2018 Dünya Kupası'na Katılacak Takımlar Aday Kadrolarını Açıkladı!

-

14 Haziran'da Rusya'da başlayacak olan 2018 Dünya Kupası'nda yer alacak takımlar aday kadrolarını açıklamaya başladı. İşte o kadrolar;

Rusya

Dünya Kupası'nda Uruguay, Mısır ve Suudi Arabistan'ın yer aldığı A Grubu'nda mücadele edecek ev sahibi Rusya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Igor Akinfeev (CSKA Moskova), Vladimir Gabulov (Club Brugge), Andrei Lunev (Zenit)

  • Defans: Vladimir Granat, Fedor Kudryashov (Rubin Kazan), Ilya Kutepov (Spartak Moskova), Igor Smolnikov (Zenit), Sergey Ignashevich, Mario Fernandez (CSKA Moskova), Andrey Semenov (Akhmat Grozny)

  • Orta saha: Yuri Gazinsky (Krasnodar), Alexander Golovin, Alan Dzagoev (CSKA Moskova), Alexander Erokhin, Yuri Zhirkov, Daler Kuzyaev (Zenit), Roman Zobnin, Alexander Samedov (Spartak Moskova), Anton Miranchuk (Lokomotiv Moskova), Denis Cheryshev (Villarreal)

  • Forvet: Artem Dzyuba (Arsenal Tula), Alexei Miranchuk (Lokomotiv Moskova), Fedor Smolov (Krasnodar)

Mısır

Dünya Kupası'nda Rusya, Suudi Arabistan ve Uruguay'ın yer aldığı A Grubu'nda mücadele edecek Mısır'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleci: Essam El-Hadary (El Taawoun), Muhammed El-Shenawy, Sherif Ekramy (El Ehli)

  • Defans: Ahmed Fathi, Saad Samir, Ayman Ashraf (El Ehli), Muhammed Abdel-Shafy (El Fetih), Ahmed Hegazi, Ali Gabr (West Bromwich Albion), Ahmed Elmohamady (Aston Villa), Omar Gaber (Los Angeles), Mahmoud Hamdy El-Wensh (Zamalek)

  • Orta saha: Tarek Hamed (Zamalek), Mahmoud Abdel-Razık Shikabala (El Raed), Abdallah El-Said (El Ehli), Sam Morsy (Wigan), Muhammed Elneny (Arsenal), Mahmoud Kahraba (İttihad), Ramadan Sobhi (Stoke City), Mahmoud Trezeguet (Kasımpaşa), Amr Warda (Atromitos)

  • Forvet: Marwan Mohsen (El Ehli), Muhammed Salah (Liverpool)

Suudi Arabistan

Dünya Kupası'nda Rusya, Mısır ve Uruguay'ın yer aldığı A Grubu'nda mücadele edecek Suudi Arabistan'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Mohammed al-Owais (El-Ehli Cidde), Yasser al-Mosailem (El-Ehli Cidde), Abdullah al-Mayouf (El-Hilal)

  • Defans: Mansoor al-Harbi (El-Ehli Cidde), Yasser al-Shahrani (El-Hilal) Mohammed al-Breik (El-Hilal), Motaz Hawsawi (El-Ehli Cidde), Osama Hawsawi (El-Hilal), Omar Hawsawi (El-Nassr), Ali al-Bulaihi (El-Hilal)

  • Orta saha: Abdullah al-Khaibari (El-Şebab), Abdulmalek al-Khaibri (El-Hilal), Abdullah Otayf (El-Hilal), Taiseer al-Jassim (El-Ehli Cidde), Houssain al-Mogahwi (El-Ehli Cidde), Salman al-Faraj (El-Hilal), Mohamed Kanno (El-Hilal), Hattan Bahebri (El-Şebab), Salem al-Dawsari (Villarreal), Yahya al-Shehri (Leganes), Fahad al-Muwallad (Levante)

  • Forvet: Muhammad al-Sahlawi (El-Nassr), Muhannad Assiri (El-Ehli Cidde)

Uruguay

Dünya Kupası'nda Rusya, Mısır ve Suudi Arabistan'ın yer aldığı A Grubu'nda mücadele edecek Uruguay'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama), Martin Campana (Independiente)

  • Defans: Diego Godin, Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Sebastian Coates (Sporting Lizbon), Maximiliano Pereira (Porto), Gaston Silva (Independiente), Martin Caceres (Lazio), Guillermo Varela (Penarol)

  • Orta saha: Nahitan Nandez (Boca Juniors), Lucas Torreira, Matias Vecino (Inter), Rodrigo Bentancur (Juventus), Carlos Sanchez, Giorgian De Arrascaeta (Cruzeiro), Diego Laxalt (Genoa), Cristian Rodriguez (Penarol)

  • Forvet: Cristhian Stuani (Girona), Maximiliano Gomez (Celta Vigo), Jonathan Urretaviscaya (Monterrey), Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Luis Suarez (Barcelona)

Portekiz

Dünya Kupası'nda İspanya, Fas ve İran'ın yer aldığı B Grubu'nda mücadele edecek Portekiz'in kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Beto (Göztepe), Rui Patricio (Sporting Lizbon)

  • Savunma: Bruno Alves (Glasgow Rangers), Cedric Soares (Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (Napoles), Pepe (Beşiktaş), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund), Ricardo Pereira (Porto), Ruben Dias (Benfica)

  • Orta saha: Adrien Silva (Leicester City), Bruno Fernandes (Sporting Lizbon), Joao Mario (West Ham United), Joao Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskova), William Carvalho (Sporting Lizbon)

  • Forvet: Andre Silva (Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting Lizbon), Gonçalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Beşiktaş)

Fas

Dünya Kupası'nda İspanya, Portekiz ve İran'ın yer aldığı B Grubu'nda mücadele edecek Fas'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleci: Mounir El Kajoui (Numancia), Yassine Bounou (Girona), Ahmed Tagnaouti (Ittihad Tanger)

  • Defans: Mehdi Benatia (Juventus), Romain Saiss (Wolverhampton Wanderers), Manuel Da Costa (Medipol Başakşehir), Nabil Dirar (Fenerbahçe), Achraf Hakimi (Real Madrid), Hamza Mendyl (Lille)

  • Orta saha: M'bark Boussoufa (El-Cezire), Karim El Ahmadi (Feyenoord), Youssef Ait Bennasser (Caen), Sofyan Amrabat (Feyenoord), Younes Belhanda (Galatasaray), Faycal Fajr (Getafe), Amine Harit (Schalke 04)

  • Forvet: Khalid Boutaib (Evkur Yeni Malatyaspor), Aziz Bouhaddouz (St. Pauli), Ayoub El Kaabi (Renaissance Berkane), Nordin Amrabat (Leganes), Mehdi Carcela (Standard de Liege), Hakim Ziyech (Ajax), Youssef En Nesyri (Malaga)

İran

Dünya Kupası'nda İspanya, Portekiz ve Fas'ın yer aldığı B Grubu'nda mücadele edecek İran'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleci: Alireza Beiranvand (Persepolis), Rashid Mazaheri (Zob Ahan), Amir Abedzadeh (Maritimo)

  • Defans: Roozbeh Cheshmi (Esteghlal), Ehsan Haji Safi (Olympiacos), Morteza Pouraliganji (Alsaad), Milad Mohammadi (Akhmat Grozny), Mohammad Khanzadeh (Padideh), Pejman Montazeri (Esteghlal), Majid Hosseini (Esteghlal), Ramin Rezaeian (Ostende)

  • Orta saha: Mahdi Torabi (Saipa), Saeid Ezatolahi (Amkar Perm), Masoud Shojaei (AEK), Omid Ebrahimi (Esteghlal), Vahid Amiri (Persepolis)

  • Forvet: Karim Ansarifard (Olympiacos), Saman Ghoddos (Ostersunds), Reza Ghoochannejhad (Heerenveen), Mahdi Taremi (Al-Gharafa), Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar), Sardar Azmoun (Rubin Kazan), Ashkan Dejageh (Nottingham Forest)

İspanya

Dünya Kupası'nda Fas, Portekiz ve İran'ın yer aldığı B Grubu'nda mücadele edecek İspanya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: David De Gea (Manchester United), Kepa Arrizabalaga (Athletic Bilbao), Pepe Reina (Napoli)

  • Defans: Dani Carvajal (Real Madrid), Alvaro Odriozola (Real Sociedad), Gerard Pique (Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Nacho (Real Madrid), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Jordi Alba (Barcelona), Nacho Monreal (Arsenal)

  • Orta Saha: Sergio Busquets (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Saul Niguez (Atletico Madrid), Thiago Alcantara (Bayern Münih), David Silva (Manchester City), Andres Iniesta (Vissel Kobe)

  • Forvet: Isco (Real Madrid), Marco Asensio (Real Madrid), Lucas Vazquez (Real Madrid), Iago Aspas (Celta Vigo), Rodrigo Moreno (Valencia), Diego Costa (Atletico Madrid)

Fransa

Dünya Kupası'nda Avustralya, Peru ve Danimarka'nın yer aldığı C Grubu'nda mücadele edecek Fransa'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Alphone Areola (Paris Saint-Germain), Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marsilya)

  • Defans: Lucas Hernandez (Atletico Madrid), Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain), Benjamin Pavard (Stuttgart), Benjamin Mendy (Manchester City), Djibril Sidibe (Monaco), Adil Rami (Olympique Marseilya), Samuel Umtiti (Barcelona), Raphael Varane (Real Madrid)

  • Orta saha: Blaise Matuidi (Juventus), N'Golo Kante (Chelsea), Steven N'Zonzi (Sevilla), Paul Pogba (Manchester United), Corentin Tolisso (Bayern Münih)

  • Forvet: Olivier Giroud (Chelsea), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Kylian Mbappe (Paris Siant-Germain), Thomas Lemar (Monaco), Nabil Fekir (Olympique Lyon), Florian Thauvin (Olympique Marsilya), Ousmane Dembele (Barcelona)

Peru

Dünya Kupası'nda Avustralya, Fransa ve Danimarka'nın yer aldığı C Grubu'nda mücadele edecek Peru'nun kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Pedro Gallese (Veracruz), Jose Carvallo (UTC), Carlos Caceda (Municipal)

  • Defans: Luis Advincula (Lobos), Miguel Araujo (Alianza Lima), Aldo Corzo (Universitario), Nilson Loyola (Melgar), Christian Ramos (Veracruz), Alberto Rodriguez (Junior), Anderson Santamaria (Puebla), Miguel Trauco (Flamengo)

