Koronavirüs Önlemleri Kapsamında Kesilen Cezalara Yurdum İnsanı İsyan Ediyor: "Devlet Yıl Sonu Haraç mı Kesiyor?"

1.1bPAYLAŞIM

Cezaların neye göre kesildiğini kimse bilmiyor anladığımız kadarıyla...

Malumunuz, dünya çapında bir virüsle baş etmeye çalışıyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 kapsamında dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de çeşitli kısıtlamalar uygulanıyor.

Tüm dünya aylar süren bir karantina döneminden geçerken, aşı çalışmalarıyla herkesin umudu giderek artıyor ancak aşının onaylanması ve yaygınlaşmasına kadar virüsün kontrol altında tutulması gerekiyor.

Bu detaylar işinize yarayabilir: 👇

Yarın Akşamdan İtibaren Başlıyor: Hafta İçi 21.00-05.00 Arasında ve Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı - onedio.com
Yarın Akşamdan İtibaren Başlıyor: Hafta İçi 21.00-05.00 Arasında ve Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı - onedio.com

Virüsün kontrol altına alınması ve önlenmesi kapsamında Türkiye'de çeşitli kısıtlamalar uygulanıyor. Sokağa çıkma yasaklarının yanı sıra açık alanda sigara içenlere ve maske takmayanlara ceza kesilmesi de söz konusu...

İşte o cezalara sosyal medyada giderek artan bir isyan var. Arabada yalnızken maske takmadığı için ceza kesildiğini söyleyen de var, dağ başında koyunlarını otlatan teyzeye jandarmanın muamelesini eleştiren de...

İşte o paylaşımlar...

1. 👇

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

13. 👇

twitter.com

14. 👇

twitter.com

15. 👇

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Millet ödeyemedikten sonra istedikleri kadar ceza kesebilirler. Ne kadar ceza kesildiğine değil, kesilen cezanın ne kadarının tahsil edilebildiğine baksınlar bi de. Zaten seneye yine bi vergi affı çıkarıp bütün cezaları silmek zorunda kalacaklar.

apprentice

Bizim halkın canını alın ses çıkarmazlar ama iş ne zaman cüzdana ulaşır o zaman sesini çıkarmaya başlar bu halk. Değişik bir milletiz vesselam.

ali-efe-ince

Olm evden çıkarken şu s.ktiğimin maskesini takın işte. Bu kadar mı zor. Adamlar ceza kesmese suçlu, ceza kesse ayrı suçlu. Adamın biri de yazmış spor yaparken oksijen almak hakkım diye. Ama o oksijen belli ki beynine gitmiyor salağın.

bookworm

Sınav saati bellidir 1 dakika gecikti diye öğrenci içeri alınmaz ''isyan'' başlar. Yaya geçidini kullanmaz, bunu maharet sayar. Ders zili çalar hocadan sonra dersliğe gelir derse alınmaz ''isyan''. Bunun gibi örnekler çok... O maske takılacak dediyse takacaksınız, kendiniz için değilse çevreniz, aileniz ve insanlık için takacaksınız. Ben doktorum, nefret ederim maske takmaktan, salgından önce elimden geldiğince hastane içinde gerekli olduğunda takmazdım zararım kendime ve belki bir kaç kişiyeydi (yanlış tabi doğru demiyorum) ama şimdi çıkarmıyorum, hastanede de dışarıda da çıkarmıyorum çünkü bu sorumluluk hepimizin ve ancak böyle aşarız. Ceza mı ? Ben cezayı az bile buluyorum hatta bir an önce tahsilatına başlansın ki ancak öyle akıllanırız.

bbbbb

Kimse özel aracında tek başınayken maske takmak zorunda değil.

bookworm

Öyle mi demişim ben ? Adam parkta yürüyordum maskem yoktu ceza yazıldı diyor. Özel aracında tek başınaysa tabi ki ceza yazılamaz (Tabi Türkiye vatandaşı değilseniz...)

bbbbb

Adam parkta yürüyorken maske takmak zorunda da yazmamışsınız. '' ...Bunun gibi örnekler çok... O maske takılacak dediyse takacaksınız, kendiniz için değilse çevreniz, aileniz ve insanlık için takacaksınız.'' demişsiniz. Yani bu durumda herhangi bir örnek vermediğiniz için üstteki bütün tweetleri baz almış oluyorsunuz.

bluessy

Devlet erkanı yahut diğer siyasi isimler bile karantina kurallarına uymazken imam oturursa cemaat sıçar felsefesinden hareketle bu kişilerr vatandaşla aynı cezanın kesilmesini doğru bulmuyorum. Ne vasıfla bulmuyorum? Devletin vatandaşı vasfıyla.EŞİTLİKLE ADALET BİR DEĞİLDİR. Lütfen anlayın bunu artık. Eğer caydırıcılık ilkesiyle yaptırım uygulanacaksa bu ya maaş oranlı yahut zorunlu karantina şeklinde uygulanmalı. Diğer türlüsü evet haraçtır. Güçlünün güçsüzü ezdiği yahut ezilmesine müsaade ettiği her durum.

Görüş Bildir