Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2021 Yılı İçin Yapılacak Olan Asgari Ücret Zammı Daha Belirlenmeden Umudunu Kaybetmiş İnsanların Birbirinden Haklı İsyanları

3.4bPAYLAŞIM

Zam belli olmadan umutsuz halktan isyanlar büyüdü bile...

2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını yaptı.

Toplantıya, Asgari Ücret Komisyonunda işçi tarafını temsil etmek üzere Türk İş, işveren tarafını temsil etmek için TİSK ve hükümet adına Çalışma Bakanlığı katıldı.

Toplantının ilk oturumunda yaşananları sizlere bu içeriğimizde anlatmıştık. 👇

Asgari Ücret Maratonunda İlk Toplantı Yapıldı: Taraflar Neler Dedi? - onedio.com
Asgari Ücret Maratonunda İlk Toplantı Yapıldı: Taraflar Neler Dedi? - onedio.com

Asgari ücretin belirlenmesi için yapılacak olan ikinci toplantı 15 Aralık'ta, üçüncüsü ise 22 Aralık'ta gerçekleşecek, böylece yıl sonuna kadar belirlenmiş olacak.

1. Şu anki asgari ücretin bir ailenin geçimini karşılamıyor olması ve yapılacak zam açısından insanların umutsuz olması üzerine Twitter’da birçok kişi isyan etti.

twitter.com

2. 

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

twitter.com

6. 

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com

12. 

twitter.com

13. 

twitter.com

14. 

twitter.com

15. 

16. 

twitter.com

17. 

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hugi

Çalışandan alınan vergi kurumlar vergisini geçiyorsa burada ciddi bir hata var demektir. En kötü ihtimal % 15 ile 2650 civarı yapacaklar. En iyi ihtimal %22 ile 500 lira civarında zam yapıp 2800 e çıkaracaklar ki bunda da kendilerini övecekler. Bu sene için 3000 keşke olsa ama ütopik talep yapmazlar ( Gerçi Ankara kulislerinde 3000 TL olacak diye dedikodu var). Tek çözüm maaşlardan kesilen verginin kaldırılması, bu tüm dünyada uygulanan bir sistem ama alım gücünde eziliyoruz. Dış politika ab - abd teslimiyetine girmediği müddetçe ekonomi istenilen noktalara 5-10 sene sonra ancak gelir, sistem çökmez ama doyurmazda. Allah tüm çalışanların yardımcısı olsun, ürettiğimiz malın ihraç bazında talebi çok olunca iç piyasaya yüksek fiyatta verilmesi doğaldır. Bizde ahlaksızlık daha üretim aşamasında ve komisyoncu simsarlarda başlıyor.

imlikewow

cok afedersiniz ama yazmam lazim Y*RR*GI yemis boyle bir ekonomi ile ne yaparsan yap hic bir bok olmaz. kimse kusmesin darilmasin gemi batmis kabul edelim artik

decealo

boş yere insanlar laf salatası yapıyor. verecekleri zam miktarı maks 200 tl olacak ve aoovv çok şükür diyecekler. çünkü şükretmeyi öğrettiler. güzel yaşatmayı değil. o almanyaya yada yurt dışına gidip toprağınızn türkiyenin kıymetini bilen diyen orospu çocukları var ya. kimse gelmesin ekmeğimzden olmayalım diye havlıyorlar. ne güzel istanbul bee. hiç bir vasfı olmayan kuzenim 14 yaşında babasıyla almanyaya gidiyor. 12 sene sonra geliyor (esnaf, şarküteri, market tarzı bir şey işletiyorlar). apartman aldı kendine APARTMAN 5 KATLI APARTMAN. altında da 55bin dolarlık bmwsi ile. yaşadığımz ülkeyi bu hale getiren tüm çomarların amına koyim

sevecenito

Tek bşşına asgari ücreti arttırmak sadece alım gücünü düşürecektir. Mesele O parayla alınabilecekleri arttırmak, hayatı ucuzlatmak. yanlış pencereden bakıyoruz olaya. Asgari ücreti arttırırken enflasyonu tutamzsak, yine aynı şekilde düşecek o rakam. olan orta kademeye olacak. onlar o oranda zam almayacak ama maaşının değeri düşecek aynı oranda. Çiftçinin borcundaki faizi sil, anlasız kat kat ötvyi azalt. asgari ücretin vergisini düşür. ondan sonra anlamlı olsun asgari ücret

ahmet.burma.9

Dilerim ak partili vatan hainleri yıl sonunu göremeden yok olup gidersiniz.

Görüş Bildir