  • Orta saha: Pedro Aquino (Lobos), Wilmer Cartagena (Veracruz), Christian Cueva (Sao Paulo), Edison Flores (Aalborg), Paolo Hurtado (Vitoria Guimaraes), Andy Polo (Portland Timbers), Renato Tapia (Feyenoord), Yoshimar Yotun (Orlando City)

  • Forvet: Paolo Guerrero (Flamengo), Andre Carrillo (Watford), Raul Ruidiaz (Morelia), Jefferson Farfan (Lokomotiv Moskova)

Danimarka

Dünya Kupası'nda Avustralya, Fransa ve Peru'nun yer aldığı C Grubu'nda mücadele edecek Danimarka'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleci: Kasper Schmeichel (Leicester City), Jonas Lossl (Huddersfield Town), Frederik Ronow (Brondby)

  • Defans: Andreas Christensen (Chelsea), Simon Kjaer (Sevilla), Mathias Jorgensen (Huddersfield Town), Jannik Vestergaard (Borussia Mönchengladbach), Henrik Dalsgaard (Brentford), Jens Stryger (Udinese), Jonas Knudsen (Ipswich Town)

  • Orta saha: Christian Eriksen (Tottenham), Lasse Schone (Ajax), Lukas Lerager (Bordeaux), Michael Krohn-Dehli (Deportivo La Coruna), William Kvist (Kopenhag), Thomas Delaney (Werder Bremen)

  • Forvet: Andreas Cornelius (Atalanta), Kasper Dolberg (Ajax), Martin Braithwaite (Bordeaux), Nicolai Jorgensen (Feyenoord), Pione Sisto (Celta Vigo), Viktor Fischer (Kopenhag), Yussuf Poulsen (Leipzig)

Avustralya

Dünya Kupası'nda Danimarka, Fransa ve Peru'nun yer aldığı C Grubu'nda mücadele edecek Avustralya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleci: Mathew Ryan (Brighton & Hove Albion), Danny Vukovic (Genk), Brad Jones (Feyenoord)

  • Defans: Aziz Eraltay (Bursaspor), Milos Degenek (Yokohama F. Marinos), Matthew Jurman (Suwon Bluewings), James Meredith (Millwall), Josh Risdon (Western Sydney), Trent Sainsbury (Grasshoppers)

  • Orta saha: Mile Jedinak (Aston Villa), Jackson Irvine (Hull City), Robbie Kruse (Bochum), Massimo Luongo (Queens Park Rangers), Mark Milligan (El Ahli), Aaron Mooy (Huddersfield Town), Tom Rogic (Celtic)

  • Forvet: Tim Cahill (Millwall), Tomi Juric (Luzern), Matthew Leckie (Hertha Berlin), Andrew Nabbout (Urawa Red Diamonds), Dimitri Petratos (Newcastle Jets), Daniel Arzani (Melbourne City), Jamie Maclaren (Hibernian)

Arjantin

Dünya Kupası'nda İzlanda, Hırvatistan ve Nijerya'nın yer aldığı D Grubu'nda mücadele edecek Arjantin'in kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Sergio Romero (Manchester United/Ing), Wilfredo Caballero (Chelsea/Ing), Nahuel Guzmán (Tigres/Mex) ve Franco Armani (River Plate).

  • Defans: Gabriel Mercado (Sevilha/Esp), Federico Fazio (Roma/Ita), Nicolás Otamendi (Manchester City/Ing), Marcos Acuña (Sporting/POR), Nicolás Tagliafico (Ajax/Hol), Marcos Rojo (Manchester United/Ing), Ramiro Funes Mori (Everton/Ing), Javier Mascherano (Hebei Fortune/Chn), Germán Pezzella (Fiorentina/Ita) ve Cristian Ansaldi (Torino/Ita).

  • Orta Saha: Eduardo Salvio (Benfica/POR), Manuel Lanzini (West Ham/Ing), Lucas Biglia (Milan/Ita), Giovani Lo Celso (PSG/Fra), Ángel Di María (PSG/Fra), Guido Pizarro (Sevilha/Esp), Éver Banega (Sevilha/Esp), Leandro Paredes (Zenit/Rus), Enzo Pérez (River Plate), Rodrigo Battaglia (Sporting/POR), Pablo Pérez (Boca Juniors), Maximiliano Meza (Independiente), Ricardo Centurión (Racing) ve Cristian Pavón (Boca Juniors).

  • Forvet: Lionel Messi (FC Barcelona/Esp), Paulo Dybala (Juventus/Ita), Sergio Agüero (Manchester City/Ing), Gonzalo Higuaín (Juventus/Ita), Diego Perotti (Roma/Ita), Mauro Icardi (Inter Milão/Ita) ve Lautaro Martínez (Racing).

