3 Bin Metrede Sürreal Eylem: Yeni Yasaya Destek İçin Poşetten Kıyafetlerle Kar Banyosu

 > -
Abone ol

Çevre kirliliğine neden olan naylon poşetleri ücretli hale getiren yasaya dikkat çekmek için ilginç bir yönteme başvuran Türkücü Aydın Aydın, sıfırın altında 3 derece soğukta şort yapıp giydiği ve kafasına taktığı naylon poşetle hem türkü söyledi, hem de kayak yaptı. 

Yeni yasaya göre, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren plastik poşetler en az 25 kuruş ücretle satılacak👇

Düzenleme Meclis'ten Geçti: Plastik Poşetler Ücretli Oldu - onedio.com
Düzenleme Meclis'ten Geçti: Plastik Poşetler Ücretli Oldu - onedio.com

Türkücü Aydın Aydın da bu yasaya dikkat çekmek için ilginç bir yöntem seçti.

DHA'nın aktardığına göre, sıra dışı klip ve şarkılarla gündeme gelen ve 5 yıl önce çevre temizliğine dikkat çekmek için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne çıkarak burada bestelediği 'Pıt-Pet' şarkısını söyleyen, tasarladığı kıyafetiyle ilgi çeken Aydın Aydın, bu kez de naylon poşet yasasına dikkat çekmek için 3 derece soğukta şort yapıp giydiği ve kafasına taktığı naylon poşetle hem türkü söyledi.

2 bin 800 rakımlı Demirtaş Köyü yaylasına çıktı.

Kendisine has ilginç bir yöntemle yasaya destek veren Aydın Aydın, köylülerle birlikte Hakkari'ye 40 kilometre uzaklıkta bulunan 2 bin 800 rakımlı Demirtaş Köyü yaylasına çıktı.

Aydın burada naylon poşetten şort giyip, sıfırın altında 3 derece soğukta titremesine rağmen 'Pıt-Pet' türküsünü söyleyip, kayak yaptı.

Zaman zaman da köylülerle birlikte karların üzerine uzanıp kar banyosu yaptı.

'Peti, poşeti, ömrü bitmiş pilleri yere atılan cikleti, artık bu dünyadan uzaklaştıracağız'

Türkücü Aydın, karanlık bir dünya istemediklerini, bembeyaz ve tertemiz bir dünya istediklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Dünyada ilk defa çevre kirliliğine dikkat çekmek için 'Pıt- Pet' diye bir türkü yaptım. Bizim tek dileğimiz, temiz bir dünyada yaşamak. Petler poşetler toprağı kirletti. Suyu, havayı kirletti. Bu güzelim karı da kirletti. Bununla ilgili şimdi bir yasa çıkartıldı. Bu bizi mutlu etti. Naylon poşetler ile ilgili 2019’da bir yasa çıkıyor. İnşallah bu güzelim dünyada peti, poşeti, ömrü bitmiş pilleri yere atılan cikleti, artık bu dünyadan uzaklaştıracağız."

Aydın Aydın'ın bu desteği sosyal medyanın da gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir