8 Soruda Şansının Hangi Konuda Yaver Gittiğini Söylüyoruz!

-

Kimimiz hep şanssızlığımızdan dem vururken, kimimiz de şansımızla adımızdan söz ettiririz. Aslına bakarsan, bazen kendi şansımızı kendimiz yaratmamız gerekebiliyor. Bakalım senin hangi konuda şansın yaver gidiyormuş?

1. Herkes geldiyse başlayalım. En sevdiğin renk hangisi?

2. Hangi yıllarda dünyaya geldin?

3. Şimdi de burcunu öğrenelim!

4. Peki, batıl inançların var mı? Mesela kara kediler hakkında ne düşünüyorsun?

Nadir de olsa, batıl inançlarım var.
Tabii ki yok! Kara kediler de oldukça sevimli.
Açıkçası bu konu hakkında hiç düşünmedim.
Kesinlikle var. Kara kedinin olduğu yere bile bakamam!

5. Hangisinin şans getirdiğine inanırsın?

Nar
Nazar boncuğu
Aynalı çalı süpürgesi
Fil objesi
Uğur böceği
At nalı

6. Bu kelimelerden hangisi seni daha iyi tanımlıyor?

7. Diyelim ki, sana bir konuda sonsuz yetenek verilecek. Hangisi ile ilgili olmasını isterdin?

Bilim
Müzik
Yemek
Edebiyat
Resim
Spor

8. Son olarak, 5 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?

Üniversiteyi bitirmiş olurum.
İşleri büyüteceğim.
Kendi işimin patronu olarak görüyorum.
Herhalde o zamana kadar atanırım diye düşünüyorum.
Burada?
Böyle bir şeyi öngöremiyorum.

Aşk!

Sen varken efsaneler de neymiş! Bir insan aşk konusunda ancak bu kadar şanslı olabilir. Aşık olduğun kişinin de sana aşık olması öncelikle büyük şans, ama senin şansın bununla da sınırlı kalmıyor. Ruh eşini bulmak herkese nasip olmaz, ama bil bakalım kime nasip olmuş? Yani, eğer şu ana kadar olmadıysa da vakti geldiğinde olacak demektir. Mutlu bir birliktelik, mutlu bir yuva ve ömür seni bekliyor. Bu belki de hayattaki en büyük şans!

Kariyer!

www.kariyer.net

İş hayatında senin gibi şanslı olmak için nelerini verir insan! Aslında kendi şansını kendin yaratıyorsun, kendini geliştirme konusunda son derece iyisin. Fırsatları sen yaratıyorsun bir bakıma. Ama yine de, bazen tam da ihtiyacın olduğu anlarda şansın yanında oluyor. İş hayatında bu şansa erişebilmek isteyen o kadar fazla insan var ki... O yüzden sen de bunun kıymetini bil!

Para!

Karşımızda çevresinde en çok kıskanılan insanlardan biri var sanıyoruz ki! Çoğu zaman kendi şansını kendin yaratıyorsun, ama kazandığın para da  oldukça bereketli oluyor. Bunda kendi tutumunun da katkısı var elbette. Ama şansın olmasa belki bu kadar fırsat çıkmazdı karşına. Tüm bunların değerini bilmekte fayda var bizce.

Aile!

Elbette hiçbirimiz dünyaya gelirken hangi ailede geleceğimize karar veremiyoruz. Bu yüzden, kimileri mutsuz bir hayatın içine doğmuş olabiliyor. Ancak sen onlardan değilsin! Öyle güzel bir aileye sahipsin ki, hayattaki en büyük şansının bu olduğunu yaşayarak deneyimliyorsun. Mutlu bir hayat yaşadığın için de, etrafına mutluluk saçıyorsun.

Arkadaşlık!

Arkadaşlarımız kendi seçtiğimiz ailelerimizdir. Bu konuda senin kadar şanslı olmak herkese nasip olmaz. Senin arkadaşların asla dönemlik olmuyor, ilişkiniz hiçbir zaman samimiyetsiz olmuyor. Eğer arkadaş ediniyorsan, onlar senin için doğru insanlar oluyor ve ömürlük bir ilişki kuruyorsunuz aranızda. H

Okul!

Okul konusunda şansı yaver giden bir insan varsa o da sensin! Tabii ki başarılısın, çalışmanın karşılığını da alıyorsun. Ama çoğu zaman şansın da yanında oluyor. Belki bir kez sınava hazırlanmadığın oluyor, onda da sınav iptal oluyor örneğin. Ya da bilmediğin sorularda sallasan, çoğunlukla tutuyor. Yerinde olmak isteyen koca bir sınıf oluyor böyle zamanlarda, ama sen bunu zaten biliyorsun değil mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sehernaz-guvendi

aile

naz-basdas

Kariyer :S

kerimcan-zengin

okul az da olsa dogru fakat asil olay aşk haric hersey

korecanaydan

Aşk! Sen varken efsaneler de neymiş! Bir insan aşk konusunda ancak bu kadar şanslı olabilir. Aşık olduğun kişinin de sana aşık olması öncelikle büyük şans, ama senin şansın bununla da sınırlı kalmıyor. Ruh eşini bulmak herkese nasip olmaz, ama bil bakalım kime nasip olmuş? Yani, eğer şu ana kadar olmadıysa da vakti geldiğinde olacak demektir. Mutlu bir birliktelik, mutlu bir yuva ve ömür seni bekliyor. Bu belki de hayattaki en büyük şans! ( He canım he öyle öyle. Aşkta şansım yaver gitseydi burda ne işim vardı)

kgzeli35

Aşk mı? Aga aksine diğer işleri napıp edip yoluna sokuyoruz ama şu aşk meselesini hiç beceremiyorum

kgzeli35

test en başarısız olduğunuz konu nedir olsaydı sonuç doğruydu

Başlıklar

aşk
Görüş Bildir