İzlanda

Dünya Kupası'nda Hırvatistan, Arjantin ve Nijerya'nın yer aldığı D Grubu'nda mücadele edecek İzlanda'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Hannes Halldorsson (Randers), Runar Alex Runarsson (Nordsjaelland) ve Frederik Schram (Roskilde)

  • Defans: Holmar Orn Eyjolfsson (Levski Sofia), Sverrir Ingi Ingason (Rostov), Hordur Magnusson (Bristol), Birkir Saevarsson (Valur), Ragnar Sigurdsson (Rostov) ve Ari Freyr Skulason (Lokeren)

  • Orta Saha:Kari Arnason (Aberdeen), Birkir Bjarnason (Aston Villa), Jon Dadi Bodvarsson (Reading), Samuel Fridjonsson (Valerenga), Aron Gunnarsson (Cardiff), Emil Hallfredsson (Udinese), Arnor Ingvi Traustason (Malmo), Gylfi Sigurdsson (Everton) ve Olafur Ingi Skulason (Karabukspor)

  • Forvet: Rurik Gislason (Sandhausen), Albert Gudmundsson (PSV), Johann Berg Gudmundsson (Burnley), Alfred Finnbogason (Augsburgo) ve Bjorn Bergmann Sigurdarson (Rostov)

Hırvatistan

Dünya Kupası'nda İzlanda, Arjantin ve Nijerya'nın yer aldığı D Grubu'nda mücadele edecek Hırvatistan'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Danijel Subasic (Monaco), Lovre Kalinic (Gent), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb)

  • Defans: Domagoj Vida (Beşiktaş), Vedran Corluka (Lokomotiv Moskova), Josip Pivaric (Dinamo Kiev), Ivan Strinic (Sampdoria), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Dejan Lovren (Liverpool), Duje Caleta-Zar (Salzburg)

  • Orta saha: Milan Badelj (Fiorentina), Ivan Rakitic (Barcelona), Marcelo Brozovic (Inter), Mateo Kovacic (Real Madrid), Filip Bradaric (Rijeka), Luka Modric (Real Madrid)

  • Forvet: Ivan Perisic (Inter), Ante Rebic (Eintracht Frankfurt), Marko Pjaca (Schalke 04), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Mario Mandzukic (Juventus), Nikola Kalinic (Milan)

Nijerya

Dünya Kupası'nda İzlanda, Arjantin ve Hırvatistan'ın yer aldığı D Grubu'nda mücadele edecek Nijerya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Ikechukwu Ezenwa (Enyimba), Francis Uzoho (Deportivo La Coruna), Daniel Akpeyi (Chippa United), Dele Ajiboye (Plateau United)

  • Defans: Abdullahi Shehu (Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Ado Den Haag), Olaoluwa Aina (Hull City), Elderson Echiejile (Cercle Brugge), Brian Idowu (Amkar Perm), Chidozie Awaziem (Nantes), William Ekong (Bursaspor), Leon Balogun (Mainz 05), Kenneth Omeruo (Kasımpaşa), Stephen Eze (Lokomotiv Plovdiv)

  • Orta saha: John Obi Mikel (Tianjin Teda), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), Wilfred Ndidi (Leicester City), Oghenekaro Etebo (Las Palmas), John Ogu (Hapoel Be'er Sheva), Uche Agbo (Standard Liege), Joel Obi (Torino), Mikel Agu (Bursaspor)

  • Forvet: Ahmed Musa (CSKA Moskova), Kelechi Iheanacho (Leicester City), Moses Simon (Gent), Victor Moses (Chelsea), Odion Ighalo (Changchun Yatai), Alex Iwobi (Arsenal), Nwankwo Simeon (Crotone), Junior Lokosa (Kano Pillars)

Brezilya

Dünya Kupası'nda Kosta Rika, İsviçre ve Sırbistan'ın yer aldığı E Grubu'nda mücadele edecek Brezilya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Alisson (Roma), Ederson (Manchester City), Cassio (Corinthians) 

  • Defans: Danilo (Manchester City), Marquinhos, Thiago Silva (Paris Saint-Germain), Pedro Geromel (Gremio), Filipe Luis (Atletico Madrid), Marcelo (Real Madrid), Miranda (Inter), Fagner (Corinthians)

  • Orta saha: Casemiro (Real Madrid), Fernandinho (Manchester City), Fred (Shakhtar Donetsk), Paulinho, Philippe Coutinho (Barcelona), Renato Augusto (Beijing Guoan), Willian (Chelsea) 

  • Forvet: Douglas Costa (Juventus), Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel Jesus (Manchester City), Neymar (Paris Saint-Germain), Taison (Shakhtar Donetsk)

İsviçre

Dünya Kupası'nda Kosta Rika, Brezilya ve Sırbistan'ın yer aldığı E Grubu'nda mücadele edecek İsviçre'nin kadrosu şöyle:

  • Kaleci: Roman Buerki (Borussia Dortmund), Yvon Mvogo (Leipzig), Yann Sommer (Borussia Moenchengladbach)

  • Savunma: Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Johan Djourou (Antalyaspor), Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach), Michael Lang (Basel), Stephan Lichtsteiner (Juventus), Jacques-Francois Moubandje (Toulouse), Ricardo Rodriguez (Milan), Fabian Schaer (Deportivo La Coruna)

  • Orta saha: Valon Behrami (Udinese), Blerim Dzemaili (Bologna), Gelson Fernandes (Eintracht Frankfurt), Remo Freuler (Atalanta), Xherdan Shaqiri (Stoke City), Granit Xhaka (Arsenal), Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach), Steven Zuber (Hoffenheim)

  • Forvet: Josip Drmic (Borussia Mönchengladbach), Breel Embolo (Schalke), Mario Gavranovic (Dinamo Zagreb), Haris Seferovic (Benfica)

Sırbistan

Dünya Kupası'nda Kosta Rika, Brezilya ve İsviçre'nin yer aldığı E Grubu'nda mücadele edecek Sırbistan'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Vladimir Stojkovic (Partizan), Predrag Rajkovic (Tel Aviv), Aleksandar Jovanovic (Aarhus), Marko Dmitrovic (Eibar)

