Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yüzlerce Yıl Çürümeyi Reddeden 5 Mucizevi İnsan Bedeni

 > -

Doğuyoruz, yaşıyoruz, ölüyoruz ve bedenimiz çürüyor. Bu alışılageldik bir düzen. Ölmeyeceğini veya bedeninin çürümeyeceğini iddia eden var mı? Eminim ki yoktur. Çünkü herkes bilir ki ölmek ve çürümek yazgımızda vardır. Ama öyle insanlar var ki, onların bedenleri çürümüyor. Tarihin farklı dönemlerinde yaşamış bu insanların bedenleri çürümeyi reddediyor. İşin ilginç yanı şu ki, bedeni çürümeyen bu insanlar genellikle önemli dini figürler, azizler veya toplum tarafından saygı görmüş kimseler. Bu galeride çürümeyi reddeden 5 inanılmaz insan bedenini sizler için sıraladık. Sizce bu bedenler bir mucizenin ürünü mü? Yoksa sahte mi?

Kaynak: http://mentalfloss.com/article/58170/5-b...

1. Azize Betina Zita

Azize Zita, yaşamı boyunca herkes tarafından saygı görmüş ve çok beğenilmiş bir kadın. 1272 yılında öldüğünde, bu kadının bedeni hakkında bir takım dedikodular yayılmaya başlamış. Ölümünün üzerinden 300 yıl geçtikten sonra azizenin bedeni gün yüzüne çıkarılmış ve herkes şoka uğramış: Kadının bedeninde en ufak bir çürüme belirtisi yokmuş. İnandırıcı bulmadınız mı? O zaman gidip bu sıradışı bedeni kendiniz görebilirsiniz. İtalya'nın San Frediano Klisesi'nde bulunan bu inanılmaz bedeni gördüğünüzde, belki de söylendiği gibi bu kadını çok güzel bulmayacaksınız. Ama unutmayın: Bu kadın 700 küsur yaşında!

2. Dashi-Dorzho Itigilov

Dashi-Dorzho Itigilov, Rusya'da oldukça saygı görmüş Budist bir rahip idi. 1927 yılında, henüz ölümü için çok erken olduğu düşünülürken, arkadaşlarına kendi cenazesi için hazırlıklara başlamalarını söyleyen rahip, resimde görüldüğü şekilde, meditasyon halindeyken öldü. Vasiyetinde çok kesin bir şekilde şunu belirtiyordu: "Beni, öldüğüm pozisyonda gömün." Budist rahip, vasiyetinde oldukça ilginç bir istekte daha bulunuyordu: "Birkaç yıl sonra ölü bedenimi topraktan çıkarın." 2002 yılında belirtildiğine göre, Itigilov'un bedeni "36 saat önce ölmüş birinin bedeni" ile aynı durumda. Yani bu Budist rahip bir mucize!

3. La Doncella

Bundan yaklaşık 500 yıl önce, Arjantin'de bulunan bir dağın sarp köşelerinde, 15 yaşında bir kız öldü. Kafasına aldığı sert bir darbe ile ölmüş olan bu kız, kıyafetleri ile birlikte oturur vaziyette ve dini bir törende kullanılan eşyalarla birlikte terkedilmişti. Kızın bedeni, 1999 yılında bulunana kadar, oksijen miktarının düşük olduğu dağ çevresinin soğuk ve kuru havası nedeniyle, yüzyıllar boyunca çürümeden durmuş. Kızın gerçek adı bilinmemekle beraber, bu bedene günümüzde verilen isim "La Doncella."

4. Lady Xin Zhui

Lady Xin Zhui, Han Hanedanlığı sırasında yaşamış soylu bir Çinli adamın eşiydi. Bu kadının yaşadığı hayat oldukça ilginçmiş: Hiçbir şey yapmadan gün boyu oturur ve oldukça fazla et yermiş. Zenginlikten aşırı şişman bir hale gelen Lady Xin Zhui, milattan önce 163 yılında, kalp krizi nedeniyle öldü. Kadının bedeni 1971 yılında bulunduğunda, cildinin hala yumuşak olduğu ve dudaklarının hala bükülebildiği görüldü. 2000 yıldan daha fazla bir sürenin ardından, bedeni hala sağlıklı görünen bu kadının esrarengizliği herkesi şoka uğratıyor.

5. Azize Catherine Laboure

Azize Catherine Laboure, Meryem Ana hakkında gördüğü tasavvurlar ile nam salmış. Önce Fransa'da, daha sonra tüm dünyada adı duyulan bu kadının hikayesine göre, boş ve küçük bir kilise içerisinde ellerini Meryem Ana'nın kucağında birleştirmiş ve Meryem Ana onunla konuşmuş. Birçok kişi tarafından kutsal insan olarak kabul edilen Azize Catherine Laboure, 1876 yılında ölmüş ve gömülmüş. 1933 yılına gelindiğinde, azizenin bedeni resmi kutsama töreni için topraktan çıkarılmış. Ölü beden üzerinde yapılan inceleme sonrası, rapora şöyle yazılmış: "Azizenin bedeni çok iyi durumda ve eklemleri hala yumuşak." Eğer Paris'e yolunuz düşerse, bu inanılmaz kadının bedenini görebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-atac

Tüm bedenlerin altında aynı insan var bence ama biz kendimize yabancıyız.

Gizli Kullanıcı

Toprağa gireceksin kardeş o toprak seni kabul eder etmez o ayrı birşey.. Peygamber efendimizin durumu tamamen farklı Allahın en sevgili kulu olduğu için bedeninin çürümediği söylenir görmemiz imkansız tabi ama bu gibi durumlar var bizim dinimizde ama bu firavun bilmemne falan onların durumu tam tersi sanki :)) acayip yerlere çekilmesin şimdi de :)

tribute_demigod

gece gece tırstım amq

gurkan-arslan

Elazığ da Arap Baba türbesine giderseniz orda da Arap Babanın cesedi yıllardır çürümemiş durumda

cokgizli.ozne

gittim gördüm harputta malesef derisi kurumuş onun ve gayette çürümüş kuruyan et çürümez .

Gizli Kullanıcı

Bende o tarz bir yere gitmişdim çoçukken ama hatırladığım girişinin çok dar olduğuydu hatda kısa ve dar eğilerek girmişdik sizin bahsettiğinizde orası galiba.. İçerde garip ağır rahatsız edici ürkütücü bir hava vardı..

soztekin

Kastamonu merkezde Aşıklı Sultan Türbesi var. Yada halk arasındaki adıyla Ayağı Yanık Türbesi. Listede olması gerekirdi.

Görüş Bildir