Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

9 Erkek İsmi Kategorisi ve Kızlarda Yaptığı Çağrışımlar

 > -
Abone ol

Bu içerik tamamen kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kesinliği olmayan, tamamen genellemeden ibarettir. Şimdi çıkıp "benim adım Vedat ama taş gibiyim" demenin kimseye bir faydası yok. Eminiz ki hepiniz pırlanta gibi çocuklarsınız ama bize de böyle geliyor işte ne yapalım.

1. "Arkadaşlık" çağrıştıran isimler

İlginçtir genellikle "B" harfi ile başlayan isimler bu sınıfa girer. Barış, Berk, Burak, Buğra, Bülent, Berkay gibi isimler kızlarda "arkadaş" çağrışımı yapar. Yine Can, Çağlar, Fatih, Emre, Arda, Armağan, Bora, Çağdaş, Çınar, Özgür, Serhat, Kaan, Tuna, Yaman, Yiğit, vb. isimler de kızlarda arkadaşlık çağrışımı yapar. Bu isme sahip birini kızlar kendilerine yakın bulur ve dost olma eğilimine girer.

2. "Çekici" bulunan isimler

Genellikle anlamı derin olan, söylenişi tok olan isimler kızlar tarafından çekici bulunur. Yankı, Yarkın, Uygar, Arat, Tibet, Tansel, Doruk, Toprak gibi isimler kızlar tarafından çekici bulunuyor. Yaptığı göndermelerden dolayı, Kerem, Tarkan, Kartal, Atmaca, Kıvanç, Kenan, Ezel, Nejat gibi isimler de kızlar tarafından çekici görülüyor.

3. "Aile babası" isimleri

Klasik isimlerin çoğu bu sınıfa giriyor. Ahmet, Mehmet, Ali, Nuri, Ozan Hakan, Ender, Soner, Selim, Güven, Engin, Cüneyt, Cengiz, vb. isimler kızlarda aile babası çağrışımı yapıyor. Bu gibi isimlere sahip erkeklerle evlenme eğilimi içinde oluyorlar.Bahadır, Akın Anıl, Mustafa, Ufuk, Başar, Alpay, Erman, vb. isimler de bu gruba dahil.

4. "Etkileyici" isimler

Nadir bulunan, az rastlanan isimlerin bulunduğu kategoridir. Eğer bir kızın tanıştığı ilk Boğaç'sanız eminiz ki bir etki bırakacaksınız. Barlas, Celayir, Çelebi, Vargın, Aykon, Betim, Dirim, Ilgar, vb. isimler bu gruba dahil olan isimlerden bazıları.

5. "Gizemli adam" hissi uyandıran isimler

Söylenişi basit gibi gelen ama spesifik bir anlamı olan ya da ebeveynin isimlerinden türetilmiş, söylenirken buğulu çıkan isimler bu gruba girer. Koral, Kuday, Odkan, Pars, Sarper, Sipahi, Süer, Yalım, Yılaydın gibi isimler rahatlıkla bu kategorinin isimleridir.

6. "Sanatçı ruhu" var denilen isimler

Sanatsal öğelerden eseinlenerek konulmuş isimler bu çağrışımı yapar. Tuval, Tanbolat, Diyez, Sanat,  Tuğşat, Eronat, Nota, Arya, Şiir, Renk, vb. isimler bu grubun önde gelen isimleri.

7. "Samimi" bulunan isimler

Sıcacık bir tonu olan, insanda tanıdığı sevimli birini anımsatan genelde sık rastlanan isimlerdir. Uğur, Uzay, Serhat, Ekrem, Yetkin, Tunç, Özgür, Rüzgar, Görkem, Engin, Çağrı, Aykut, Yıldırım, Ünal, Yunus, Oktay, Ferdi, vb. isimler samimiyet çağrıştıran isimlerden bazıları.

8. "Seksi" bulunan isimler

Genellikle seksi bir kişiyi çağrıştıran, az bulunan, gücü temsil eden isimlerdir. Taylan, Meriç, Alphan, Oytun, Ayaz, Ege, Kuzey, Demir, Doruk, Aşkın gibi isimler seksi isimler.

9. "Çağrışımı olmayan" isimler

Herhangi bir çağrışımı olmayan isimlerdir. Şimdi isim verip de kimseyi kırmak istemiyorum ama Gani, Feridun, Hamit, Fehmi, Can, Abidin, Bahri, Coşkun, Necati, Remzi, Vedat, Zihni gibi isimlerin kızlar üzerinde herhangi bir çağrışımı yoktur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eymen-akin

Harbi Eymen Nerde?

ilker34istanbul

Ben niye yokum lan :D

clara-oswin-oswald

CAN İSMİ HEM ARKADAŞLIK HEM DE ÇAĞRISIMSIZ BÖLÜMÜNE NASIL GİRMİŞ ???

lna

Benim sahip olduğum isme dünya üzerinde sadece 3 kişi sahip bildiğim kadarı ile merak ettim acaba söylediğimde ne çağrıştırıyor :D

hatice-bersu-yanik

ısmın ne acaba valla cok merak ettım :D

darkerthanever

oytun nedir ya! ya da erolat, babası oraleti çok seviyormuş herhalde.. tuğşat ne ya ebeveyler kararsız kalmışlar tuğrul mu koysak kürşat mı diye

Görüş Bildir