Görüş Bildir

26 Yaş Altındakiler Servis Şoförü Olamayacak

Haberler
> 26 Yaş Altındakiler Servis Şoförü Olamayacak

Ulaştırma Bakanı Elvan, Mersin'deki Özgecan Aslan cinayetinin ardından gündeme gelen servis araçlarıyla ilgili konuştu; '26 yaşının altındaki vatandaşlarımız hiçbir şekilde servis şoförü olarak artık çalışamayacak' dedi.

24 TV'ye konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, servis şoförleri için yaş sınırı kriteri getirdiklerini belirterek, 26 yaşının altındaki kişilerin artık hiçbir şekilde servis şoförü olarak çalışamayacağını açıkladı. Mevcut uygulamada yaş sınırı 18.

Elvan, 'Biz bunda bir değişikliğe gittik, herhalde tahminim pazartesi günü, muhtemelen yönetmeliğimiz yayınlanır. Şehirlerarası otobüs şoförleri için bir şart var, 26 yaş. Yaşının en az 26 olma şartı. Bu uygulamayı servis şoförleri için de getirdik. Yani 26 yaşının altındaki vatandaşlarımız hiçbir şekilde servis şoförü olarak artık çalışamayacaklar' dedi.

Elvan, düzenlemenin, eğitim ve öğretim süreci devam ettiği için, aksama olmaması amacıyla 1 Eylül 2015 itibariyle uygulamaya konulacağını belirtti.

Lütfi Elvan, daha önce aranan 3 yıl süreyle E sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartını 5 yıla çıkardıklarını açıklayarak, 'B sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartını ise 5 yıldan 7 yıla çıkardık, böylece daha emniyetli, daha güvenli bir sistemi oturtmaya çalışıyoruz' dedi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ali

Çok saçma kardeşim, ekmeğini doğru dürüst çalışarak bu meslekten kazanan o kadar genç insanlar var, bir kişinin yaptığı pisliği bütün herkese yaymak ne kadar... Devamını Gör

evet çünkü 26 yaşın üstünde sapık yok...ciddi mi bunlar ya...

Aytek Muhtemel

şahane çözüm, maksat gerçekten deneyimli şoförler ise neden daha önce yapılmadı bu? Özgecan cinayeti ile ilgiliyse yaş sınırının bununla ne alakası var, 26 y... Devamını Gör