Görüş Bildir
Haberler
'2007'de Adaylar Arasında Adımın Olduğunu Hatırlıyorum'

'2007'de Adaylar Arasında Adımın Olduğunu Hatırlıyorum'

Ulaş
07.08.2014 - 00:48

CUMHURBAŞKANI adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Haber Türk'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

2007 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti'nin adayları arasında isminin geçip geçmediği iddiaları üzerine Ekmeleddin İhsanoğlu, “Parti tarafından veya Başbakan tarafından bana böyle bir teklif gelmedi. Bir çok isim konuşuluyordu. Kalbur üstü kalan isimler arasında benim adımın olduğunu hatırlıyorum. Siz de hatırlıyorsunuz. Benim böyle bir niyetim yok aday değilim demiştim' diye konuştu. İhsanoğlu, “Ben AK Parti'ye değil demokratik olmayan davranışlara karşıyım“ dedi.

'TÜRK KARDEŞLERİMİZ KENDİLERİ İÇİN KÜRT DİYORLAR'

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Haber Türk'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

'Türk milletinin adayıyız derken oy kaybı endişeniz yok mu?' şeklindeki soru üzerine İhsanoğlu, 'Hayır bilakis. Türk milletinin adayıyız. Türk kardeşlerimiz kendileri için Kürt diyorlar. Onlara saygı duyuyoruz. Problemlerinin çözülmesini istiyoruz. Kendileri için Kürt diyorlarsa, ben kendim için Türk'üm diyemez miyim' dedi.

'İFTİRADIR GÜNAHTIR İDDİA EDENLER İSPAT ETSİNLER'

'Mason musunuz?' sorusuna İhsanoğlu, 'Delillerini ortaya koysunlar. İftiradır, günahtır. İddia edenler ispat etsinler' diye yanıt verdi.

'BUNU SÖYLEYENLER BARİ PROFESÖR OLSA'

'Profesörlüğünüz sahte mi?' şeklindeki soru üzerine İhsanoğlu şöyle konuştu: 'Bunu söyleyenler bari profesör olsa. Günlük gazetelerde yazarak veya çalıntı makalelerle profesör olmadım.'

İSTİKLAL MARŞI POLEMİĞİ

Birisi bir şey sordu: 'Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda…'dedim. Şehitlerin yoğunluğu daha çok Çanakkale Savaşı'nda. Bunu ifade ettim. Birisi kaydetmiş yayınlamış. İfadede yanlışlık, doğruluk sürçü lisan olabilir. Birilerinin malzeme yapması. Tuhaf. Ben görmedim söylüyorlar dev ekranda bu gösteriliyor diye. Promterden kendisi yanlış okuyor. Bu normal bir şey olabilir. Örneğin kendisi, 'Ben çocuklarıma haram lokma yedirtmem yerine, helal lokma yedirtmem' dedi.

'MİLLİ MUTABAKAT PROJESİYİM'

Cemaat ve paralel yapıya ilişkin İhsanoğlu, 'Ben kendimi aday göstermedim. Ortak aday olarak aday oldum. Herhangi bir medya patronun desteği yok. Bunu iddia edenler Türk milletini hafife alıyor. Fikri vicdanı hür bir insanım. Bunlar tartışılmaya değmez evet ben bir projeyim. Milli mutabakat projesiyim' açıklamasında bulundu.

Kaynak: http://www.dha.com.tr/2007de-adaylar-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
zigzag

"Türk kardeşlerimiz kendileri için Kürt diyorlar" chp hiç değişmeyecek

Recep Başgan

fatalıty yapmış şurada : "Promterden kendisi yanlış okuyor. Bu normal bir şey olabilir. Örneğin kendisi, "Ben çocuklarıma haram lokma yedirtmem yerine, helal... Devamını Gör