Görüş Bildir

70 Yıla Kadar Hapis Cezası Alabilir: ABD'de 'İşimi Kurtaracağım' Diyerek 4 Milyon Dolar Kredi Çeken Bir Kişi, Lamborghini Aldı

Anasayfa > Gündem

ABD'de, koronavirüs salgını nedeniyle işletme giderlerini karşılayamadığını öne sürerek 4 milyon dolara yakın kredi kullandıktan sonra Lamborghini satın aldığı belirlenen David Hines adlı vatandaş tutuklandı.

Hines'ın 70 yıla kadar hapis cezası alabileceği öne sürülüyor...

'Maaş destek programı' çerçevesinde kredi talep etti

'Maaş destek programı' çerçevesinde kredi talep etti

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, ABD'de David Hines adlı vatandaş, işten çıkarmaları önleme amacıyla düzenlenen maaş destek programına başvuruda bulundu.

Nisan ayında başvuruda bulunan Hines, aylık maaş giderlerinin 4 milyon dolar olduğunu beyan etti. Kredi talebi onaylanan Hines'e bir ay sonra ödeme yapılmaya başlandı ve bu zamana kadar 3 milyon 984 bin dolar ödeme aldı.

4 milyon dolarla yetinmeyen Hines kredi başvurusu yapmaya devam etti ve yetkililerin aktardığına göre toplam talebi 13 milyon 542 bin 741 dolara ulaştı.

Lamborghini satın aldığı ortaya çıkınca tutuklandı

Lamborghini satın aldığı ortaya çıkınca tutuklandı

New York Times'ın aktardığı bilgiye göre banka kayıtları incelendiğinde, 29 yaşındaki Hines’ın krediyi işletmelerine değil mücevherlere, pahalı kıyafetlere, lüks tatillere ve lüks araçlara para ödediği ortaya çıktı.

Hines, en yüksek harcamayı 318 bin dolarla, Lamborghini marka lüks araç satın alarak yaptı. 

İncelemeler kapsamında, Hines'ın krediyi alır almaz Lamborghini satın aldığı ortaya çıktı. Hines'ın, aylık maaş giderinin 4 milyon dolar yerine 200 bin dolar olduğu ortaya çıktı.

70 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor

70 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor
prnt.sc

Dolandırıcılık, sahte beyanda bulunma ve yasadışı işlem yapmakla suçlanan Hines’ın 70 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

Hines’ın avukatı Chad Piotrowski, müvekkilinin ‘milyonlarca Amerikalı gibi salgın sırasında mali açıdan acı çeken meşru bir işletme sahibi' olduğunu ifade etti. Piotrowski, Hines’ın ‘zamanı geldiğinde hikâyeyi kendi açısından anlatmak için sabırsızlandığını’ da belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
91
36
11
4
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
sbstnbjk

ABD ekonomisinin güçlü olmasının sebeplerinden biri de mali denetim ve hukuk sisteminin çok iyi uygulanması. Firmalar 1 Cent vergi kaçırmaya cesaret edemiyor... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal'ın otomobili mi mesela? Bebekten yaşlıya, 7den 70e, chpden akpye tüm Türkiye yolsuzdur

Buse Özyurt

ABD nin ekonomisi nasıl dünyanın en saglam ve sarsılmaz ekonomisi oldugunun kanıtı işte bu haber.. Rant ve yolsuzluk yapanın anasını bellerseniz eger o ülked... Devamını Gör

ekis jord

bunlardan daha gerizekali birisi varsa o da bizim bankacilardir, yurtdisindan aldigi kredileri ic pazarda daha dusuk faizler veriyorlar, peki aradaki zarar k... Devamını Gör