Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2018'de Girişimcilik ve Liderlik Üzerine Okuyabileceğiniz En İyi 10 İngilizce Kitap

3PAYLAŞIM

Her yıl girişimcilik ve liderlik ile ilgili yüzlerce kitap yayınlanıyor fakat bazen hangisini okumamız gerektiğini, hangisinin bize daha fazla fayda getireceğini bilemiyoruz.

İçeriğimizde önereceğimiz 10 kitap sizlere iş skandallarından disiplinsiz ofis durumlarını yönetmeye kadar iş dünyası, teknoloji ve liderlik hakkında ilginç, eğlenceli ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sunuyor. Keyifli okumalar.

Not: Kitapların Türkçe baskısı bulunmuyor. Bundan dolayı kitaplar orijinal isimleriyle verilmiştir.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/best-busi...

1. "The Culture Code: The Secrets of Highly Successful Groups", Daniel Coyle

Başarılı grupların sırlarını açığa çıkaran "The Talent Code" kitabının da yazarı olan Daniel Coyle, tutarlı ve yenilikçi bir kültür oluşturmak için araç sağlayan önemli bir kitap ortaya koyuyor.

2. "Crushing It!: How Great Entrepreneurs Build Their Business and Influence—and How You Can, Too", Gary Vaynerchuk

Gary Vaynerchuk, bu kitabında başarılı iş adamları ve sıra dışı kişisel markalar yaratarak hayallerini peşinde koşmak için kurumsal yolu reddeden onlarca girişimcinin deneyimlerinden esinlenerek yeni dersler ve ilhamlar veriyor.

3. "Bad Blood: Secrets and Lies in a Silicon Valley Startup", John Carreyrou

Karizmatik CEO'sunun baskısı ve avukatları tarafından tehditlere rağmen gerçekleri ortaya çıkarmaktan vazgeçmeyen ödüllü bir gazetecinin uğraşları, milyarlarca dolarlık biyoteknoloji kuruluşu Theranos'un nefes kesici yükselişi ve şok edici çöküşünün öyküsü .

4. "Powerful: Building a Culture of Freedom and Responsibility", Patty McCord

İşe alım, motivasyon sağlama ve harika ekipler yaratma söz konusu olduğunda Patty McCord, çoğu şirketin yanlış yaptığını söylüyor. McCord, Netflix'te eşsiz ve yüksek performanslı bir kültür yaratılmasına yardımcı oldu. Yeni kitabında, Netflix'te ve Silikon Vadisi'nde öğrendiklerini paylaşıyor.

5. "Measure What Matters: OKRs: The Simple Idea That Drives 10X Growth", John Doerr

Bu kitap, önemli olanı ölçmek için, ilerlemeyi izlemek için ilgili verileri zamanında nasıl toplayacağınızı gösterecektir. Herhangi bir organizasyonda takımın yüksek hedefli olmasına, hızlı hareket etmesine ve mükemmelleşmesine yardımcı olacaktır.

6. "The Myth of the Nice Girl: Achieving a Career You Love Without Becoming a Person You Hate", Fran Hauser

İstediklerini bilen ve kendilerini kaybetmeden kariyerlerini bir sonraki seviyeye taşımak için gerçek bir tavsiye arayan akıllı, profesyonel kadınlara ileriye dönük öneriler veren bir kitap.

7. "Ask a Manager: How to Navigate Clueless Colleagues, Lunch-Stealing Bosses, and the Rest of Your Life at Work", Alison Green

Bu inanılmaz faydalı kitap, kariyeriniz boyunca şahit olmanız gereken zorlu iş tartışmalarını ele alır ve bu olayları yakından incelemenizi sağlar.

8. "How Women Rise: Break the 12 Habits Holding You Back From Your Next Raise, Promotion or Job", Sally Helgesen ve Marshall Goldsmith

Bu yeni kitap, kadınların kariyerlerinde hangi aşamada olursa olsun, tam potansiyellerini gerçekleştirmelerini engelleyen belirli davranışları tanımlamasına ve bu davranışlardan uzaklaşarak başarı basamaklarını bu şekilde tırmanmasına yardımcı olacak.

9. "Lost and Founder: A Painfully Honest Field Guide to the Startup World", Rand Fishkin

Fishkin, teknolojinin başlangıcındaki perdeyi geri çekiyor ve CEO'ların çoğunun sır saklamaya devam edeceği hayatlarının iniş çıkışlarını ortaya koyuyor.

10. "Rebel Talent: Why It Pays to Break the Rules at Work and in Life", Francesca Gino

İş dünyasında ve yaşamda isyan etmeyi teşvik eden, yemek dünyasından fast food zincirlerine, Google ve Pixar gibi şirketlere kadar uzanan çalışmaları aydınlatan Rebel Talent, hepimizi tekdüzeliğe karşı isyan etmeye teşvik ediyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Okuyacağım teşekkürler

Görüş Bildir