  • Defans: Aleksandar Kolarov (Roma), Antonio Rukavina (Villareal), Milan Rodic (Kızılyıldız), Branislav Ivanovic (Zenit), Uros Spajic (Anderlecht), Milos Veljkovic (Werder Bremen), Dusko Tosic (Guangzhou), Matija Nastasic (Schalke 04), Nikola Milenkovic (Fiorentina)

  • Orta Saha: Nemanja Maksimovic (Valencia), Dusan Tadic (Southampton), Andrija Zivkovic (Benfica), Mijat Gacinovic (Eintracht Frankfurt), Nemanja Radonjic (Kızılyıldız), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Adem Ljajic (Torino), Filip Kostic (Hamburger), Nemanja Matic (Manchester United), Luka Milivojevic (Crystal Palace), Marko Grujic (Cardiff City)

  • Forvet: Aleksandar Mitrovic (Fulham), Luka Jovic (Eintracht Frankfurt), Aleksandar Prijovic (Thessaloniki)

Kosta Rika

Dünya Kupası'nda Sırbistan, Brezilya ve İsviçre'nin yer aldığı E Grubu'nda mücadele edecek Kosta Rika'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Keylor Navas (Real Madrid, Spain), Patrick Pemberton (Liga Deportiva Alajuelense), Leonel Moreira (Herediano);

  • Defans: Cristian Gamboa (Celtic, Scotland), Ian Smith (Norrkoping, Sweden), Ronald Matarrita (New York City, USA), Bryan Oviedo (Sunderland, England), Oscar Duarte (Espanyol, Spain), Giancarlo Gonzalez (Bologna, Italy), Francisco Calvo (Minnesota United, USA), Kendall Waston (Vancouver Whitecaps, Canada), Johnny Acosta (Aguilas Dorados, Colombia);

  • Orta Saha: David Guzman (Portland Timbers, USA), Yeltsin Tejeda (Lausanne-Sport, Switzerland), Celso Borges (Deportivo La Coruna, Spain), Randall Azofeifa (Herediano), Rodney Wallace (New York City, USA), Bryan Ruiz (Sporting CP, Portugal), Daniel Colindres (Saprissa), Christian Bolanos (Saprissa);

  • Forvet: Johan Venegas (Saprissa), Joel Campbell (Real Betis, Spain), Marco Urena (LAFC, USA).

Almanya

Dünya Kupası'nda İsveç, Meksika ve Güney Kore'nin yer aldığı F Grubu'nda mücadele edecek Almanya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleci: Manuel Neuer (Bayern Münih), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Paris Saint-Germain)

  • Defans: Jerome Boateng, Mats Hummels, Joshua Kimmich, Niklas Süle (Bayern Münih), Matthias Ginter (Borussia Mönchengladbach), Jonas Hector (Köln), Antonio Rüdiger (Chelsea), Marvin Plattenhardt (Hertha Berlin)

  • Orta saha: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Paris Saint-Germain), Leon Goretzka (Schalke 04), İlkay Gündoğan (Manchester City), Sami Khedira (Juventus), Toni Kroos (Real Madrid), Sebastian Rudy (Bayern Münih), Mesut Özil (Arsenal)

  • Forvet: Thomas Müller (Bayern Münih), Mario Gomez (Stuttgart), Marco Reus (Borussia Dortmund), Timo Werner (Leipzig)

Meksika

Dünya Kupası'nda İsveç, Almanya ve Güney Kore'nin yer aldığı F Grubu'nda mücadele edecek Meksika'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Guillermo Ochoa (Standard Liege), Alfredo Talavera (Toluca), Jesus Corona (Cruz Azul)

  • Defans: Diego Reyes (FC Porto), Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt), Hector Moreno (Real Sociedad), Oswaldo Alanis (Getafe), Nestor Araujo (Santos Laguna), Miguel Layun (Sevilla), Jesus Gallardo (Pumas), Hugo Ayala (Tigres), Edson Alvarez (America)

  • Orta Saha: Hector Herrera (Porto), Andres Guardado (Real Betis), Rafa Marquez (Atlas), Jonathan dos Santos (LA Galaxy), Marco Fabian (Eintracht Frankfurt), Jesus Molina (Monterrey), Erick Gutierrez (Pachuca), Giovani dos Santos (LA Galaxy)

  • Forvet: Javier Aquino (Tigres), Jesus "Tecatito" Corona (Porto), Raul Jimenez (Benfica), Oribe Peralta (Club America), Javier Hernandez (West Ham United), Carlos Vela (LAFC), Hirving Lozano (PSV Eindhoven), Jurgen Damm (Tigres)

İsveç

Dünya Kupası'nda Meksika, Almanya ve Güney Kore'nin yer aldığı F Grubu'nda mücadele edecek İsveç'in kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Karl-Johan Johnsson (Guingamp), Kristoffer Nordfeldt (Swansea City), Robin Olsen (Kopenhag)

  • Defans: Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Andreas Granqvist (Krasnodar), Filip Helander, Emil Krafth (Bologna), Pontus Jansson (Leeds United), Mikael Lustig (Celtic), Victor Lindelof (Manchester United), Martin Olsson (Swansea City)

  • Orta saha: Viktor Claesson (Krasnodar), Jimmy Durmaz (Toulouse), Albin Ekdal (Hamburg), Emil Forsberg (Leipzig), Oscar Hiljemark (Genoa), Sebastian Larsson (Hull City), Marcus Rohden (Crotone), Gustav Svensson (Seattle Sounders)

  • Forvet: Marcus Berg (El-Ayn), John Guidetti (Alaves), Isaac Kiese Thelin (Waasland-Beveren), Ola Toivonen (Toulouse)

Güney Kore

Dünya Kupası'nda Meksika, Almanya ve İsveç'in yer aldığı F Grubu'nda mücadele edecek Güney Kore'nin kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Kim Seung-gyu (Vissel Kobe, Japan), Kim Jin-hyeon (Cerezo Osaka, Japan), Cho Hyun-woo (Daegu FC)

  • Defans: Kim young-gwon (Guangzhou Evergrande, China), Jang Hyun-soo (FC Tokyo, Japan), Jung Seung-hyun (Sagan Tosu, Japan), Yun Yong-sun (Seongnam FC), Kwon Kyung-won (Tianjin Quanjian, China), Oh Ban-suk (Jeju United), Kim Jin-su (Jeonbuk Hyundai Motors), Kim Min-woo (Sangju Sangmu), Park Joo-ho (Ulsan Hyundai), Hong Chul (Sangju Sangmu), Go Yo-han (FC Seoul), Lee Yong (Jeonbuk Hyundai Motors)

  • Orta Saha: Ki Sung-yueng (Swansea City, England), Jung Woo-young (Vissel Kobe, Japan), Kwon Chang-hoon (Dijon FCO, France), Ju Se-jong (Asan Mugunghwa FC), Koo Ja-cheol (FC Augsburg, Germany), Lee Jae-sung (Jeonbuk Hyundai Motors), Lee Seung-woo (Hellas Verona, Italy), Moon Seon-min (Incheon United), Lee Chung-yong (Crystal Palace, England)

  • Forvet: Kim Shin-wook (Jeonbuk Hyundai Motors), Son Heung-min (Tottenham Hotspur, England), Hwang Hee-chan (FC Red Bull Salzburg, Austria), Lee Keun-ho (Gangwon FC)

Belçika

Dünya Kupası'nda Panama, Tunus ve İngiltere'nin yer aldığı G Grubu'nda mücadele edecek Belçika'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool), Koen Casteels (Wolfsburg)

  • Defans: Toby Alderweireld (Tottenham), Thomas Meunier (Paris Saint-Germain), Thomas Vermaelen (Barcelona), Jan Vertonghen (Tottenham), Dedryck Boyata (Celtic), Vincent Kompany (Manchester City)

  • Orta saha: Marouane Fellaini (Manchester United), Axel Witsel (Tianjin Quanjian), Kevin De Bruyne (Manchester City), Eden Hazard (Chelsea), Nacer Chadli (West Bromwich), Leander Dendoncker (Anderlecht), Thorgan Hazard (Borussia Moenchengladbach), Youri Tielemans (Monaco), Mousa Dembele (Tottenham)

  • Forvet: Michy Batshuayi (Chelsea), Yannick Carrasco (Dalian Yifang), Adnan Januzaj (Real Sociedad), Romelu Lukaku (Manchester United), Dries Mertens (Napoli)

Panama

Dünya Kupası'nda Belçika, Tunus ve İngiltere'nin yer aldığı G Grubu'nda mücadele edecek Panama'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Jose Calderon (Chorrillo), Jaime Penedo (Dinamo Bucharest), Alex Rodríguez (San Francisco FC)

  • Defans: Azmahar Ariano (Patriotas FC), Felipe Baloy (CSD Municipal), Harold Cummings (San Jose Earthquakes), Eric Davis (Dunajska Streda), Fidel Escobar (New York Red Bulls), Adolfo Machado (Houston Dynamo), Michael Murillo (New York Red Bulls), Luis Ovalle (CD Olimpia), Francisco Palacios (San Francisco FC), Richard Peralta (Alianza), Roman Torres (Seattle Sounders)

  • Orta Saha: Ricardo Avila (KAA Gent), Edgar Barcenas (Cafetaleros de Tapachula), Ricardo Buitrago (Municipal), Miguel Camargo (Universidad San Martín de Porres), Adalberto Carrasquilla (Tauro FC), Armando Cooper (Club Universidad de Chile), Anibal Godoy (San Jose Earthquakes), Gabriel Gomez (Bucaramanga), Jose Gonzalez (Union Comercio), Cristian Martínez (Columbus Crew), Valentin Pimentel (Plaza Amador), Alberto Quintero (Universitario de Lima), Jose Luis Rodríguez (KAA Gent)

  • Forvet: Abdiel Arroyo (LD Alajuelense), Rolando Blackburn (Chorrillo), Ismael Diaz (Deportivo La Coruna), Jose Fajardo (CA Independiente), Roberto Nurse (Mineros Zacatecas), Blas Perez (Municipal), Luis Tejada (Sports Boys), Gabriel Torres (CD Huachipato)

Tunus

Dünya Kupası'nda Belçika, Panama ve İngiltere'nin yer aldığı G Grubu'nda mücadele edecek Tunus'un kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Mathlouthi Aymen (Al Batin, Saudi Arabia), Ben Cherifia Moez (ES Tunis), Ben Mustapha Farouk (Al Shabab, Saudi Arabia), Moez Hassen (LB Chateauroux, France)

