Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

9 Maddede Türkiye'de Ateist Olmanın Çok Zor Olduğunun Kanıtı

1.1bPAYLAŞIM

Sesimizi duyurmak için yaşadığımız zorlukları dile getirdik.

Sesimizi duyurmak için yaşadığımız zorlukları dile getirdik.

Sesimizi duyurmak için yaşadığımız 9 zorluğu dile getirdik. Bunlar sadece akla gelenler. Sizin de aklınıza gelen olursa lütfen yorum olarak ekleyiniz biz de ekleyelim.

dipnot: saygısızlık ettiysek özür dileriz. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu, tanrının varlığını yahut yokluğunu kanıtlamaya yönelik bir liste değildir. Haddimize de değildir. Sadece yaşadıklarımızı sıraladık.

bonus dipnot: Sesimizi duyurmamıza yardımcı olduğu için onedio.com'a teşekkürlerimizi sunarız.

1. Her fırsatta saygı beklediğini dile getiren insanların sana son derece saygısız davranması.

Müslüman: Allah var. Ben ona inanıyorum.

Ateist: Saygı duyarım. İnanıyor olabilirsin.


Ateist: Allah yok. Ben ona inanmıyorum.

Müslüman: Ne demek Allah yok!? İnanmıyosan bile saygı duy lan!

2. Asla senin normal bir insan olduğunu kabul etmemeleri.

Bir akraba ziyaretine gidersin, bir çocuğun başını okşarsın, bir yoksula yardımda bulunursun ve garipserler. "Zaten inanmıyosun olum niye iyilik yapıyosun ehe ehe" derler şakayla karışık laf soktuklarını sanarak.

"Seni iyilik yapmaya yönelten şey ödülünü alacağını biliyor olmak mı? Cennet-cehenneme inanmasan iyilik yapmicak mısın?" yani demek istersin. ama diyemezsin susarsın.

3. Onlar için potansiyel hırsız, katil, ahlaksızsındır.

Evet, cehenneme gitmeyeceğimize inandığımız için ne kadar kötülük varsa yaptığımızı düşünürler. "Ahahaha nede olsa ateistiz cehenneme gitmeyeceğiz ne kadar o*ospu çocukluğu varsa yapalım niahahahaha" bu nasıl bi zihniyet anuna koyayım.

4. Toplu seks partileri, uyuşturucu partileri v.b. şeyler yaptığımızı düşünürler

Çünkü ateizmin bir manifestosu vardır ve birinci kural toplu seks yapmaktır. Toplu seks yapmayan ateistleri aforoz ediyoruz.

5. İyiliğin yalnızca karakterle alakalı olduğunu anlatamazsın.

Sadece inançlı insanların iyilik yapacağını savunan zihniyet Türkiye'de hiç de az değildir. Oysa biz diyoruz ki, "Bir insanın iyi olmasının diniyle, dinsizliğiyle hiçbir alakası yoktur. Bir insan iyiyse iyidir, kötüyse kötü."

6. 'Ateist kızlar kesin veriyordur' algısı

Sanırım açıklama yapmaya pek gerek yok.

7. Bu kadar mükemmel düzen nasıl var oldu? Pilot kalemin bile bir üreticisi var

He gardeş he. Düzen çok harika, bak depremler, seller, salgın hastalıklar, göktaşları, küresel ısınma ve sayamadığın bir sürü hata gelir aklına, sonra "Ya bunları başka zaman konuşalım" dersin üşendiğinden, kendisini tartışmanın galibi zanneder.

8. "Bu yeni gençlik de çok özenti yav"

"Ateist olup çevresinde karıya kıza hava yapıyor yav" diyen tiplerle sık sık karşılaşırsınız. 

Onu bunu bırak, siz niye her olayı kadınlara bağlıyonuz hacım ya? Bastırılmış bir içgüdü mü bu?

9. Bonus: İnançlı bir aileye sahip olmak

Sürekli sizi "birileri senin beynini yıkmaış" diye suçlar. Haklı olma ihtimalinizi düşünmez bile. Siz onları olduğu gibi kabul edip sevmeye hazırken onlar sürekli sizi değiştirmeye çalışır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doguhan-tan

7 numarada depremlerin düzene aykırı olduğunu söylemişsin :D ADAFASFAFAGA.Bir de bilime önem verirler ha.Git araştır bakalım depremler neden oluyor ve olmazsa ne olur.Ayrıca küresel ısınmaya insanlar sebep oluyor.Sorgulama sıfır.

huseyin-cengiz4

ailem müslüman ve sürekli fikirlerime karşı çıkıyor

huseyin-cengiz4

ben deaynı fikirdeyim ateistim ve bana da oluyor

david811

Kisaca caktirmayin kendinizi toplumda belli etmeyin kafaniz rahat olsun.. her cuma cumaya gider egilip kalkarim, cuma mesajları atarim, abdestsiz cami namazi kildirdim ateistim ama si*imde degil kafam rahat karisan yok. Goren hoca hazretleri demeye basladi. Babam, sen Bediüzzaman dan daha iyi olacaksin diyor hahahahaha benim kafa rahat beyler fazla kasmayin gelin benim yol en krali.

david811

Kendi kendimi şikayet ettim cunku bu toplum düzenini bozabilir. Ve kişilerin çıkarları toplumun cikarindan ustun degildir. O yuzden insanlari kullanmak cok hos bebeğim

huseyin-cengiz4

yani knk bende ateistim

berkay-ceylan1

Ulan Türkiye'de ateist olmanın zorluğunu anlatan başlığın altında bile ateistleri kendi dinine çekmeye çalışan, ateizmi çürütmeye çalışan insanlar var. Mide bulandırıcısınız.

huseyin-cengiz4

doğru

Görüş Bildir