyorum.

Videonun tamamını buradan seyredebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem-yildiz43

En kötüsü şey değil mi? Suçsuz olmasına rağmen suçlu gibi hissettirilmesi yada bazı cahillerin tecavüzcünün yanında durması. İdam böyle kişiler için kurtuluş gibi olur, sadece Allah'ın yanında değil dünyada da ceza çekmeleri gerekli.

lavander

madem bir içerik yapacaksınız -ki bu içeriği üretme amacınız da belirsiz- görselleri böyle seçmeyin ya. burada mağdur bir erkek olmasına rağmen bir kadının ağzını kapatan erkek görseli var yukarıda. yani bunun tık almaktan başka amacı ne? şu içerikleri hazırlayacaksanız da, tetikleyici, hedef gösteren görseller yerine daha güçlendirici görsellerle yapmayı deneyin.

gulay-abdullayeva

İnsan geçmişte yaşadığı acılarına karşı uzun bir zaman sonra duvar gibi duygusuz oluyor.

papichulopapichulo

Iyiki cocuklumda inek bir asosyalmisim aq.Evde legolarimla, bilgisayarimla ve soru bankalarimla mutlu mutlu yasamisim.

criglernajjar

Üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş bir konuyu gündeme getirmek de neyin nesi?

Görüş Bildir