  • Defans: Hamdi Nagguez (Zamalek, Egypt), Dylan Bronn (Gent, Belgium), Rami Bedoui (ES Setif), Yohan Ben Olouane (Leicester City, England), Siyam Ben Youssef (Kasimpasa, Turkey), Yessine Meriah (CS Sfaxien), Bilel Mohsni (Dundee United, Scotland), Khalil Chammam (ES Tunis), Oussama Haddai (Dijon, France), Ali Maaloul (Al Ahly, Egypt);

  • Orta Saha: Elyess Skhiri (Montpellier, France), Mohamed Amine Ben Amor (Al Ahly, Saudi Arabia), Ghaylene Chalali (ES Tunis), Karim Laaribi (Cesena, Italy), Ferjani Sassi (Al Nassr, Saudi Arabia), Ahmed Khlil (Club Africain), Seifeddine Khaoui (Troyes, France), Mohamed Wael Arbi (Tours, France);

  • Forvet: Fakhreddine Ben Youssef (Al Ittifaq, Saudi Arabia), Anice Badri (ES Tunis), Bassem Srarfi (Nice, France), Ahmed Akaichi (Al Ittihad, Saudi Arabia), Wahbi Khazri (Rennes, France), Naim Sliti (Dijon, France), Sabeur Khlifa (Club Africain).

İngiltere

Dünya Kupası'nda Belçika, Panama ve Tunus'un yer aldığı G Grubu'nda mücadele edecek İngiltere'nin kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Nick Pope, Jordan Pickford, Jack Butland

  • Defans: Trent Alexander-Arnold, Kieran Trippier, Kyle Walker, John Stones, Gary Cahill, Phil Jones, Harry Maguire, Danny Rose, Ashley Young

  • Orta saha: Eric Dier, Jordan Henderson, Fabian Delph, Dele Alli, Jesse Lingard, Ruben Loftus-Cheek

  • Forvet: Raheem Sterling, Harry Kane, Jamie Vardy, Marcus Rashford, Danny Welbeck

Polonya

Dünya Kupası'nda Senegal, Kolombiya ve Japonya'nın yer aldığı H Grubu'nda mücadele edecek Polonya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Bartosz Białkowski (Ipswich Town), Lukasz Fabianski (Swansea City), Lukasz Skorupski (AS Roma), Wojciech Szczesny (Juventus Turin)

  • Defans: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (AS Monaco), Marcin Kaminski (VfB Stuttgart), Tomasz Kedziora (Dynamo Kyiv), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Artur Jedrzejczyk (Legia Warsaw), Michal Pazdan (Legia Warsaw)

  • Orta Saha: akub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Pawel Dawidowicz (Palermo), Przemyslaw Frankowski (Jagiellonia Bialystok), Jacek Goralski (Ludogorets Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Damian Kądzior (Gornik Zabrze), Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion), Rafal Kurzawa (Gornik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria), Maciej Makuszewski (Lech Poznan), Krzysztof Mączynski (Legia Warsaw), Slawomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Lokomotiv Moscow), Sebastian Szymanski (Legia Warsaw), Piotr Zielinski (Napoli), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)

  • Forvet:  Dawid Kownacki (Sampdoria), Robert Lewandowski (Bayern Munich), Arkadiusz Milik (Napoli), Krzysztof Piątek (Cracovia), Lukasz Teodorczyk (Anderlecht), Kamil Wilczek (Brondby IF)

Kolombiya

Dünya Kupası'nda Senegal, Polonya ve Japonya'nın yer aldığı H Grubu'nda mücadele edecek Kolombiya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler:  David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Ivan Arboleda (Banfield), Jose Fernando Cuadrado (Once Caldas)

  • Defans: Santiago Arias (PSV Eindhoven), Frank Fabra (Boca Juniors), Davinson Sanchez (Tottenham), Cristian Zapata (AC Milan), Yerry Mina (Barcelona) Johan Mojica (Girona), Bernardo Espinosa (Girona), Oscar Murillo (Pachuca), Farid Diaz (Olimpia), Stefan Medina (Monterrey), William Tesillo (Leon)

  • Orta saha:  Abel Aguilar (Cali), Wilmar Barrios (Boca Juniors), James Rodriguez (Bayern Munich), Carlos Sanchez (Espanyol), Jefferson Lerma (Levante), Giovanni Moreno (Shanghai Shenhua), Juan Fernando Quintero (River Plate), Edwin Cardona (Boca Juniors), Juan Guillermo Cuadrado (Juventus), Gustavo Cuellar (Flamengo), Sebastian Perez (Boca Juniors), Mateus Uribe (America)

  • Forvet: Radamel Falcao (Monaco), Carlos Bacca (Villarreal), Duvan Zapata (Sampdoria), Miguel Borja (Palmeiras), Jose Izquierdo (Brighton), Luis Muriel (Sevilla), Teofilo Gutierrez (Junior), Yimmi Chara (Junior).

Senegal

Dünya Kupası'nda Kolombiya, Polonya ve Japonya'nın yer aldığı H Grubu'nda mücadele edecek Senegal'ın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Abdoulaye Diallo (Rennes), Alfred Gomis (SPAL), Khadim Ndiaye (Horoya)

  • Defans: Lamine Gassama (Aytemiz Alanyaspor), Saliou Ciss (Valenciennes), Kalidou Koulibaly (Napoli), Kara Mbodii (Anderlecht), Youssouf Sabaly (Bordeaux), Salif Sane (Hannover 98), Moussa Wague (Eupen)

  • Orta saha: Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyate (West Ham United), Alfred Ndiaye (Wolverhampton Wanderers), Badou Ndiaye (Stoke City), Cheikh Ndoye (Birmingham City), Ismaila Sarr (Rennes)

  • Forvet: Keita Balde (Monaco), Mame Biram Diouf (Stoke City), Moussa Konate (Amiens), Sadio Mane (Liverpool), Mbaye Niang (Torino), Diafra Sakho (Rennes), Moussa Sow (Bursaspor)

Japonya

Dünya Kupası'nda Kolombiya, Polonya ve Senegal'ın yer aldığı H Grubu'nda mücadele edecek Japonya'nın kadrosu şöyle:

  • Kaleciler: Eiji Kawashima (FC Metz), Masaaki Higashiguchi (Gamba Osaka), Kosuke Nakamura (Kashima Antlers)

  • Defans: Yuto Nagatomo (Galatasaray), Tomoaki Makino (Urawa Reds), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Olympique Marsella), Gotoku Sakai (Hamburgo), Gen Shoji (Kashima Antlers), Wataru Endo (Urawa Reds), Naomichi Ueda (Kashima Antlers)

  • Orta saha: Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Keisuke Honda (FC Pachuca), Takashi Inui (Eibar), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Shinji Kagawa (Borussia Dortmund), Genki Haraguchi (Dusseldorf), Takashi Usami (Dusseldorf), Gaku Shibasaki (Getafe), Ryota Ohshima (Kawasaki Frontale), Kento Misao (Kashima Antlers) y Yosuke Ideguchi (Cultural, Deportiva Leonesa)

  • Forvet: Shinji Okazaki (Leicester), Yuya Osako (Werder Bremen), Yoshinori Muto (Mainz), Takuma Asano (Stuttgart)

Sizin Dünya Kupası için favori takımınız hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pascal___21

Forever Portugal 🇵🇹🇵🇹🇵🇹

ozturk-sadri-alisik

portekizin kupayı almasından bahseden hayalperestler var lan hala, o ronaldo kasıntısı o kupası rüyasında bile göremez, almanların müthiş kadro derinliği bi talihsizlik olmazsa kupaya damga vurur, brezilya ve arjantini hiç sevmem ama grafiksel olarak üstünler, fransada her avrupa takımı gibi kadro derinliğine sahip

merdanrozyyew

Portekiz güçlü bir takım değil ama Avrupa şampiyonu oldular 2016'da. Bunda Ronaldo'nun katkısı büyük. En azından Arjantin, Brezilya, Ispanya,Ingiltere gibi yıldızlar karması bir takımdan daha iyi yerlere gelir diye düşünüyorum bu sene.

ozturk-sadri-alisik

avrupa şampiyonu oldular, berabere kala kala, görsel bi keyif sunmadan, portekiz dünya kupasında yarı final görebilirse dua eder

gzm-ynklr

Haydi bakalım kazanan kim olacak? keyifle izleyeceğiz

enigma

büyük sürpriz olmadığı sürece Almanya alır kupayı..

ozturk-sadri-alisik

işte burda yerden göğe kadar haklısın, hatta haklılık yanında haksızlık gibi kalır, dallama ronaldo o kupayı bok görür, hala portekiz diyenler var, onlar yarı finali görürlerse şükretsinler, ülkemiz yokken kiii olamıyoz herneyse, yoksak eğer favorim hep almanya

enigma

aynen öztürküm ne ronaldo portekizi ne de messi arjantini kurtarır..benim favorim almanyadır..

ozturk-sadri-alisik

messi iyidir ama arjantine bi faydası olmaz, maradona değil sonuçta, almanya almalı, hak ediyo

enigma

aynen ama demek istediğim tek yıldızla gemi yürümez..yıldızı yıldız yapan etrafındaki gök taşlarıdır :)

ozturk-sadri-alisik

ne yazıkki mumuna goduuumunun federasyonları en iyi futbolcu ödülünü hep reklam götleklerine dağıtıyo, 2013 de o ödül robbenin hakkıydı mesela, bu senede asla ama asla salah alamaz, nede olsa reklam. almanya bi yıldızdan yoksun olabilir ama takımın kendisi yıldız

viyol10sel

Buyuk emek Enver Koparmal. Eline saglik

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

AjaxAlmanyaAmerika Birleşik DevletleriAntalyasporArda TuranArjantinArsenalBarcelonaBaşakşehirBayern MunichBelçikaBeşiktaş Jimnastik KulübüBrezilyaBruggeBursasporChelseaCristiano RonaldoDiegoFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüFernando MusleraFransaGalatasaray Spor KulübüGrasshoppersHırvatistanİngiltereİranİspanyaİstanbul Büyükşehir BelediyesporİsveçİsviçreJaponyaJuventusKasımpaşaKevin De BruyneKoreLiverpoolLizbonMalagaManchester CityManchester UnitedManuel FernandesMario GomezMessiMısırMuhammed SalahPSGParis Saint GermanPortekizPortoQuaresmaReal MadridRed BullRusyaSchalke 04SowSuudi ArabistanTrabzonspor KulübüTunusmonaco
Görüş Bildir