Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

16 Madde ile Yabancıların Gözünde Türkiye ve Türkler

21PAYLAŞIM

Bir Yabancının Gözünden Türklerin Nasıl Göründüğünü Hiç Merak Etmediniz mi ?

Ozaman buraya bir göz atın ;) Liste daha uzar,bazı maddeler zorumuza gidebilir ama bir çoğunun gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz..Turist yolunacak kaz değildir,çarpmak yerine,memnun edersen birdahaki sene ailesini arkadaşlarını da alıp gelecektir..

1. Güvenlik kontrolleri çok fazla.

Banka, plaza ve alışveriş merkezinde bulunan özel güvenlik görevlilerinin sayısının çokluğu.

2. İnsanlar yüksek enflasyonla yaşamaya alışkınlar.

Çokşükür enflasyon %116,6'lardan %5lere inmiş olsa bile, %1.3 ü aşınca isyan eden avrupa halkına göre bu oran bile gayet yüksek..

3. Trafikte dikkatli olun ve diğer sürücülerle tartışmaktan kaçının.

Onlarda trafiğin durumunu kavramış.

4. Lezzetli Türk mutfağını tadın.

Etleri,zebzeleri,çorbaları,hamurları yabancı turistlerin Türkiye diyince aklına gelen ilk şeyler.

5. İstanbul..

Yeni ziyaretçiler, genellikle Türkiye hakkında önyargılı olarak geliyorlar.Türkiyeyi bir Arap ülkesi zanneden çoğu turist Geldiklerinde de ülkenin modern yüzünü, özellikle de İstanbul’u ve halkın bir kısmının Batılı yaşam tarzını gördüklerinde şaşırıyorlar.

6. Raki

Türkler’in milli içkisi (aslan sütü) rakı aperitif değildir, fazla içmeyin, karıştırmayın... fena çarpar.

7. Bürokrasi ve hiyerarşi insanı bunaltıyor

Çok fazla bürokrasi, yasal düzenleme ve kağıt üzerinde iş var (faturalar, pullar, imzalar, fotokopiler, vb.)

Çoğu Türk şirketi, çok sıkı yönetim hiyerarşilerine sahip. Örneğin, her yönetici için ayrı oda oluyor. Bu, Batılı ülkelerin açık ofis ve açık kapı politikasından epey farklı bir durum.

8. Türkler kendilerini işlerine adıyorlar.

6 saat mesai yapan ay sonunda 1200euro alan bir İngiliz,10saat mesai yapan 250euro alan bir Türk görünce garipsiyorlar..

9. Gençler iyi eğitimli ve yabancı dilleri çok iyi

Bunu neye dayanarak söylemişler bilmiyoruz ama öyleymiş.

10. Turk erkekler cok iyi

Sarı,tüysüz kadınımsı erkeklere alışkın doğu avrupa ve slav turistler esmer döşü kıllı türk erkeklerini görünce cennete geldiklerini düşünürmüş..

11. Türkler papağan yemi yiyor :)

İnsanlar konuşmayı ve papağan yemi yemeyi çok seviyor, caddelede gülen, kahkahalar atan insanlar görebilirsiniz. Daima çevrenizde size yardımcı olmak isteyen kişiler bulabilirsiniz, aynı dili konuşmasanız bile.(acaba neden)

12. Türkler Milliyetçidir

Türkler milliyetçidirler hatta şovendirler; Bu şovenizm döner kebabı, yoğurtu, dolmayı, baklavayı,püskeviti bile kapsar.Türkler kendilerini ve memleketlerini çok ağır eleştirirler ama bir yabancının eleştirmesine tahammül edemezler.

13. Türkler Mangala Bayılır

Hemen ilk fırsatta ilk boşlukta kendilerini mangala vururlar.Beyaz Aklet,Balkon Göbek ve karton yelpaze ile mangal yakmayı çok severler...

14. Tv dizilerine bayılırlar,inanırlar. Kahramanları bunlardan çıkar, Öldüklerinde namaz bile kılarlar.

Çakırın ölümünden sonra cenze namazı kılan,şehzade mustafanın boğulmasından sonra iade-i itibar davası açan insanların olduğu bi ülkede yaşıyoruz..

15. Makyajsız gezmezler...

Yüzüne birkere makyaj yapmayan bir avrupalı ülkemize geldiğinde insanların doğal yüzünü göremeyince çok şaşırırmış..Avon'un merkezi Amerika da bile bizim ülkemizdeki kadar kullanılmadığı bir gerçek..Biraz öz eleştri yapalım yeni nesil bakımlı olmayı makyaj yapmak sanıyor..

16. Bilmediğiniz yerde içmeyin..

Türkler dolandırıcıdır avrupalının gözünde...Haklılarda beyoğlu arasokaklarında serseriler fır dönüyo bitane sarhoş bulsak ta iki biraya 1000dolar hesap kitlesek diye..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir