21 Polisle İlgili Karar Günü Bugün

6PAYLAŞIM

Mahkemenin, saat 13.00’da emniyet amiri Gaffur Ataç’ın sorgusunun ardından kararını açıklaması bekleniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile geçtiğimiz Pazar günü gözaltına alınan, savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 21 polisten 20’sinin sorgusu tamamlandı.Dün gece 03.40’da 20. kişinin ifadesini bitiren mahkeme, ifade alma işlemine bugün 13.00’a kadar ara verdi.

Mahkemenin, saat 13.00’da emniyet amiri Gaffur Ataç’ın sorgusunun ardından kararını açıklaması bekleniyor.

12 İLDE DÜZENLENEN OPERASYONLA GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Geçtiğimiz Pazar günü İstanbul merkezli 12 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alındıktan sonra savcılık sorguları İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan 21 polis, Perşembe sabahı tutuklanmaları talebiyle nöbetçi 5. sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

5. Sulh Ceza Hakimliği, dün gece 03.40’da 20. şüpheli polisin ifadesini aldıktan sonra bugün saat 13.00’a kadar sorguya ara verdiğini şüpheli avukatlarına bildirdi. Bugün 13.00’da emniyet amiri Gaffur Ataç’ın sorgusunu yapacak olan mahkeme, ardından 21 şüpheli için kararını açıklayacak.

7 AYRI SUÇLAMA İLE SORGULANIYORLAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Yasa dışı dinleme”, “Casusluk”, “Özel hayatın gizliliğini ihlal”, “Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi”, “Resmi belgede sahtecilik”, “Terör örgütü kurmak, yönetmek, üyesi olmak”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli 12 ilde düzenlenen operasyonda 21 polis gözaltına alınmıştı.

  • DHA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir