38 Günlük Bebeğe Cinsel İstismarda Anne ve 2 Kişiye Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

 > 
704PAYLAŞIM

Van'da 38 günlük bebeğe cinsel istismarda bulunarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan, aralarında bebeğin annesinin de bulunduğu 3 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlandı. Şüpheliler hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Hastanede 26 Ocak 2017 tarihinde yapılan tetkiklerin sonunda İpekyolu ilçesinde 38 günlük erkek bebeğin cinsel istismara uğradığı belirlenince olaya polis ve savcılık el koydu.

Bebek, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis yaptığı soruşturma ardından bebeğin annesi P.T. ile birlikte F.A. ve Y.G.'yi gözaltına aldı. 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Van'da 38 Günlük Bebekte Cinsel İstismar Bulgusu: Bebek Hayatını Kaybetti, Anne ve 2 Kişi Tutuklandı... - onedio.com
Van'da 38 Günlük Bebekte Cinsel İstismar Bulgusu: Bebek Hayatını Kaybetti, Anne ve 2 Kişi Tutuklandı... - onedio.com

"Eziyet çektirerek öldürmek ve çocuğun nitelikli istismarı suçlarından..."

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık yaptığı yazılı açıklamada 3 sanık hakkında Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldığını duyurdu. Açıklamada şöyle denildi:

"26.01.2017 tarihinde ilimizde meydana gelen, kamuoyuna 'Van'da 38 günlük bebeğe cinsel istismar iddiası' olarak yansıyan olayda Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında 26.01.2017 tarihinde gözaltına alınan ve 30.01.2017'de tutuklanan P.T.,F.A. ve Y.G. isimli şüpheliler hakkında yürütülen soruşturma sonucunda şüpheliler hakkında 'Canvarca hisle veya eziyet çektirerek çocuğu, beden veya ruh  bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme, bu suça yardım ile çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçlarından Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılmıştır."

Yaşanan korkunç hadise savcılığın müebbet talebinin ardından, sosyal medyada bir kez daha gündeme geldi...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir