Görüş Bildir

65 Yaş Üstü Yasağı Var Mı? 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Yasağı Devam Ediyor Mu?

Haberler
> 65 Yaş Üstü Yasağı Var Mı? 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Yasağı Devam Ediyor Mu?

1 Mart itibariyle başlayan normalleşme adımlarıyla birlikte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağında da değişiklikler yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı risk haritasına göre, Türkiye’de bulunan iller düşük, orta, riski ve çok riskli olarak dört bölgeye ayrıldı. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı sokağa çıkma yasağı genelgesine göre; 65 yaş üstü ve 20 yaş altı yasağı il bazında uygulanmaya başlandı. Peki, 65 yaş üstü yasağı hangi illerde var? İşte detaylar…

65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Bitti Mi?

65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Bitti Mi?

65 yaş üstü ve 20 yaş altında bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasağı, düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırıldı.

Düşük risk grubunda yer alan iller; Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van.

Orta risk grubunda yer alan iller; Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat.

İstanbul’da 65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Var Mı?

İstanbul’da 65 Yaş Üstü ve 20 Yaş Altı Yasağı Var Mı?

Bakanlığın genelgesine göre; yüksek ve çok yüksek risk grubunda bulunan illerde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı yasağı devam edecek. Ancak daha önce üç saat olarak verilen sokağa çıkma izni, dört saate yükseldi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklar ve gençler ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Yüksek risk grubunda yer alan iller; Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak

Çok yüksek risk grubunda yer alan iller; Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun Sinop, Tokat, Trabzon.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?