4 Yaşındaki Anaokulu Öğrencisi Saatlerce Serviste Unutuldu: 'Kucağıma Aldığımda Titriyordu'

 > -

Servis minibüsünde yaşanan ihmalin adresi bu kez Samsun oldu. Atakum ilçesinde, 4 yaşındaki anaokulu öğrencisi R.D., servis minibüsünde unutuldu. 5 saat serviste kalan çocuk, okul çıkışı fark edildi. Görevliler, altını ıslatan ve titreyen R.D.'yi annesi Gülnür D.'ye teslim edip, özür diledi. Aile, görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Olay, 16 Ocak’ta, Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde meydana geldi. Fırat Özdemir Anaokulu'na giden R.D., annesi Gülnür D. tarafından öğlen saatlerinde servise bindirildi. Görevli kadın, çocuğu alarak servisle okula hareket etti. Servis okul önüne geldiğinde diğer çocuklar indirildi, R.D. ise unutuldu. 5 saat serviste kalan çocuk, okul çıkışı fark edildi. Görevliler, altını ıslatan ve titreyen R.D.'yi annesi Gülnür D.'ye teslim edip, özür diledi.

Aile şikayetçi oldu

Gülnur D. oğlunun serviste kilitli kaldığı süre içinde üşüdüğünü, ağladığını ve dışarı çıkmaya çalıştığını belirterek, "Ben oğlumu her zamanki saatinde servisten aldım. Teslim alırken oğlumu sürekli kucağıma alırım. Kucağıma almaya çalıştığımda, araçtaki hostes özür diledi ama ben anlam veremedim. 'Neden özür diliyor' dedim. Daha sonra şoför hemen yanıma geldi, bana 'Serviste unuttuk' deyince, ben hala inanamadım. O sırada yağmur vardı ve çocuğumun titrediğini, kucağıma aldığımda altının da ıslak olduğunu fark ettim. Hemen eve götürmek istedim. Servis şoförüne 'Neredeydi bu çocuk' dediğimde bana 'Rahat olun benim himayemdeydi, servisten dışarı hiç çıkmadı' dedi. Daha sonra olayın detayını öğrenince hemen polise gidip şikayette bulunduk. Oğlumu serviste unutmuşlar. Nasıl olur da bir çocuk serviste unutulabiliyor. Oğlumu arabada unutan servis görevlisi, şoförü ve öğretmeninden şikayetçiyim. İhmali olanlar hakkında devletimiz gereğini yapsın ki aynı olaylar tekrarlanmasın" dedi.

"Burada bir çocuğun hayatı söz konusu"

Ortada ihmal bulunduğunu ve sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirten Babaanne Ayten Aksoy, yasal süreci başlattıklarını belirtti. Babaanne Aksoy, "Bizim çocuğumuzun şu anda sağlıklı olması bu sonucu hiç değiştirmiyor. Burada bir çocuğun hayatı söz konusu. Sonuçta ihmali olan herkes bunun hesabını vermeli. Bize göre öğretmen 'Ben sorumlu değilim' dese de onun da ihmali var. Biz çocuğumuzu okula göndermediğimiz zaman öğretmeni arayıp her seferinde bilgilendiriyoruz. Onun da çocuk yoksa bize dönmesi lazımdı. Eğer öğretmeni bize haber vermiş olsaydı, belki de o kadar saat boyunca serviste kalmazdı" diye konuştu.

"Torunumda ölüm korkusu oluştu"

Arşiv

Olaydan çok etkilenen torununda ölüm korkusu oluştuğunu anlatan Ayten Aksoy, "Olaydan birkaç gün sonra yanıma gelip 'Ben aslında ölecektim ama ölmedim yaşıyorum' dedi. Serviste çok üşüdüğünü söyledi. Karne günü servis şoförü gelip torunumla konuşunca çocuk ona 'Beni bir daha serviste unutma' dedi. Şu anda belki de torunumun cenazesine ağlıyor olabilirdik. Biz bu yüzden yapılan ihmali kesinlikle affetmiyoruz. Sonuna kadar soruşturması yapılması lazım" ifadelerini kullandı.

MEB soruşturma başlattı

Milli Eğitim Bakanlığı, Samsun'un Atakum ilçesinde anaokulu öğrencisi R.D.'nin (4) servis minibüsünde unutulması ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Söz konusu olay ile ilgili idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca servis hizmeti veren firma ve sorumlu personel hakkında adli makama suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.

Aynı ihmaller daha önce de defalarca kez yaşanmıştı 👇

Sözün Bittiği Yer: Anaokulu Servisinde 'Unutulan' 3 Yaşındaki Alperen Havasızlıktan Can Verdi - onedio.com
Sözün Bittiği Yer: Anaokulu Servisinde 'Unutulan' 3 Yaşındaki Alperen Havasızlıktan Can Verdi - onedio.com
İhmalin Adresi Bu Kez Çorlu: İşitme Engelli Öğrenci Okul Servisinde Unutuldu! - onedio.com
İhmalin Adresi Bu Kez Çorlu: İşitme Engelli Öğrenci Okul Servisinde Unutuldu! - onedio.com
Yine İhmaller... Okul Servisinde Unutulan 7 Yaşındaki Çocuğu Akıllı Saati Kurtardı - onedio.com
Yine İhmaller... Okul Servisinde Unutulan 7 Yaşındaki Çocuğu Akıllı Saati Kurtardı - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir