7 TİP'linin Katledilmesinin Faili Kırcı: 'Bahçelievler'de Yaşanan Katliam Değil, İntikam'

548PAYLAŞIM

Ankara'da 1978 yılında 7 TİP'li gencin öldürülmesi olayının faillerinden Haluk Kırcı, "Bahçelievler katliam değildir. Biz öldürülen iki arkadaşımızın intikamı için oraya gittik" dedi. 

Ankara'nın Bahçelievler semtinde 1978 yılında Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi 7 gencin öldürüldüğü olayın faillerinden Haluk Kırcı, Haber Global'de 40 programına konuk oldu. Kırcı, "Katliamı neden gerçekleştirdiniz?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Öldürülen iki arkadaşımızın intikamını almaya gittik"

"Katliam katliam denilip geçiliyor. Sanki başka katliam olmadı Türkiye'de. Hep Bahçelievler ön plana çıkarıldı. İstanbul’da 1 Mayıs Mahallesi’nde 5 işçi Ülkücü diye öldürüldü. Adanada 5 tane Ülkücü öğretmen öldürüldü. Bahçelievler katliam değildir. Biz öldürülen iki arkadaşımızın intikamı için oraya gittik."

"Can Dündar'a saldırıyı ben azmettirsem ölürdü"

Gazeteci Can Dündar'a 2016 yılında Çağlayan Adliyesi önünde silahlı saldırı düzenleyen Ergün Celep'in Haluk Kırcı ile fotoğrafı çıkmıştı. Kırcı'ya Celep ile ilişkisi soruldu. Kendisiyle fotoğraf çektiren çok kişi olduğunu, Celep'in de bir düğünde yanına gelerek fotoğraf çektirdiğin anlatan Kırcı, hiçbir tanışıklığının olmadığını belirtti. Kırcı, "Can Dündar'a ne yapmışlar? Gitmiş yere bir el ateş etmiş. Ben azmettirsem öldürtürüm. Öyle bir şey yapmam ama yapmak istedikten sonra doğru düzgün bir şey yaptırırım" dedi.

Sosyal medyadan tepkiler 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir