Görüş Bildir
Haberler
14 Yaşındaki Kızlarını Evlendirmek İsteyen Aile Tutuklandı

14 Yaşındaki Kızlarını Evlendirmek İsteyen Aile Tutuklandı

Ulaş
14.08.2014 - 18:27
İçeriğin Devamı Aşağıda

İspanyol polisi, 14 yaşındaki kızını evlendirmeye kalkışan Pakistanlı aileyi tutukladı, küçük kızı ise bir sosyal yardımlaşma kuruluşuna teslim etti.

İspanya’nın kuzeyindeki Logronya kentinde savcılık 14 yaşındaki kızı görücü usülü ile kendisinden büyük bir erkekle ülkesinde evlendirmeye kalkışan Pakistanlı aileye tutuklama kararı çıkardı. Tutuklama kararının ailenin kızlarına şiddet uyguladığını gören İspanyol komşuları tarafından polise şikayet edilmesi üzerine alındığı öğrenildi. Pakistanlı aile kızlarını rızası olmadan evlendirmek için Pakistan’a götürmek üzereyken bir otelde yakalanarak mahkemeye sevk edildi. İspanyol basını bu ailenin diğer 19 yaşındaki kızlarını geçen sene aynı yöntemle evlendirdiğine dikkat çekerek kızın kocasından kaçarak İspanya’ya sığındığını hatırlattı.

İspanya topraklarında yaşayan ve oturma izni olan bu göçmen ailesine yasaların nasıl bir tedbir alacağı ise merak konusu oldu. Kızların ailelerini şikayet ettiği ve Pakistan’a evlenmek için dönmek istemediği belirtiliyor. Bir sosyal kuruluşa sığınan 14 yaşındaki kıza vatandaşlık hakkı verileceği ve İspanyol kanunları uygulanarak reşit olmadan ve izni alınmadan evlenmesine karşı çıkalacağı vurgulandı.

  • DHA
Kaynak: http://www.dha.com.tr/ispanyol-polisi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
duygubali

Babasinin kanser oldugunu az vaktinin kaldigini ve bu yuzden kizini gelinlikle gormek istedigi icin oyle giydirdigini saniyordum. Neye inanacagimi sasirdim. ... Devamını Gör

Fatih Samet Aydın

ahh onedio ah , koyduğun resme bak içeriğin haberine bak..