Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeni Yılda Daha Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Son Vermeniz Gereken 16 Davranış

 > 
3.3bPAYLAŞIM

Yeni yıla giriyor olduğumuz fikrinin bence en güzel tarafı insan üzerinde yeni bir hayata başlıyormuş hissi yaratmasıdır. Gerçekten de yeni bir yaşama adım atıyormuş gibi hissederiz kendimizi. Hal böyle olunca, yeni hayatımızda daha iyi ve başarılı bir insan olma şansını da değerlendirmeliyiz çünkü her şey bizim elimizde. İşte bizim aklımıza gelen, kendi mutluluğunuz için yeni yılda yapmaktan vazgeçmeniz gereken 16 davranış;

Kaynak: http://elitedaily.com/life/culture/resol...

1. Herkese her şeyi söylemekten vazgeçin.

Dünya sizin her yaptığınızı bilmek zorunda değil ve açıkcası sizinle pek de ilgilenmiyor. Bazı şeyleri insanların hayal gücüne bırakın. Gizemli olmak iyidir.

2. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçin.

Gördüğünüz şey her zaman bir durumun arkasında yatan gerçek değildir. Bu herkes için geçerli; hepimiz kendimizi başkalarıyla kıyaslayarak çok fazla zaman ve enerji harcıyoruz. Unutmayın: Diğer insanların Instagram veya Facebook üzerinde gördüğünüz fotoğrafları yalnızca hayatlarının birkaç saniyesini içeriyor. Tamamen mutlu olan insan yok, maalesef. Bu nedenle sahip olduğunuz hayatla gurur duyun ve kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçin.

3. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamayın.

Öyle insanlar vardır ki sizi ne yaptığınıza dahi bakmadan yargılarlar. Hayatta kendi çizdiğiniz bir yolda ilerlemekte hiçbir yanlış yok fakat bu tip insanlar sizi bu yüzden eleştirebilirler. Eğer onlara kulak asmaya ve sürekli kendinizi sorgulamaya başlarsınız, işte o zaman en büyük hatayı yapmış olursunuz. Size gerçekten değer vermeyen hiç kimsenin sizin hakkınızdaki düşüncelerini umursamak zorunda değilsiniz.

4. Artık beklemeyin.

Eğer önünüzde duran riski şu anda almıyorsanız, bu büyük bir hatadır. Hayatta her şey risktir ve gerçekten istediğiniz şeye ulaşmak istiyorsanız bu riskleri almalısınız. 2015'e kadar beklediniz ama artık zaman harekete geçme zamanı. Tüm risklere meydan okuyun ve her şansı değerlendirin. 2015 sizin için başarı ve mutluluk dolu olabilir, umarım olur.

5. Şüphelerinizi geride bırakın.

www.thegospelcoalition.org

Eğer sürekli aklınıza gelen fakat bir türlü emin olamadığınız bir düşünce veya duygu varsa, artık ondan şüphe etmeyi bırakın ve onu gerçekleştirin. Sürekli aklınıza gelmesinin bir nedeni olduğunu unutmayın: Onu gerçekten istiyorsunuz. Bu durumda şüphe sizi yalnızca bir bilinmezlik haline sürükleyecektir. Unutun her şeyi ve içinizden geleni yapın.

6. Kendinizi çevrenizden soyutlamaktan vazgeçin.

Bu dünyada birlikte yaşıyoruz ve çevrenize elinizde olan en iyi sizi sunduktan sonra, emin olun dünya da size sahip olabileceğiniz en iyi hayatı sunacaktır. İnsanlara iyi davranın çünkü popülerlik bir gün uçup gidecek ama insanlık asla.

7. Kendiniz için üzülmeye son verin.

Siz bu dünyanın bir kurbanı değilsiniz; kendinizi aciz hissederek başarısız olduğunuz eylemlerden dünyayı veya başka insanları sorumlu tutmayın. İpler sizin elinizde. Bir daha deneyin ve bir daha deneyin. Asla pes etmeden önünüzde engel oluşturan şeylere meydan okuyun. Kendinizi güçsüz bir kurban gibi kenara çekip beklemenin size hiçbir getirisi olmayacak. Başınızı dik tutun ve dünyada emin adımlarla yürümeye başlayın.

8. Kendi kendinizin düşmanı olmayın.

Aklınızda bulunan kendiniz ve içinde olduğunuz durum hakkındaki düşünceler hayatınızı gerçek anlamda doğrudan etkiliyor. Şöyle bir düşünün; belki de bu hayattaki en büyük düşmanınız kendinizsiniz. Eğer böyleyse üzülmeyin çünkü bu durumu düzeltmek sizin elinizde.

9. Suçluluk hissetmeyin.

Başladığınız bir şeyi yarıda bırakmak ve ısrarla üzerine gitmek arasında çok büyük bir fark vardır. Hayatın bazı noktalarında başarısız olmak veya hata yapmak gayet normaldir. Bizler insanız ve hiç birimiz mükemmel canlılar değiliz. Önemli olan başınızdan geçen tecrübelerden ders çıkarmak ve yaptığınız hataları bir daha tekrarlamamak. Suçluluk duygusuna gömülüp geleceğinizi de karartmak oldukça anlamsız.

10. Paranın mutluluk getirdiği düşüncesinden vazgeçin.

Dünyanın size sunduğu materyalist gerçeklere kapılıp, tek mutluluğun para ve diğer maddi şeyler olduğu fikrine kapılmayın. Eğer size daha yüksek maaşların ödendiği bir işe girerseniz kendinizi bu dünyada tamamlanmış hissedeceğinizi sanmayın. Para önemlidir ama aslında hiçbir şeydir. Sizi siz yapan bu dünyayla aranızda kurduğunuz bağdır ve bu bağı maddesel şeylerden sıyrılarak ne kadar güçlendirirseniz, emin olun o derece mutlu olacaksınız.

11. Yaşamın sizi bir takım şeylere zorladığı duygusuna kapılmayın.

Ne yapmanız gerektiği düşüncesinden yola çıkarak yapacağınız şeyleri belirlemeyin. Bir eylemin sonuçlarına sizinle birlikte katlanmayacak bir insanın tavsiyelerine kulak vermeyin. Gözünüzü kapatın ve ne yapmak istediğinizi düşünün. Aklınıza gelen ilk şey sizin yapmak istediğiniz şeydir ve korkusuzca, doğru veya yanlış olduğunu düşünmeden yapın onu. Bir kere yaşıyorsunuz ve hiç kimse, hiçbir şey bunu sizin elinizden almamalı.

12. Her şeye 'evet' demekten vazgeçin.

'Hayır' yeterli bir cümledir. Hiç kimseye bir açıklamada bulunmak zorunda değilsiniz. Cevabınız hayır ise hayırdır, o kadar. Yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi sırf nezaket olsun diye yapmayın. Siz kendi bilinci olan bir bireysiniz, gerektiği yerde hayır diyerek arkanızı dönmeyi de bilmelisiniz.

13. Her şeyin bir yarışma olduğu düşüncesinden kurtulun.

Yaşamda sahip olduğunuz güç, aslında bu gücü ne kadar başka insanlarla paylaşabiliyor olduğunuz ile doğru orantılıdır. Güçlü ve başarılı olmak klaslıktır bir anlamda; eğer insanlara gidip özelliklerinizden bahsediyorsanız, emin olun hayalini kurduğunuz o kişi değilsiniz. Bu nedenle yaşamda karşınıza çıkan her şeyi bir yarışma olarak görmemeye ve başka insanların hakkını yememeye özen gösterin. Kendinizle gurur duyacağınız şeyler olsun hayatınızda.

14. Herkes gibi olmaya çalışmayın, kendiniz olun.

Bu hayatta belki de en önemli şey kendiniz olmaktır. Hikayenizi anlatmaktan korkmayın ve olduğunuz kişi ile gurur duyun. Farklı olmak güzeldir.

15. Her şeyi ilk deneyişinizde başarma arzunuzdan vazgeçin.

Hiç kimse ilk seferinde mükemmel değildir. Hayatta başarılı olmanın sırrını çözen bir formül maalesef henüz yok ve bu nedenle hayat bir süreç olarak işlemeye devam ediyor. Siz başarmak istediklerinizin ne kadar üstüne giderseniz, hayat da size istediğiniz başarıları o kadar sunuyor. Tıpkı bir kameranın açısı gibi, hayata nereden ve nasıl baktığınızı değiştirebilirsiniz ve en iyi noktayı bulmak için bir süre çaba sarfetmeniz ve denemelerde bulunmanız gerekir. Her deneyiminizden bir şeyler öğrenin ve bir sonraki denemenizde başarılı olacağınıza inanın.

16. Aşık olmaktan korkmayın.

Çok acı tecrübelere sahip olabilirsiniz. Kalbinizi bir daha asla birine açmamak üzere dünyaya kapatmış olabilirsiniz. Fakat kendinizi aldatmayın; bir zamanlar sahip olduğunuz duyguları düşünün ve bu duygulara yeniden sahip olabileceğiniz gerçeğini asla unutmayın. Olay sizde bitiyor. Başınızı çevirin ve aşka bakın, size koşa koşa gelecektir.

Bonus: Haydi bakalım herkese mutlu yıllar:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ezgi.esmer

Hayatın zor olduğu yok,bunu diyen öyle görüyordur.Yaşamın eğlencesi senin pencerenin renklerine bağlı dostum

barisakyol13

sakın bunları yapmayın!!! özelliklede o para şeysini...

fotografcihanim

İyi güzel diyorsun editör ama aması var işte. Her madde birbiri ile çelişkili/bağlantılı aslında. İnsan insana yaşamı bu kadar zorlaştırmışken toplumsal değişiklikler yapılmadıkca bireysel bişeyde maddi manevi yapma hakkı kalmıyor kimsenin.

aymed

Noktalama işaretlerinin sadece noktadan ibaret olduğunu düşünmeyip diğerlerini de kullansak keşke. Böylece anlamayı kolaylaştırmış oluruz.

imdivergent

katılıyom

ilkeradam

müzigi basa koysaysınız acıpta okurduk böyle gaza gelemedim ben

therewasauser

Paranın mutluluk getirdiği düşüncesinden vazgeçin demişsinn.Bunda eğer kastettiğin mutluluk aşk gibi şeyler ise onlar geçici mutluluk.En iyi ve gereçk mutluluk doğadır

Görüş Bildir